Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MERHABA

arkadaşlar geçen hafta orta derece amfizem % 40 ve skolyozdan dolayı % 8 alarak ortalama % 45 özürlü raporu verild. fakat bu rapor önce ankaraya sonra işkura gidecekmiş. bu raporun bir örneğini işkurdan alamazmıyım ben aynı raporla vergi indiriminede ve özürlü kartı beyaz kart gibi işler içinde kullanmak istiyorum.

ayrıca merak ediyorum sayın adminimiz özellikle size soruyorum raporda indirim olma ihtimali varmıdır. diğer bir sorum ise 1 nisan 78 doğumluyum özürüm daha yeni oldu. 92 yılında sigortaya girdim. 5400 prim günüm ve 20 yıl sigortalılığım var ama sanırım 18 yaş sonrası hizmetler sayılıyor ve 17 yıl geçmesi gerekiyor acaba doğrumu biliyorum

yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi ındırım belgesını almıs olarak bakarsak 2013 sene ıcerısınde emeklılık işlemlemlerıne başlayabılırsın.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

kenansan;

arkadasım eger rapor kullanım amacı sadece vergi indirimi diye belirtildi ise rapor aslı size gelmes
    ben engelli kartı icin rapor aldım ve kartımı cıkartırken iett gm ye verdim geri gelmedi ancak rapor alırken amacını geniş kapsamlı alırsanız işlem sonunda rapor aslı size geri döner
    vergi indirimi için aldığım raporda rapor kullanım amacı cok kapsamlı olarak yazıldığından bana işlemlerin bitimi sonrasında vergi indirimi bildiri yazısı ile birlikte rapor aslıda geldi.

Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevaplarınız için teşekkürler Bugün işkur şişli yi aradım. hastaneden raporun ankaraya gideceğini söylediler dedim. ordaki bayan sizin raporunuz ankaraya gitmez direk bize gelir çünkü bizden yazı alıp gittiniz dedi. raporunuz gelir gelmez zaten biz sizin kaydınızı yapıp raporun aslını size geri veriyoruz dedi. acaba o raporla vergi indiriminede başvurabilirmiyim. şimdide aklımda bu soru var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kurum sevki ile de alınsa raporun bir nüshasını size vermek zorunda hastane. İlgili yönetmelikte bu konu çok açıktır: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...verilmesi.html

Ve evet, üzerinde oran bulunan raporla vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlığa da başvurabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar
    bugün raporumu aldım. işkur için aldığım raporla bugün vergi indirimine başvurdum. acaba bu şekilde onaylanırmı
    raporum. rapor alım tarihim 08.08.2012. görüşleriniz nedir acaba.
    saygılar

raporum aynen şöyle

Ortopedi: torakal kifo-skolyoz skolyoz açısı (10 derece) kifoz açısı 35 derece. özür oranı: % 8

Gögüs hastalıkları: kifoskolyoz fev1: 1.99 (%48) fev1/fvc: % 65 orta restriktif akciğer hastalığı. özür oranı: %40
    Teşhis: kifo-skolyoz+kronik obstruktif akciğer hastalığı

özür oranı: %45 sürekli ağır işlerde çalıştırılamaz
    özür grubu: sürekli (kronik)

OturanBoğa;
    Sn. Bülent Bey. raporum geldi detayları yukarıda mevcut sizce ankaradan onay alırmı

saygılar

Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

rapor ankaraya göndermeniz için bir ssk lı işte çalışıyor olman gererekli çünkü işyerinden yazıı gerekiyor bende sizin gibi işkur aracılığııyla rapor aldım ama sevk kağıdını elimle götürdüğüm için raporu bana direk verdiler bende işkura götürüp kaydımı yaptırdım işe girince vergi indiriminde bulunacam samsunda oturuyorum işverenler her salı işkura gelip seçme yapııyolar marketçi seçti bi dişime bakmadı sonunda çağırdılar

Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teyo teyo;

üstad sorun yok ben zaten ssk lı bir işte çalışıyorum. vergi dairesi direk evraklarıma baktı sorun yok dedi ankaraya gitti. sizinkisi 2 ayda sonuçlanır dedi.

ben forumdaki arkadaşlarımın görüşlerini merak ediyorum aynı özürü alıp onaylanan varmı

Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ok kenansan işlemlerin doğru işkurdan bahsedince işsiz sandım hakkında hayırlı olur inşallah

ben bi soru sorim raporun aslınımı verdin noter tastikli olanını kabul ediyolarmı

Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aslını verdim ben. vermeden önce 2 tane noterden aslı gibidir yaptırdım.