Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bencede alırlarsa çok iyi olur en azından Ankara Maliyeden geri dönüş olmaz.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merkez Sağlık KuruluGelir İdaresi Başkanlığı nezdinde görev yapmaktadır. Merkez Sağlık Kurulunungörevi, sakatlık indiriminden yararlanmak amacıyla hastanelerden alınanraporları inceleyip, çalışma gücü kayıp oranlarını belirlemektir.
    Merkez Sağlık Kurulunun çalışma şekli ve vergi indirimi içinbaşvuracakların yapacağı işlemler bir yönetmelik ile düzenlenmiştir. MerkezSağlık Kurulu kararını verirken, kendisine ulaşan raporların öncelikle yetkilisağlık kuruluşu tarafından verilip verilmediğine, sonra da usulüne uygun olarakdüzenlenip düzenlenmediğine bakar. Raporlar usulüne uygun ise karar vermeküzere inceler. Kararını verirken raporlarda yer alan laboratuar bulgularını,klinik muayene bulgularını, sakatlık bulgularını ve konulan tanıyı ilgiliYönetmelik ekindeki cetvellere göre inceler. Kurul, raporlarda yer alanbulgular ve tanı ile Yönetmelik eki cetvellerde belirlenen çalışma gücü kayıporanları arasında çelişki görürse resen ve nihai olarak karar vermeye yetkilidir.Ancak, kurul gerek görmesi halinde bu raporları bir daha incelenmek üzereraporu veren hastaneye iade edebilir veya başvuruda bulunanın başka bir yetkilisağlık kuruluşuna gönderilmesini isteyebilir.
    Merkez Sağlık Kurulu tarafından verilen kararların sağlıklıolması için, raporda belirtilen ve Yönetmeliğe uygun yazılması gerekenlaboratuar, klinik muayene ve sakatlık bulguları ile tanının açık ve anlaşılırolması gerekir. Kurul bu bilgileri yetersiz görmesi halinde ilgili hastanedenek bilgi istemektedir.

Öte yandan başvuruda bulunan kişiler Merkez Sağlık Kurulunabirden fazla rapor ulaştırırlarsa ve bu raporların bulguları ve tanısı aynı iseKurul bu raporları değerlendirmeye alarak kararını vermektedir. Ancak buraporların bulguları ve tanısı farklı ise Kurul ilgiliyi bu raporlarınbirleştirilmesi için hakem hastaneye sevk etmektedir.

Yukarıda açıklanan düzenlemeler ile yetkili sağlıkkuruluşlarından alınan raporlarda belirtilen çalışma gücü kayıp oranlarının,raporlarda belirtilen bulgulara ve tanıya göre doğru olup olmadığının üst kurulolarak görev yapan Merkez Sağlık Kurulunca incelenerek Türkiye çapında aynıbulgular ve tanı için verilen çalışma gücü kayıp oranlarının farklıbelirlenmemesi ve uygulamanın adaletli olması amaçlanmaktadır.

Alıntı

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakatlık indirimindenyararlanmak için genel uygulama ilgilinin rapor almak üzere gerekli belgelerleilgili müdürlüğe başvurması, ilgili müdürlükçe hastaneye sevk edilerek raporaldırılması olmakla birlikte; vatandaşların mağdur edilmemesi için diğer kurumlarınsevki sonucu aldıkları raporlarla (rapor aslı veya noter onaylı) ve gereklidiğer belgelerle birlikte ilgili Müdürlüklere başvurabilmelerine imkansağlanmaktadır. Bu uygulama ile kişiler yeniden rapor alma külfetindenkurtarılmaktadır.

