Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berfom Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iy günler, ben ahmet. 18 yaşındayım. 7 aydır diyalize giriyorum. yakında böbrek nakli olucam. benim de rapor alma hakkım var mı?
    raporu şimdi alsam nakilden sonra işime yarar mı, yoksa nakilden sonra tekrar mı almam gerek? nakilden sonra yüzde kaç raporum olur bana ne gibi faydaları olur?
    bilgilendirseniz minnettar olurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ahmetçim, sadece malulen emeklilik durumunda Kontrol Muayenesi istenmiyor. Onun dışında Sosyal Güvenlik Kurumu her zaman Kontrol Muayenesine çağırıp, durmuu kontrol edebilir. Özellikle ihbar vb. durumlarda...
    Ama sen her halukarda şimdi rapor al. Al dursun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    berfom Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki nasıl rapor alıcam devlet hastanelerinden mi ? ne gbi evraklar gerekiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Mmmm, şimdi tereddütte kaldım.

En erken emeklilik şekli, malulen emekli olamaktır. Bunun için
    1- İlk sigortalı olduğunda maluliyet (yani %60 ve üzeri) derecesinde işgücü kaybın olmamalı
    2- Emeklilik başvurun anında maluliyet derecesinde işgücü kaybın olmalı
    3- En az 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim olmalı.

Şimdi, senin ilerde malulen emekli olabilmen için, ilk sigortalı olduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybının olmaması gerek. Oysa sen şu anda başvursan, maluliyet derecesinde işgücü kaybı ile sigortalı olmuş olursun ve bu da 1800 günle malulen emekliliğini imkansız hale getirir.
    Ben senin yerinde olsam, nakil olurum, sonra sigortalı olarak çalışmaya başlarım ve maluliyet derecesinde sakatlığımın olmadığına dair rapor çıkartırım (bunun için defterdarlığa başvurursun o zaman, onlar seni hastaneye sevk eder...). Böylece yukarıdaki 1 numaralı şartı yerine getirmiş olurum. İlerde bir sorun yaşamazsam, ne ala, ama yaşarsam ve işgücü kaybım maluliyet derecesine yükselirse, o zaman kolayca emekli olabilirim.

Biraz karışık ise, anlamadığın yeri sor lütfen
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    berfom Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili abicim ben emeklilik felan düşünmüyorum dha yaşımız geç çalışmak istiyorum.ben zaten hastalandıktan sonra sigortalı oldu yada hastalanmadan bir hafta önce bi yaş konusu yüzünden bizim enişte bi şirketten göstermiş 10 gün de yatırmış.şimdi benim istediğimm ben nakil olucam sağlığıma kavuşacam işallah üniversite hayatıma da dönücem ben şimd rapor olsam bana faydası olur mu özürlü aylığı dışında işe girerken felan durumumuz fena değil vede nakil olduktan sona iptal olurmu olursada yüzde kaç verirler iş alımlarında istelininen özürlü oranında verirler mi