Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yakın tarihte çalıştığım iş yerinin başvurusu vasıtasıyla vergi indirim kartı çıkartmak amacı ile vergi dairesine başvurdum ve hastaneye sevkimi istedim
    Doğumumdan bu yana beni tedavi eden ameliyatlarımı yapan doktorumun tanıları aşağıda yer alıyor.Bu tanılara göre sizce rapor oranım kaç olur? Her iki bacağımda Afo kullanıyorum uzun yol yürüyeceğim zaman ise ayrıca baston kullanıyorum.

Arthrogrypozis Multiplex Congenita Tanısı

Sol ayakta pes ekino varus deformitesi sağ ayakta daha az miktarda deformite
    Sol dizde 20 derece fleksion kontraktürü,sağ dizde 10 derece fleksion kontraktürü
    ayak kaslarında yaygın atrofi tespiti
    sol ayak bilek hareketleri tamamen kısıtlı
    Ayak parmak fleksor ve extensor yetersizliğine bağlı olarak bütün parmaklarda tam güç kaybı ve şekil bozuklukları mevcuttur
    Sağ ayak bileğinde toplam fleksion ve ekstansion 20 derecedir parmak ekstensorları gücü 0 dır parmak fleksorları gücü zayıftır
    her iki ayaktada bilek düşüklüğü mevcuttur
    tutunmadan desteksiz merdiven çıkamamakta çömelip kalkamamakta
    yokuş yukarı veya aşağı yol yürüyüşlerinde zorlanmaktadır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Fikri olan var mı arkadaşlar?

Sanırım şu üç tablodan birine bakıp değerlendirirler:

Tablo 3.4 - Arthrogryposis multiplex congenita için yüzde kaç oranında rapor veriliyor?

Tablo 4.1 - Arthrogryposis multiplex congenita için yüzde kaç oranında rapor veriliyor?

Tablo 4.3 - Arthrogryposis multiplex congenita için yüzde kaç oranında rapor veriliyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam oturan boğa bugün heyet için heyet kliniklerine tek tek girdim benim durumumla ilgili olarak
    Ortopedi :Arthrogrypozis Multiplex Congenita teşhisi ile hasta kanedyen + kısa bacak bireysi (MAFO) kullanarak yürüyebilmektedir
    Fizik Tedavi : Hasta kanedyen desteği ve kısa bacak bireysi (MAFO) ile desteksiz yürüyebilmektedir tablo 3.1 orta O.k
    Nöroloji : Her iki Alt ekstremitede güç düşüklüğü bulunmaktadır
    Benim öğrenmek istediğim bu bulgulara göre fizik tedavi tablo 3.1 den orta seviye (olarak açıkça belirtmiş yani %36)
    buna göre Ortopedi ve Nörolojiden de ayrıca oran verilip fizik tedavi oranının üzerine ekleniyor mu acaba yoksa ortopedi-fizik tedavi-nöroloji 3 ü de aynı oranımı verir.Yarın son işlemleri tamamlanıp Heyet kuruluna vericem bakalım sonuç ne olacak inşallah %40 ve üzeri alıp rapor stresinden kurtulurum

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tablo 3.4 te yer alan f.orta ( tek baston ve kısa bacak bireysi) için %36 olarak belirlenmiş peki hasta tek baston ve her iki bacak için afo kullanıyorsa sonuç ne olur ?değişmezmi ? bu değer tek bir bacak için geçerli benim bildiğim..her iki bacaktada sorun var ise bunu nasıl değerlendiriyorlar acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Uğur, sanıyorum belirleyici olan tek şey, hareket kısıtlılığı. Onun için, diğer bacaktaki hareket kısıtlılşığını doktorların gözüne sokmalısın! Başka türlü görmezler!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bekir0675 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bendede Arthrogrypozis Multiplex Congenita Tanısı var 2 koltuk değneyiyle yuruyorum fizik tedavi %54 önerdi kuruldada %60 dıyordu doktor bakalım yarın cıkacak raporum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bekir, rapor sonucun ne oldu?

Üye
    bekir0675 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%54 oldu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Bilgi için teşekkürler Bekir

Üye
    bekir0675 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica ederim