Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaybolan yılllar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Kerem
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar ben bir arkadaş için soruyorum.
    01.09.1998 sigorta başlangıcı ve 4900 gün sigorta pirimi var. doğuştan sol bacakta hafif sağ bacakta belirgin polio sekeli rahatsızlığı var. % kaç rapor alabilr ve emeklilik şartları nedir.not askerlik yapmadı askerliklten muaf.cevaplrınız için şimdiden teşekürler...

Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tahminen %40 ve üstü alman lazım bi hastaneye başvur derim

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

daha önce hıçmı rapor almamış ılk defamı alıcak doguşatan sonardan olamsı farketmez 2006 da raoprlardan sonra kaçkişiyi saglam çıkardılar %40 geçebılecegını zannetmem.ınşalalh gecer gecerse buraya durumu bıldır bakalım kaç verecekler.

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sol bacagım çocuk felci 6 cm kısa bayagı ince bana %19 rapor verdiler sonradan %16 düşürdüler bir daha başvuru yapsam saglamsın diyecekler

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Haklısınız Şahin bey, ben de neredeyse sakat sayılmayacaktım.Çocuklar bile sakat olduğumuzun farkında,ama devlet sen sakat değilsin diyor,komik bir durum

Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ondan sonrada çıkıp ekranlara açıklama yapıyolar ülkede sakat sayısı şukadar diye haklıya hakkını vermezsen çok daha düşer bu sakat sayısı....

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik konusunu bilmiyorum. Polio Sekeli için yakın zamanda uğraşmadan % 40 ve üzeri rapor alabileni duymadık. Ne hikmetse düşürülüyor rapor oranları. Arkadaşınız, % 40 ve üzeri rapor alabilirse yararlanabileceği haklar: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Benzer bir konu: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...meler-var.html

Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları. (bkz tablo 3.1)

Tablo 3.4.’de verilen yüzdeler yardımcı cihaza bağımlı, sürekli yürüyüş bozukluğu olan hastalar içindir. Mekanik bel ağrısı nedeni ile hasta baston kullansa bile Tablo 3.4 ile değerlendirilmez. Özürlülük değerlendirmesinde, Tablo 3.4 yalnız başına kullanılmalı, kesinlikle diğer tablolarla birleştirilmemelidir.

Hastalık Derecesi hafif:
    A: Alt ekstremitede antaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, diz veya kalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi:% 8
    B: Pozitif Trendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti:% 12
    C: Hasta (a) ve (b) şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya baston kullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor):% 18
    D: Hasta kısa bacak breysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır:% 18

Hastalık Derecesi Orta:
    E: Hasta tek baston veya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır : %24
    F: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmak zorundadır: % 36
    G: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayak ortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42
    H: Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır:% 48

Hastalık Derecesi Ciddi:
    İ: Kısa bacak breysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 60
    J: Uzun bacak breysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 72
    K: Çift taraflı alt ekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır:% 84
    L: tekerlekli sandalyeye bağlı:% 96

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÜMİT;

Benim anlamadığım ve anlamaktadada güçlük çektiğim bizim gibi poli sekelilerein oranlarını aşırı düşürmeleri benim sol bacağım çok güçsüz ,6 cm kısa,ve çok ince ,yürürken baston kullanıyorum,baston kullanmassam bacagımın gücü kesilip düşüyorum,bacagımda sürekli bir agrı var ,sag bacagıma gelince tüm vucüt yükünü çektiği için dizimda hasar ,belimdede kayma oluştu aynı zamanda tip 2 diyabet hastasıyım ama bana verdikleri rapor 9 itiraz edincede 6 yı verdiler,biraz vicdan yahuthumb 297896 - Doğuştan polio sekeli için yüzde kaç oranında rapor veriliyor?]thumb 297897 - Doğuştan polio sekeli için yüzde kaç oranında rapor veriliyor?

Üye
    hakan42 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2006 da %40 raporu aldım bunu kabul etmediler tarih eski diye .tekrar yeniledim ve çok kolay %40 aldım benimde 6 santım kısalık polisekelim sol ayaktan. Ankaraya gönderdim.ama bilmiyorum ankarada düşürürlermi.birde şunu duydum tam teşekkullu hastanede 7 imzalı bir raporu düşüremeyeceklerini duydum.inşallah bekliyoz bakalım hayırlısı

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporunuzu konyada hangi hastaneden ,hangi tarihte aldınız?