Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Haseki hastanesi yeni çıkan kanuna göre rapor verebiliyor mu? Birde kalabalık açısından durumu nedir.

Randevu gerekiyor mu? Randevu rerekmiyorsa sabah kaçta olmak gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Evet, Haseki Hastanesi yetkili hastaneler listesindedir: T.C. Sağlık Bakanlığı HASEKİ Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Randevu gerekiyor mu, bilmiyorum, ama randevusuz rapor almak bence mümkün olamaz.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...oru-aldim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    starry Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    19:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar özür durumumu en doğru şekilde alabileceğim hangi hastanesi var acaba_

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler,

Sanırım ortopedi için çok uğraşmak gerekiyor. Öyle kolay rapor veren hastane yok gibi. Sadece rontgen başlı başına bi macera. Hele birde Fizik tedavi doktoru görsün denenince tam süper oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elinizde yakın tarihli tahlil veya rontgen varsa, rapor sürecinde onların faydasını da görürsünüz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nusret9 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Haseki hastanesinden telefonla ve internetten randevu almayı denedim. Telefondaki görevli sağlık kurulu raporunun randevusunun önceden hastaneden alınması gerektiğini söyledi. Başka biri de randevu alabiliyormuş. Çarşamba hariç hergün heyet toplanıyormuş. Bir de ücret rapor çeşidine göre değişiyor. Ben ÖTV indirimi için alacağımı söyleyince 81 lira vereceksn dedi.

Bilginiz olsun.

Not:Bugün Bakırköy ve Şişliyi de denedim randevular dolu.

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar bursa gemlik muhamer ağım devlet hastanesinden önceden randeu alarak gittim sabah 9.da işlem başladı 10.30.da bitti bazen konu hekimi olmassa ikinci güne sarkıyo..15 gün sonrada sonucu veriyorlar..bilmem şehir dışında oturan alabilirmi..

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haseki de ki işlem hastaneye gidiliyor sana bir haftaya randevu veriliyor bir hafta sonra hasteneye gidildiğinde kağıt veriliyor işaretli olan bölümler kontrol oluyorsun tabi hepsinde sıra bekliyorsun herkesin kendine göre bir sağlık raporu alma derdi vardi hepsini olduktan sonra kağıdı veriyorsunuz sana mesela haftaya cumaya gel diyorlar gidiyorsun sıra bekliyorsun raporlar açıklansın diye hayda yine haftaya cumaya gel yine cuma gidildiğinde rapor açıklanıyor ozaman fermanınız yazılıyor iyi kötü şekilde

yukarıda ki olay yaşanmış ve gerçek hikayeden alınmıştır kişi ve kurumlarla ilgisi vardır

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonunda hasaki hastanesinden raporumu aldım. Beklediğim gibi kabus olmadıııı Hatta şanslımıyım neyim anlamadım tüm muayeneler tam 1 saatte bitti. Hatta öğleden sonraki heyete bile çağırmadılar 1 hafta sonra gel rapor durumunu öğren dediler. Gittim %42 vermişler

Durumu kısaca özetleyeyim.

10 ocak günü saaat 07:00'de hastaneye gittim (heycan yapıp erken gitmişim ) aslında iyi oldu heyet için ön sıraya girdim.

Sıra kalabalıktı 10. kişiden sonra sıra bana geldi. Oradaki görevli bana bir kağıt verdi git bu polikinlikleri dolaş dedi.

Benim durumunda ortapedi olduğu için ilk ona gittim. Zaten ortapedi muayenesi yeni binada oraya gittiğimde hiç kuyruk yoktu yaşlı bi doktor vardı durumu sordu bende anlattım (görünen köy klavuz istemez misali ) Rontgen bile istemedi.

Sonrada diğer polikinliklere gittim her polikinlikte 10dk oyalandım. Sonra verilen o kagıdı heyet sekreterliğine teslim ettim öğleden sonra heyet toplanacak dedi.

Bende bekledim heyet saat 14:00 gibi toplandı bende diğer hastanelerdeki gibi beni heyete çağıracaklarını düşünüyordum ama beni heyete bile çağırmadılar. Sadece dışarıdan şu tarihte rapor sonucu için gelin dediler. Bende o tarihte gittiğimde %42 verdiklerini öğrendim ama asıl iş bu oranın ankaradan düşük olarak geri dönmemesi.

Sanırım o gün şanslı günümdeydim. Böyle rahat bi rapor alımı ne gördüm nede duydum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hadi bakalım, inşallah sonucu da kısa sürede gelir ve olumlu olur...

Not: Yalnız, rontgen istenmememei güzel ama, maliye-sgk vb. bir kruuma gittiğinde rapor, tanıyı destekleyici rontgen vb. şeylerin olması çok önemli. Raporun geri dönememesi için ne kadar çok tanı yöntemi gönderilirse o kadar iyi.

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maliyeden haber geldi eksik bulgu için tekrar hastaneye göndereceklermiş. Ben öyle işin.... yılından beri uğraşıyorum.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili thebaston,

Bülent Bey'in bir üst yazıda yazdığı yorumun ne kadar doğru olduğunu tescillenmiş oldu sanırım..

Ankara direkt raporda yazılanları kabul etmiyor destekleyici belgeleride istiyor. Bizlerde de aynısı oldu gelen yazıdaki raporları tamamlayınca sorun çıkmayacaktır...Zaman ve emek kaybını saymacaksınız artık..

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Burada şöyle bir sorun var.

Gene olay doktorun hatasından dolayı. Çünkü Oraya bitane yaşlı bi doktor koymuşlar oldukça geveze. Ben durumu a'dan z'ye anlattım. Ben anlattıkça o notlar aldı.

Şimdi merak ediyorum o aldığı notların özetinimi çıkardı acaba

Bu işte bi çapan oğlu varya hadi hayırlısı.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12