Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferad Avatarı

Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    bingöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yeni üye oldugum için acil bilgi lazım yarın hastaneye gidip rapor alacagım oranı pek umut vermiyor hastalığım bu

Polio sekeli tanı

Sağ alt ektremitede polio sekeli 2 CM SAĞ UYLUK VE SAĞ CRURİSDE ATROFİ SAĞ ALT EKTREMİTEDE KISALIK 2 CM SAĞ BACAKTA GENETİK MİDDE RAHATSIZLIĞI MİDDE AMELİYATI ÜLSERDEN DOLAYI GENETİK TROİD İRSİ

BU HASTALIKLARDAN DOLAYI YÜZDE KAÇ ALIRIM .

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Polio Sekeli sakatlık oranı cetvelinde tablo 3.4 de göre değerlendirilir:

Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları. (bkz tablo 3.1)

Hastalık Derecesi hafif :
    A: Alt ekstremitede antaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, diz veya kalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi: % 8

B: Pozitif Trendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti: % 12

C: Hasta (a) ve (b) şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya baston kullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor): % 18

D: Hasta kısa bacak breysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır. : % 18
    Hastalık Derecesi Orta:

E. Hasta tek baston veya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır : %24

F: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmak zorundadır: % 36

G: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayak ortezi, KAFO)
    sürekli kullanmak zorundadır.: % 42

H: Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır: % 48
    Hastalık Derecesi Ciddi:

İ: Kısa bacak breysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 60

J: Uzun bacak breysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 72

K: Çift taraflı alt ekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 84

L: tekerlekli sandalyeye bağlı: % 96

Tiroid için:
    C- Tiroid hastalıkları
    a-Guatrlar (Nodüler, diffüz, multinodüler, toksikve toksik olmayan) subakut tiroiditler
    1-Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış veya iyileşmiş % 0
    2- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap veren.) % 10
    3- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap vermeyen veya günlük 400 mikrogram ve daha fazla tiroksin gerektirenler) % 40
    b- Kretinizm % 20
    c- Doğuştan iyot eksikliği sendromu % 20
    d-İyot eksikliğine bağlı diğer tiroid bezi bozuklukları ve benzer durumlar % 0
    e-Tirotoksikoz (komplikasyonsuz) % 10
    f-Tiroidektomi (Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış, Ca dışı nedenler) % 0

Not: Sonuçlar Balthazard Formülü ile hesaplanırlar..

Sonucu aldığımız zaman hastalıklarınıza tek tek hangi oranda rapor verildiğini yazar mısınız buraya..?

Üye
    DarkSideS Avatarı

Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2011 de polio sekelinden %40 rapor aldım.. ayrıca sol kulak kaybımda var ama onu göstermedim bile.. benim gittiğim hastanedeki ortapedici de gıcık bir doktordu tüm puanı nöroloji uzmanı verdi.. bilgin olsun diye yazıyorum..

Üye
    ferad Avatarı

Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    bingöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

Aldığım rapordaki tanılar

Hastanede rapor verdiler pc polio sekeli tanısı yüzde 20
    Sadece elini ac kapa dediler bu oranı verdiler

Bu tanıya göre rapor oranı kaç olması lazım
    Midde amaliyatı ve ömür boyu troid ilaçı kullanıyorum
    Genel cerrah 0
    Kbb 0
    Dahiliye 0
    Norloji 0
    Fizik 0
    Ortopeti 20
    Aldığım rapordaki tanılar
    şimdi ne yapmam lazım

10 yıl önce midde ülserden dolayı parça alındı
    7 yil önce yüksek ateş ten dolayı havale gecirdim ( tanı polio sekeli )
    Bacagımda 2 cm incelik 1.8 cm kısalık ayak parmaklarımın 3 kontrol edemiyorum ve sürekli ağrı var
    2 yıl önce troid tanısı 3 ay önce troid amaliyatı oldum troid bezlerim alındı

ne yapmam lazım bana bilgi verseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre daha yüksek bir oran verilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, il sağlık müdürlüğüne giderek rapora itiraz edebilirsiniz. Sizi başka bir hastaneye sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...