Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ÇÖNDÜR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    15:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

böbrek nakilliyim. % 80 özürlü raporum var. Sanıyorumki son düzenlemelere göre börek nakillilere % 70 oranında rapor veriliyor.

Organ nakli olduktan üretra darlığı sorunu ile birkaç defa ameliyat oldum. şu an ameliyat olmadan idare edebiliyorum ancak hala sorunum devam ediyor. Flowmetri sonuçlarına göre aslında tekrar ameliyat olmamda gerekiyor.

Benim sormak istediğim şu; üretra darlığı problemim için rapor oranım yükselir mi? % 70 olan raporum % 90 a tamamlanabilir mi? Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler sağlıklı günler dilerim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeni alacağınız raporda böbrek naklinden % 70 oran verilecektir size.. % 70'in üzerine yüzde kaç almalı ki olsun % 90, o hesaba benim kafam çalışmaz, matematikte umutsuz vakayım.. Üretra için verilen oranlar aşağıda. Mesela tedaviyle düzelen ama tekrar eden kısmından verilirse oran % 10 verilir.. Balthazard Formülü ile hesaplayınca 70+10= % 73 olur.. % 40 bile alsanız % 82 yapıyor.. % 90'nı bulmanız zor..

sakatlık oranı cetveli nde Üretra hastalığı için verilen oranlar şunlar:

ÜRETRA;
    Tedaviyle düzeltilebilen tekrarlayan üretra hastalığı:% 10
    Sık tekrarlayan ve tedaviyle kısmi kür sağlanabilen üretra hastalığı:% 15
    Sık tekrarlayan ve tedaviyle kür sağlanabilen üretra darlığı:% 20
    Sık tekrarlayan ve yeterli kür sağlanamayan komplike üretra darlığı:% 40
    Üretrektomi:% 15