Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ambassador Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cümleten herkese selamlar ;

benim eşim yaklaşık 2 sene önce periferik arter damar rahatsızlığı nedeni ile sol ayak damarı tıkanıp, dolaşımı bozulduğu için sol ayak parmakları kangren oluşumundan dolayı kesildi(tamamı) lakin bunun için sonraki bir müdahalede eşimin baldırında 3 kesik açmaları nedeni ile tendomlarına zarar verdikleri için eşimde düşük ayak sendromu oluştu bu sebepten koltuk değneği ile yaşamak durumunda kaldı şu an eşim çalışıyor ama iş yeri vergi indirimi için /veya emekli olması için (aracımız var onun adına kayıtlı fakat şoför benim) hastaneden (Prof.Dr.siyami ersek hastanesinde yatmıştı zaten) özürlülük raporu istiyor ; benim bunları yazmamdaki amacım eşim için o rapordan her bir indirim vs için 1 er adet mi almam gerekiyor o rapordan ayrıca bu raporu alabilmek için önce nereye başvurmalıyım yada eşim iş yerinden bir evrak almalı mı ? istanbul deftardarlığı ile bir işim var mı oraya gitmem gerekiyor ise hangi evraklarla gitmemiz gerekir ,
    bu konuda hiç bir şey bilmediğim için siz değerli forum üyelerinden bilgi almak istiyorum

saygılarımla

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Engelli olduğuna dair tam teşekküllü herhangi bir devlet hastahanesinden özürlü olduğuma dair rapor ıstıyorum diye baş vurup (heyet) raporu alabılırsınız... bu raporu aldıktn sonra eşiniz vergi indiriminden faydalanmak istıyorum dıye iş yerıne baş vuracak iş yerıde bağlı bulunduğu vergı daıresıne yazı yazacak vergı daıresıde sizi tekrar 193. maddeye göre vergi indirim hakkı için hastahaneye sevk edecek bundan sonra ki sureç2-3 ay surer bakanlığa gıder rapor ve onaylanıp vergı daıresıne döner... vrgi dairesıde iş verene rapor derecesıne göre vergı ındırımı uygulayabılırsınız der... vergi indirim hakkı alabılırsenız erken emeklılığide haketmiş olursunuz...

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şunuda unutmayın çıkardığınız raporınızı kurumlara,özel sektöre,dernekeler kısaca raporunuzu nereye verecek olursanız aslını degil aslı gibi onaylatıp o onaylatıgınız raporunuzu verin aslı sizde kalsın. Her lazım oldugunda yenisini çıkarmak zorunda kalmazsınız. Ve çok lazım olcak size o raporlar.

Üye
    ambassador Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim cevaplarınız için aslı gibi derken noterden onaylatmam gerekiyor zannedersem değil mi yoksa hastanede mi bunu onaylatmam mı gerekli?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastaneden birkaç Aslı Gibidir nüsha alabileceğiniz gibi, Aslı ile notere gidip orda da çoğaltabilirsiniz. Her ikisi de olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...