İŞ YERİNİ DEGİŞTİREN ÜCRETLİLER NE YAPACAK

Herhangi bir şekildeiş yeri değiştiren ücretlilerin daha önce işlem tesis ettirdikleri Müdürlüklereyeni iş yerlerinin adreslerini bildirerek buradan yeni iş yerlerine hitabenyazı almaları yeterli olacaktır. Bu kişilerin yeniden rapor almalarına gerekyoktur. Bulundukları il sınırları dışına gidenler de aynı şekilde hareketedebileceklerdir

Üye
    Silifkeli Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bypass ameliyatı oldum ve 4 tane damar degişti, nisan ayında bende vergi indirimi icin muracaat ettim ve gelişmeleri bilgi amaclı paylaşmak isterim;

6 nisan 2012 tarihinde vergi dairesi beni hastaneye sevketti ,yaklaşık olarak 11 tane degişik poliklinik muayenesinden sonra 3 gunde doktor işlemlerim bitti,akabinde 25 nisanda heyet tarihi verdiler ve ben heyete girdim,ilaç raporlarım,hastaneden alınma epikriz,ekg,akciger rontgenleri,solunum testi vb. bütün evraklarımı raporuma ilave ettirdim ve zaten doktorlarımda mutlaka raporlarımı teslim etmem konusunda uyarmıslardı...

heyet sonuclarının 8 mayısta belli olacagı söylendi ve 8 mayısta gittigimde bana %68 sürekli rapor verildigine dair 1 adet belge verdiler ,fotokopi cektirmemi ve aslı gibidir die mühürletip gerekli yerlerde bunları kullanmamı gercek nüshayı saklamamı söylediler..hastanede kalan diger nushanın maliyeye hastane kanalı ile gidecegini ,sadece artık maliyeden cvp beklememi söylediler....evraklarım büyük ihtimal ankaraya gitti ve ben 10 gun kadar daha bekleyip egerki bir cvp gelmesse sonucları ögrenmek icin bülent beyin ara sıra atılan postlarda vermis oldugu bir telefon numarası var orayı arıyacagım ...

umarım yardımcı olmusumdur...

esen kalın

Üye
    izabel Avatarı

Gerçek Adı
    demet
    Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    15:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bu heyet rapor alma işi felaket allah kımseyı sigorta hastanelrıne mecbur etmesın canımı cıkardılar ben bundan 3 ay önce yenı rapor aldım özurlı kımlık kartımı ve esot kartımı cıkardım h sınıfı ehlıyet ve ötv muhafıyetı ıcın aldım ve ben yurtd dısından emeklıyım ben bu raporu devlet hastanesınden aldım yurtdısıda da tesaduf bu ya 3 ay sonra saglık kontoru ve özurlulugumun belırlenmesı ıcın rapor ıstedı sgk ya gıtım var dedım hayır bız sevk edıcez dedı tamm dedım ssk ya sevk ettıler anamı aglatılar 2 gundur kadın halımle bolca kufur ettım hepsıne sacma scma ımzlar atıldı ve tek tek kendın gıdıyorsun kımsenın umrunda deyıl yuryemıyoruz oturamızyoruz zaten başhekıme şikayet ettım umarım bısey cıkar benım sormak istedıgım sımdı bana tam kapsamlı heyet raporu verıcekler ozman eskı raporum gecersızmı sayılıyor bılen varsa lutfen cvp herkesın allah yardımcısı olsun ama devlet hastanelerınden daha cabuk oluyor bu işler en azından butun doktorlar aynı yerde oluyor

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anlatılmaya çalışan aynı şey benim şu an itibariyle başımda 21/4/2015 tarihinde sağlık kuruluna girdim ve oaranı %23 verdiler itiraz edecekdim dedler 6 bekle tekrar gir bekledim 6. ayda %74 aldım fakat ilk 'inde maliye sevkli gittim ikincisinde kendin girdim düşünemedim maliyeden 4/ayda 24 11 ayda 74 almışsın afyon heyet kuruluna sevkine diye evrakları veren maliyeci memur eğer maliyeden sevkli gitseydin sorun olmazdı anladığım kadarıyla tahliller ve emarlar ilave edilmeyip şaibe var deyip geri göndermişler ene yapmalıyım...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12