Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, birbirimize bile yardım etmiyorsak, dışardan anlayış beklemek bence hayal..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İtiraz hakkınızı hemen tüketmeyin.. Acelesi yoksa raporunuzun bir süre bekleyip başka hastaneden rapor almayı deneyin..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bütün yolları deneyeceğim ama mesele şu ki birbirlerinin halinden en iyi anlayan insanların olması gerektiği yerde bile kimse birbirine destek olmuyor.Bu başlıkta rapor alıp onaylanmış birinin bana isim ve şahsi bilgileri belli olmayacak şekilde yardımcı olmalarını istememe rağmen yanıt alamıyorum.Bu bence duyarsızlık ve bencillik..Ancak kendi başımızda sorun olduğumuzda mı duyarlı oalcağız? Her şey sadece engelsiz olanlar için değil engelliler iin maddi çıkar..Görünen bu..Forum istatistiklerine bakıldığında bile büyük çoğunluğun araç alımıyla ilgili başlıklarda olması bile manidar bence..Sanki engellilerin en büyük meselesi ötv indirimli araç alınması değil mi?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş herkesi burda rencide ediyorsun sana yolları göstermişler demekki ellerinden gelen bu burda herkez uzman degil sorununa cevap alamadı isen başka engelli siteleri var oralara takıla bilirsiniz burda herkes 24 saat bilgisayar başında degil demekki ondan dönememişler siz a hastanesinden alamıyorsanız başka hastaneyi deneyin herdoktorun düşünce anlayışı birdeyil yani alamadıgın raporunsuçlusudamı biziz yardımcı olmuyorlar diyerek herkesi zan altında bırakıyorsunuz

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Okuduklarımızı anlama konusunda sorun mu var?

Bu başlıkta rapor alıp onaylanmış birinin bana isim ve şahsi bilgileri belli olmayacak şekilde yardımcı olmalarını istememe rağmen yanıt alamıyoru

Kimleri kastettiğim açıkça belli ve neden bu ifadeyi kullandığımda , neden geneleme yaptığım sonucuna ulaşıyorsun ki? 24 saat bilgisayar başında kimse olmak zorunda değil tabiiki ama forum mesajlarında üyelerin son giriş saat ve tarihi yazıyor.Dolayısıyla da yanıt beklediğim kişinin en azından siteye girdiğinin farkındayım ve boşa laf yapmıyoruz.Bunu sen bilmiyor olabilirsin.Ama ben biliyorum ve buna dair değerlendirmemi yapıyorum.Siteye giriyorsa ve cevap yazmıyorsa yardımcı olmak istemiyor demektir.Üstelik de neden yardımcı olmadığına dair geçerli bir sebepte yok..

Şu halde siz neden üzerinize alındınız yazdıklarımı ben asıl bunu anlamıyorum..

Ayrıca başka hastaneden şans deneme konusunda kesinlikle katılmıyorum.Biz böyle yapıp kabullenip başka hastanelere gittikçe işini doğru düzgün yapmayanlarda düzenlerini aynen devam ettirecekler.Ben ise bu adamlara verebileceğim kadar rahatsızlık vermek istiyorum.İstiyorum ki benden sonrakilere aynı şeyleri yapamasınlar.Bu tavır daha gerçekçi ve daha çıkarcılıktan ve kişisel menfaatleri kurtarmaktan uzak değil mi?

Emeklilik hakkını kaptım paçamı kurtardım geri kalan engelliler ne yaparlarsa yapsınlar başlarının çaresine baksınlar anlayışında mı olacağız? İşte bu yüzden maddi menfaatlere vurgu yaptım.Bu düşüncemin neresi yanlış?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yakın zamanda boyun fıtığı nedeniyle rapor alan arkadaşlarımız varsa deneyimlerini paylaşmalarını bekliyoruz..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu başlığı atlamışım.Bir arkadaşımız benim çıkışıma bozulmuş.Ama kendimde mücadele ederek boyun fıtığından oran aldığım için haklılığım ortaya çıktı.

