Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    criptons19 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.12-2013
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 18 yaşındayım. doğum sırasında sağ omzumdaki sinirlerde ezilme meydana geldi. tam olarak kullanamıyorum kolumu fazla kalkmıyor ve fazla gücü yok. acaba engelli olarak çalışmak için %40lık rapor alabilir miyim?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tek Üst Ekstremite Bozukluğu Özür Oranları:

Dominant Ekstremite:
    1-hafif Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım, günlük aktivitelerinde ve tutmada kullanabiliyor, fakat parmak hareketleri ince becerisinde zorluk yaşıyor: % 10
    2-hafif Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi zorlukla kendine bakım için kullanabiliyor, eşya kavrayabiliyor ve tutabiliyor fakat parmak hareketlerinde ince beceri yok.: % 25
    3-Ağır Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kullanabiliyor fakat kendine bakım aktivitelerinde zorlanıyor: % 40
    4-Ağır: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım veya günlük aktivitelerinde kullanamıyor: % 60

Non-Dominant Ekstremite:
    1-hafif Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım, günlük aktivitelerinde ve tutmada kullanabiliyor, fakat parmak hareketleri ince becerisinde zorluk yaşıyor: % 5
    2-hafif Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi zorlukla kendine bakım için kullanabiliyor, eşya kavrayabiliyor ve tutabiliyor fakat parmak hareketlerinde ince beceri yok.: % 15
    3-Ağır Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kullanabiliyor fakat kendine bakım aktivitelerinde zorlanıyor: % 30
    4-Ağır: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım veya günlük aktivitelerinde kullanamıyor: % 45

Üye
    criptons19 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.12-2013
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler benim kolumda sinir ezilmesi var ama adam akıllı bir muayene bile olmadan %25 heyet raporu verdiler. bunu başka bir bölümden heyet raporu alarak %15 daha arttırıp %40'a tamamlayabilir miyim? Mesela psikiyatri bölümünden %15 alıp ikisini birleştirebilir miyim?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba kardeş bende doğum esnasında oluşan brakial pleksus lezonu var sol kolda aldığım rapor % 50 çalışmak için 2006 da almıstım ama şuan vergi indirimi basvurdum mevcut cetvele göre doktor % 45 vericeğini söyledi
    çünkü sağ kola oranla daha kısa ve parmak aktivitesi yok hiç kullanamıyorsan % 45 verirler seninki sağ kol olunca rahat alırsın

bizim bu sitede brakial pleksuslar grubu var hangi hastane neye göre nasıl verdi bakmadan rapor yazmak saçma mutlaka itiraz et hakem hastane talebinde bulun sende durumundan bahset çatal kaşık elbise zor giyiyorum de % 25 cetvele göre az çok kişi % 40 ve üzeri alıyor