Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alp@nur Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, ben de bir yıl önce kalp krizi geçirdim ve stent takıldı aynı zamanda astımım var.Kalp krizi sonrası psikiyatri tedavisi de başlandı.
    Erken emekli olmak istiyorum, hakkım var mıdır? Yıl ve prim olarak şartlarım uygun.Rapor ve vergi indirimi alma hakkında bilgi sahibi değilim.Yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılar..

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

psikiyatri doktoru hangi tanıyı koydu size

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

B. Koroner arter hastalığı
    Klas l hastalar 10
    Anjinası olsun veya olmasın fizik muayene bulguları ve laboratuar testleriyle tanısı desteklenen hastalarda koroner anjiografi ile bir koroner arterde % 50’den daha az darlık saptanması.
    Klas 2 hastalar 30
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar veya ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve ayrıca konjestif kalp yetmezliğinin bulgu ve semptomlarının yokluğu (EF >%50).
    Klas 3 hastalar 50
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi v.b) devam eden iskeminin saptanması veya bir koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyetle anjinanın kontrol altında tutulabilmesi ve sol ventrikül fonksiyonlarının bozuk olmasına rağmen (EF %30-%50) hastada NYHA Sınıf 2 semptomların varlığı.
    Klas 4 hastalar 100
    Miyokard infarktüsü geçiren veya daha önceden koroner arter hastalığı tanısı alan veya girişimsel-cerrahi koroner işlem yapılan anjinası bulunan hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; laboratuar yöntemleri ile (EKG, eforlu EKG, perfüzyon sintigrafisi vb) devam eden iskeminin saptanması veya bir veya daha fazla koroner arterinde en az %50 oranında darlığın anjiyografik olarak gösterilmiş olması ve ilaç tedavisi veya diyete rağmen hastada NYHA Sınıf 3-4 semptomların varlığı veya hastada ciddi sol ventrikül fonksiyon bozukluğunun olması (EF<%30)

Burada yazanlara göre kalbin ile alakalı % ? alabileceğini yaklaşık olarak bulabilirsin.
    Doktor burada EF değerine bakarak rapora oran yazıyor. Kalp rahatsızlığından rapor aldım bende kalp + hipertansiyon toplamda % 55 raporum var. Astım ve psikoloji hakkında bilgim yok.

Üye
    alp@nur Avatarı

Gerçek Adı
    eren
    Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim size.
    Benim ekokardiyografi EF değerlerim : 35-40 ; sintigrafi EF değerlerim ise istirahat halinde 29 - streste 39. (Kalp krizi esnasında %100 tıkanan ana damar anjiyo işlemi ile açıldı ve balon+stent uygulandı). Kalp krizi öncesinde tansiyon yüksekliği sorununu ben de yaşıyordum ancak bir ilaç tedavisi değil de beslenmeme dikkat ediyordum. Şimdi zaten tansiyonumu kontrol altında tutmak amacıyla ilaçlar verildi bir yıldır kullanıyorum. Hipertansiyon teşhisi bu durumda nasıl konur bilemiyorum.
    Psikiyatri uzmanı depresyon teşhisi koydu. Astım zaten belli.
    k.ergun arkadaşım tabloda belirtilene göre %30 mu %50 mi hangi oran verilir karar veremedim.
    Bir de Kocaeli'deki hastanelerden birinden rapor aldıysan hangisinden ve hastaneyi kendin mi seçiyorsun yoksa vergi dairesi mi yönlendiriyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi dairesine gittiğinizde onlar sevk ederler... Ama siz kendi baınıza da yetkili hastaneler'den birine başvurabilirsiniz (kendiniz başvurursanız rapor için ücret talep ederler büyük olasılıkla).

Eğer eemeklilik vb. konular için alacağınız oran yeterliyse, psikiyatrik konuları hiç karıştırmayın. Çünkü işin içine psikiyatrik değerlendirmeler girince hem rapor süreci uzar hem de rapor 1-2 yıl süreli verilir, o süre sonunda sil baştan yeniden rapor almak zorunda kalırsınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...