Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fvzt Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağ pnomektomi, bronşektazi, astım, kartagener sendromu gibi rahatsızlıklarım var (askerliğe elverişli değildir raporu verilmiştir) %40 engelli raporu alabilirmiyim acaba?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Pnömonektomi (akciğerin alınması) bronşektazi, kartagener sendromu ve astım için sakatlık oranı cetvelinden size şu oranlar verilebilir:

1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra ve göğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda, solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum Fonksiyon Testlerine göre değerlendirme yapılır;
    a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik kor pulmonale gelişmişse:% 80

Cerrahi müdahale uygulanan hastalar (yıllık kontrollere göre) solunum ve dolaşım fonksiyon bozukluklarına göre değerlendirilir.. Ameliyatınızı yeni oldunuzsa size hemen rapor verilmeyebilir.. Tedavinizin bitmesi beklenir.. Birde kanser durumunuz varsa sakatlık oranı cetvelinin Onkoloji bölümünden de değerlendirelebilirsiniz...

Üye
    fvzt Avatarı

Son Giriş
    19.06-2012
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu halde ben en az %40 alabiliyorum, bunca yıllık emek bu rahatsızlıklara rağmen lisans mezunu olduk şimdi kpss engeli, bu rapor ile ben de özür kadrosunu kullanarak emeğimin karşılığını almayı istiyorum. İlginiz için size müteşekkirim.

Üye
    cgdm Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fvzt

Merhaba siz alabildinjz mi rapor yüzde kaç oranında verdiler bende de kartogener sendromu var btonsektazi ameliyatu gecirdjm 2007de bir duzelme olmadi kalbim sağda aksesuar dalagim var kronik sunizit ve kronik bronşit kulaklarımda tikanmalar basladi simdide yüzde 55 oranjnda akcigerimin fonksiyonu nefes grafigim düşük çıkıyo yüzde kaç engel raporu verirler biiyorum