Boyun ve bel fıtığından oran alma imkanınız var arkadaşlar..

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

boyun fıtgı servikal mrg teknik, sagittal t2w, t1w, aksiyel gradient t 2

inceleme :servikal aks düzleşmiştır, vertebra korpus köselerinde osteofıtık sivrileşmeler dikkati çekilmiştir.

vertebra korpus yükseklikleri dogaldır .

C 7 vertebra korpusunda hemanjıom ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmektedir.

İntervertebral disk aralıkları ve sinyalleri dejenerasyon sekonder azalmıştır.

C 2-3 ,C3-4 ,C6-7 disklerinde anüler taşma , C 4-5 diskinde sağ parasantral-foraminal protrüzyon , C 5-6 diskindeekstrüzyon izlenmekte olup tekal kese anteriordan

basılanmış nöral foramenler C 5-6 diskinde daha belırgın olmak üzere kaudalde daralmıştır.

Kord korda ait elemanlarda belirgin patolojik sinyal değişiklik saptanmamıştır.

Emg sonucu
    bu incelemede sag üst ekstremetide motor ve sinyal periferik sinir ileti ve yanıtları sınırlardadır igne emg de sol delttoid ve biceps kaslarından hafif nörojen motor ünit potansiyelleri elde edilmiştir incelenen diger kaslardan normal motor ünit potonsiyelleri gözlenmiş hiçbir kasta aktif spontan denerarvaston izlenmiştir

Üye
    Ecege Avatarı

Gerçek Adı
    Yeşim
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba, bu anlattıklarınıza rapor aldınız sanırım. ne orande verdiler?

benim de boynumda sorunlarım var. 3 yıl önce ben de boyun fıtığı ve sinir sıkışması nedeniyle bir ameliyat geçirdim ve C6-7 arasına greft uygulandı. ameliyattan bu yana sürekli devam eden ağrılara, boyun hareketlerinde kısıtlanma, kollarda ve bacaklarda güç kaybı, geçmeyen sırt, kuyruk sokumu ve dizlerde ağrı falan da eklenince çekilmez oldu ve 2 gün önce kontrole gittim. muayenede kısıtlanma ve güç kaybını teşhis etti doktor da. başka fıtıklar olabileceğini düşündü ve filmler istedi. yarın sonuçlar için tekrar gideceğim.

ayrıca bunun dışında 13 yıl önce soğuk nodül nedeniyle tiroid ameliyatı oldum ve tiroidlerimin büyük kısmı alındı. malum ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım. ilaç dozunu ayarlatmak için gittiğimde 2 nodül daha oluştuğunu öğrendim. ayrıca tiroid hormonu düzensizliğinden olduğu tahmin edilen kalpte ritim bozukluğu ve 1. derece üfürüm çıkmıştı.

şimdi benim niyetim % 40 civarı rapor alıp, vergi indirimi için başvurmak ve onu da alabilirsem en kısa zamanda emeklilik olabilmek. 40 yaşımdayım ve 22 yıldır aralıksız çalışıyorum. 7000'e yakın prim günüm var. gerçekten emekli olmayı çok istiyorum artık.

benim sormak istediğim şu; ben doğrudan rapor için başvurmaktansa öncelikle mevcut şikayetlerimle ilgili bütün tanıları koydurup durumumu görmek istedim. bunun için endokrin ile fizik tedavide takibe başladım ve kalp damarda da yarın başlayacağım. sizce doğru yolda mıyım? böylesi daha mı sağlam olur? yoksa boşa mı zaman kaybediyorum? işi bilen arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa ve verilebilecek oranlar için fikrinizi söyleyebilirseniz bana çok yardımınız dokunacak. bir de heyete girdiğimde ne için istediğimi nasıl açıklamalıyım sizce? başlangıç olarak vergi indirimi mi demeliyim? yoksa doğrudan emeklilik için olduğunu mu söylemeliyim ? şimdiden teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri