Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    başka kaybım yok gözde doğuştan veya 3 aylıken olduğun tahmin ediyor doktorlar göz bebği saga sola gitmez verdiler işte bende anlamadım doktora dedim sadece gözüm görmez her yerim sapsağlam dedim dedi çok açık sözlüsün helal olsun çok numaradan gelenler var dedi rapor almak için

sadece gözden aldım sa gözden ama douştanmı sonradanmı bilemiyor doktorlar kimi douştan diyor kimi 3 aylıkken

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2004 yılında alınan raporunuzu yenilemeniz gerekmez inşallah.. Şimdiki zamanda yeni rapor almaya kalksanız mümkünü yok bulamazsınız bu oranı. Şansınız varmış.. Doktorunuz fazla fazla vermiş.. Gerçi 2004 yönetmeliğinde yüzde kaç veriliyordu tek göz için bilmiyorum ama..

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benimde bir gözüm görmüyor bende 32 alabildim fakat şöyle bir sorum olacak bir gözün görmemesi ve o gözün bulunmaması yani göz çukurunun boş olması durumunda da mı 32 veriyorlar yoksa oran yükseliyormU?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hasaner;

Eğer gözün alınma nedeni tümör ise ve protez kullanıyorsanız % 10 ilave edilir..Balthazard Formülü ile hesaplanmaz ve rapor oranınız % 42 olur..

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karataş gerçektende sana çok iyi oran vermşler bende görme engelliyim gözlerimde kalıtsal hastalık olan gece körlüğü (retinistis pigmentosa) var 2011 de % 40 ı zor aldım bu sene tekrar da başvurdum rapor için gözlerimdeki hastalık sürekli ilerlediği için % 64 verdiler şu anda tek başıma bir yere gidemiyorum durum böyle olduğu halde zar zor iki senede % 64 ü bulmuşken sen tek gözüm sağlam diyorsun ve %46 rapor alıyorsun

İŞTE ARKADAŞLAR KANUN UYGULANMIYOR BENİM BİLDİĞİM BİR KANUN ÇIKARTILIR BU KANUN TÜM ÜLKE VATANDAŞLARINI KAPSAR AMA BİZİM ÜLKEMİZDEKİ KANUNLAR DOKTORLARIN VCDANINA BIRAKILMIŞ HER HASTANENİN VERDİĞİ RAPOR ORANLARI BİRBİRİNİ TUTMUYOR KANUN VAR AMA KANUNU UYGALAMAYARAK KANUNSUZLUK YAPILIYOR ÜSTELİK KANUNSUZLUĞU YAPANDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ...

Üye
    SALEN Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fiziksel olarak da görüntü kaybınız yok ;ilginç!Sanırım bütün mesele hekimlerde bitiyor,oranları incelemeden genel olarak veriyorlar;halbuki incelenmeli.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Herkese merhaba, açık konuşmak gerekirse bu rapor oranı doktorun vicdanına kalmış en azından benim gördüğüm bu, ben 7 sene önce aldım raporumu oran % 42 ve 7 senedirde devlet memuruyum rapor sayesinde, ama yönetmeliğe göre tek gözü görmeyen ve protez olmayan birinin % 32 den fazla alması mümkün değil, sanırım Yasin beyin raporunu veren doktor ya vicdanlı yada hatır gönül ilişkisi var işin içinde, çünkü bizde alırken rica etmiştik hekime oda ıkınıp sıkınıp yazmıştı açıkçası.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynen de öyle doktorların vicdanına kalmış herşey iyi gününne denk gelirsek iyi bir oran verir yok iyi gününde değilse işimiz harap

şimdi biriside çıkar oranlar özürlü cetveline göre veriliyor der şimdi KEŞKE DEDİĞİN GİBİ OLSAYDI AMA ÖYLE DEĞİL ZATEN YENİ ÇIKAN ÖZÜRLÜ CETVELİ BİZİM TÜM ENGELLİ HAKLARIMIZI ELİMİZDEN ALMADI MI?

Üye
    AHMET BEY Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim de sağ gözüm bu hafta protez oluyor is kazasından dolayı ne kadar oran alırım sağlık kuruluna da girdim fakat 2ay geçti sonuç ne zaman çıkar tesekkur ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12