Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm,, adım engin ben dogustan BİLİTERAL ENVETERE KALCA CIKIGI ..İKİ TARAFTADA durum bu ben vergi indirimi icin 05/08/2010 atasehir kaymakamlıgına müracat ettim onlarda beni ümraniye egitim ve arastırma hastanesine sevkettiler hastaneye gittim ve rapor aldım % 45 bu raporu bostancı vergi dairesine götürmemi soylediler bende aynen öyle yaptım bostancı bana dediki senın üzerine birsey yok bosuna almıssın diyip beni geri gonderdiler anlayacagınız hep yanlıs yonlendirilmişim gecen zamanıma yazık oldu sizin bu siteyi 2 ay önce arastırma yaparken buldum allah razı olsun ki bu sitenizin sayesinde dogru bilgilere ulasarak cevizli bag vergi dairsine gittim müracat ettim ordaki gorevliye durumu anlattım ve elimdeki % 45 süresiz olan raporumu verdim ve kabul etmediler beni tekrar hastaneye sevkettiler bana % 45 veren ümraniye egitim ve arastırma hastanesine gönderdiler bende gittim ve tekrar kontorollerden gectim bana bu sefer % 18 verdiler...

elimdeki süresiz olan raporu göstermeme ragmen gecerli saymadılar dedim bunuda siz verdiniz bana onlarda yonetmenlik degişti diyip tekrar almam gerektigini soylediler işin garip tarafi beni düzgün muayane etmediler ellerine almıslar kitabı ordan bakıp yazdılar benim özür oranımı ben sanke iyilesiyorum günden güne heyete girdim yüzüme bile bakmadılar kimligime bakıp tamam gidebilirsin dediler neyse bir hafta sonra gelmemi soylediler gittim ve raporumu aldım % 18 vermişler

bende itiraz ettim il saglık müdürlügüne elimdeki orjinal 2 raporumunda fotokobisini aldılar beni hakem heyetine sevk ettiler gidip gün alcam ve hakem heyetine gircem yakın bir zamanda göztepe egitim ve arastırma hastanesinde yasadıgım olayı aynen yazdım doktorlar özür oranını neye göre veriyorlar ömür boyu bu özürlülükle yasamaya mecburen mahkumuz istesekte istemesekte hayatımız azda olsa kolaylassın istiyoruz ama nerde sanke bizler ölüyüz hiç birseyde hakkımız yok gibiyiz herseymizi zorlastırmıslar ölsekte barı kurtulsak bu dunyadan bir işe girmeye kalksak sen sakatsın diyorlar evlenmeye kalksak sen sakatsın diyorlar bu kadar sakat oldugumuzu bu toplum görüpte ayrım yapıyorlarda bu devlet yetkilileri nasıl oluyorda görmüyor bizlermi istedik sakat olmayı sakat dogmayı BİZ ENGELLİLERİ VE ENGELSİZ OLANLARI YARATAN ALLAH NE VERİRSE HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN hakem heyetinde sonuc olumsuz cıkarsa ne yapmalıyım bilgisi olan varsa lütfen soylesin tesekkür ederim

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaş aynı sorun bende oldu daha önceki raporum E ti aynı hasteneye vergi indirimi için muracatta bulundum kitabı açıyor bakıyor diyor  hocam siz nediyorsunuz benim eski raporum E ti kanun değişti diyor ama ben değişmedim daha kötü duruma geldim diyorum ama kime diyorum aldım yırttım heyete felan girmedim.

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm admın bu sorunla alakalı ne gibi bir yol izlemem gerekiyor hakem heyetinde sonuc olumsuz cıkarsa hakkımı nasıl ve nerde aramam lazım bir bilginiz varsa lütfen yol gösterin tesekkürler

güneyli;
    sen cabuk pes etmıssın ama ben pes etmeyecem hakkımı bir sekilde aramaya devam edecem belki bir çözüm bulamayacam ama en azından deneyecem bunların adaleti yoksa yüce ALLAH ın adaleti var

Üye
    dilko28 Avatarı

Gerçek Adı
    dilko28
    Son Giriş
    28.11-2015
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaş benim kardeşim sağ sol kulağından şişli etfalde heyete girdi 8 verdiler sonra taksim ilk yardıma gitti burada %40 verdiler 6 ay önce tekrar şişliye gitti H verdiler ve vergi indirimine müracat etti G ile rapor geri geldi sana önerim şişli etfal e işci bulma kurumunun sevkiyle git önemli olan rahatsızlığının ilk uzmanı doktoruna verdiğin duruş tur ve kurnazlık görünümü verme bu rapora bir şirkette daimi olarak çalışmak için ihtiyacın olduğunu aksi halde rahatsızlığından dolayı sürekli iş değiştirdiğini ifade edebilir sen amacına ulaşırsın .kolay gelsin

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tesekkürederim verdigin bilgi icin göztepe egitim ve arastırma hastanesinde hakem heyetine gircem ordakı olumsuz sonuca göre senın dedigin gibi yaparım sonuna kadar hakkımı arayacam sonuc ne olursa olsun vazgecmeyecem basarana kadar

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

KARDEŞİM SEN RAPORU NE İÇİN ALIYORSUN?rapor oranları nasıl düşüyor atıyorum tek parmağı olmayan birine %40 rapor verilip özürlü sayılabilir ama aynı kişi iş için rapor alırsa %10'a düşerki çalışma şartını o kadar etkilemez bu durum %10luk raporunuda vergi dairesine gönderse %0 kabul edilir bizde rapor var özürlü raporu oldumu tamam diyoruz ama onun bölümleri var istihdam ötv indirimden yararlamak için özürlü kimliği çıkartmak için ehliyet almak için raporda neye göre başvuruyorsan ona göre bir oran çıkartıyorlar oranlar bu yüzden farklı oluyor bunu çoğumuz bilmiyoruz sanırım...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. "Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir. "

Hakem hastaneden çıkacak oran kesindir. Eğer hakem hastanede size % 18 verirse tekrar itiraz hakkınız olmayacak. Sizin sakatlığınıza sakatlık oranı cetveline göre % 40 ya da üstü bir oran veriliyorsa o zaman dava açabilirsiniz.. Süreç biraz daha uzun olacaktır tabii..

Üye
    dilko28 Avatarı

Gerçek Adı
    dilko28
    Son Giriş
    28.11-2015
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman dikkatine
    yukarıda yazdığım gibi rapor alanları gördüm toktorlarda bir yerde isterse insiyatif kullanıyor.ben şişli etfalin heyet kapısı önünde daha önce yüzde 80 raporu olan ve raporunu kaybettiğinden dolayı yenisini almak isteyen bir kardeşimize yüzde 20 verildiğini gördüm tabi biraz bağırıp çağırıyordu
    lakin diğer bir tarafta da gözleri bozuk ama gözlük kullanan bir arkadaşta yüzde 50 alıyor ben gördüklerimi yazdım anladımki dikkafalı olmak sorunu çözmüyor biraz mülayim olmak gerek

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pes etmedim aradan zaman geçince başka hasteneden almak istedim dr durumumu anlattım saolsun oda bana yardımcı oldu hiçbir mefaati olmadan ve raporu olumlu birşekilde aldım.

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tesekkürler verdigin bilgiler icin hakem heyetine girdikten sonra sonuc olumsuz olursa ne yapayım diye düsünüyordum senın bu bilgilerin dogrultusunda anlasılan yapacak birsey kalmıyor doktorlar kagıt üzerinden yazıp cizecekler karar verecekler ne derlersede o olcak biz özürlülerin hayatlarını kolaylastırmak icin yardımcı olacaklarına ellerinden gelen bütün zorlukları yapmak icin var gücleriyle cabalıyorlar heyete girince bile insanın yüzüne bile bakmıyorlar kimligine bakıyorlar sadece ..ne diyelim onlarda haklı

slm ben raporu vergi indirimi icin alıyorum 05/08/2010 bu amaç icin aldım..%45 aldım ama yanlıs yönlendirildigim icin birsey yapamadım bu sitedeki bilgiler dogrultusunda tekrar müracat ettim dogru bir sekilde beni hastaneye sevkettiler aynı hastane bana %45 vermisti simdi ise aynı hastaneye gittim %18 verdiler daha önce aldıgım raporumun kabul edilmesini istedim kabul etmediler bende il saglık müdürlügüne itiraz ettim simdi ise göztepe egitim ve arastırma hastanesinde gün alıp hakem heyetine gircem ama hiç umudum yok sonuctan özürlü isen bu dünyada hiç birseye hakkın yok herseyde ikinci planda kalıyoruz toplumun bizlere bakısları bile farklı ALLAH herseyi görüyor kimsenin hakkı kimsede kalmaz

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese çoook selamlar.. il saglık müdürlügüne itiraz ettim 2 adet raporumun fotokobisini aldılar beni hakem hastanesine sevkettiler raporumun biri 05/08/2010 %45 süresiz .. yeni olan raporum %18 aynı hastane düsürdü bende itiraz ettim arada baya bir fark var simdi merak ediyorumda hakem hastanesi bu iki raporlan bana ne karar verir ve bu hakem hastanesinde heyete gircem bunlar normal hastane heyetimi ben bunlara derdimi nasıl anlatacam daha simdiden kara kara düsünüyorum bunların verdigi karar kesin karar sanırım bir bilgisi olan varsa lütfen paylasırmı

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah umdugun gibi alırsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sıradan heyet bunlar da. Durumunuzu değerlendirip sakatlık oranı cetveli'ne göre karar verecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

bimere şikayet edin sorunlarınızı

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tesekkürler

Sayfa 1 / 3 123 SonSon