Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hastaneden saglık raporu alınırken heyetten önce teslim edilen tüm tetkiklerin ve testlerin oldugu evraklar kendi arşivlerine koyarken başka bir yerlerede gönderiyorlarmı bu prosedür nasıl işliyor bu konuda bilgi sahibi olan cevap versin

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O sonuçlar imzayı atan heyeti bağladığına göre ve hatta bize verilen rapora bile eklemediklerine göre başkaca bir yere yollanmaz. Ama siz vergi indirimi için maliyeye kendi aldığınız raporu verecekseniz dayanak belgelerin örneğini kendiniz ekleyin.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tetkik, test ve ilaç raporları saglık raporuna ilave edilirmi yani vergi dairesi bunlarıda alıyormu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

SGK'ya emeklilik için gönderilecekse, evet, o sonuçlar da SGK'ya bildiriliyor. Evrak olarak gider mi bilmem ama, bilgi olarak aktarılacağı kesin: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayalet 73 ün söyledigini ilk defa duyuyorum vergi dairesinin saglık raporu ile birlikte tetkik ve tahlil , test leri aldıgına dair bir kişi varmı forumda acaba.

bülent bey bizim yapmak istedigimiz hastaneden kişisel başvuru ile alınan saglık raporunu vergi dairesine teslim etme aşamasından bahsediyorum.

Üye
    pps_977 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    11:45
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bugün aynı sorunu ben yaşadım.. heyete girdim.. ama elimdeki tüm EMGler , ilaç raporları , tahlillerle kimse ilgilenmedi. Rapor bölümündeki kişiye bunları rapora eklememiz gerekmez mi diye sordum. gerek yok dedi. anlamadım maliye neye göre bakıp karar verecek..

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiniz de almıyoruz mu dediler. Almak zorundalar. Dilekçe ekinizde belirtin eklediğiniz evrakları. Yok anlaşılamadı yok eksik diye geri dönmez en azından.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Tehşise göre tahlillerin neticesine göre heyet hastalıyın adını koyacak zaten oranlar belli.Bida tahlile gerek yok maliyede doktorun gönderdiyi rapora bakacak.

Üye
    pps_977 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    11:45
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu süreçten birşey anlamadım. heyette girdim..kimse bana neyin ar diye sormadı.. havadan sudan şeyler sordular. % 40 almış görünüyorum.. yani uçurumun kenarındayım. maliyenin bir üfürüğü yetecek.

bülent bey ,
    hastanenin almadığı evrakları , ben maliye ulaştırabilirmiyim acaba ? yada sürece nasıl müdahil olabilirim ? fikriniz var mı?

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KÜREKÇİ;
    arkadaşım doktorların verdigi oranı begenmeyen heyet doktorları ve kurul başkanı oranları düşürüyorlar ve verdikleri oran saglık raporunda branşlarda görünenden daha az

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim söylediğim sevkle değil kendi kendine rapor alıp bu raporu da vergi indirimi için kullanmak isteyenler için. Sevkle gidenin zaten evrakları oran belirtilmeksizin hazırlanıp maliyeye yollanıyor. Benim anlamadığım şu, siz heyete girerken hastalık veya sakatlığınızı bilmiyor musunuz. Önceki tetkik ve raporlarınızı götürmüyor musunuz. Doktor siz söylemezseniz hastalığınızı nereden bilecek adam müneccim mi? Hastaneye muayeneye gitmekle rapor için heyete girmek farklı şeyler.
    Bir arkadaşımın başına geleni anlatayım siz anlayın artık; arkadaşın tiroid kanseri yüzünden tiroidleri tümden alınmıştı. rapor almaya gitti sadece kanserden 20 puan vermişler. E tiroidi olmayan insanın hipotiroididen 10 puan daha alması gerekmez mi? Doktor, söylemedi ki diyor. E sen doktorsun ya olmayan organ tiroid üretir mi kardeşim? Yani kısaca doktorların umurunda değilsiniz. Sen söylemezsen, adam söylemedi ki diyor ve haklı duruma geliyor.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim söyledigim kişisel başvuru ile alınan saglık raporu , vergi dairesine teslim edilecek ve Ankara Maliye sürecinden bahsediyorum.
    muayene eden doktor ile heyete giren doktorlar aynı olmuyor, saglık rapor başvurusu çok hastanede yogunluk oluyor. muayene olurken test tetkik ilaç raporları ,EMG gibi tüm evraklar heyete girmeden önce zaten teslim edildi dosyanın altına iliştirildi sorun olan Ankara Maliyeden eksik evrak deyip aylar sonra geri göndermesin.
    .

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onu diyorum işte Ertuğrul, aynen heyete verdiğin gibi maliyeye raporunu verirken de aynı tetkiklerin birer fotokopisini raporuna ekle. Bişey kaybetmezsin.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizden ilk defa duyuyorum forumda bununla ilgili yazı görmedim siz şahit oldunuzmu

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu zaten olması gereken bir prosedür değil. Forumda gördüğüm pekçok arkadaşın, atıyorum, evrak eksikti raporum geri döndü film eklendi onaylandı falan gibi yakınmalarından aklıma gelen bir konu. Olmazsa olmaz değil ama bence yararlı olur. En azından bir zararı olmaz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon