Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ipeköz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2008
    Saat
    12:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar lütfen yardım....2002 de aldığım ve işleme koydurmadığım raporumun defterdarlık tarafından iptal edildi denilmesi üzerine yeniden evraklarımı hazırlayıp defterdarlıktan bursa devlet hastanesine itafen dilekçemle başvurdum, hastanede tc kimlik nomla sorgulama yaptıklarında raporumun var olduğu yenisinin verilemeyeceği fakat eskisininde geçerli olmadığı söylendi şimdi ben ne yapıcam?nereye başvurayım ?ya yenisini versinler yada geçerli kılsınlar çok çaresiz kaldım...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bursada başka hastane yok mu?Başka hastane de seçebilirsiniz. Rapor veremeyiz diyemezler. Yeniden rapor almak istiyorum diyebilirsin hayır diyemezler.

Üye
    ipeköz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet hastanesinden aldığım için raporu gene oraya gittim onlar hayır veremeyiz zaten var dediler defterdarlığı aradım onlarda başka hastaneye sevkedelim dedi sakatlar konferderasyonunu aradım eğer başka hastaneye gidersen rapor derecen düşebilir dediler özürlü kimlik kartım var H sınıfı ehliyetim var rapor almaya gelince yüzdeyi düşürüyorlar bu nasıl bir anlayış ben anlamadım.özrüm raporda polio sekeli yazıyor ve sürekli fakat benim spina bfidam da var birde doğum yaptım sezeryanla hayat gittikçe güçleşiyo benim için ayağım sürekli ağrıyo ama inanmazlar diyolar iki arada bi derede kaldım.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor oranın düşerse; itiraz edersin.
    yine düşerse mahkemeye verirsin...

Emekli olmaya çok zamanın varsa biraz bekle derim. Ne de olsa zamanın var aceleye gelme,

Eğer özürlü kadrosunda iseniz; vergi indiriminden illa faydalanmak istiyorsan. Yukarıda dediğim gibi; düşük oran belirtmişse itiraz edebilirsin(itiraz neticesinde hakem hastane seçilecek başka ilden ). HAkem hastane kararı kesindir; Ne sen itiraz edebilirsin nede defterdarlık.
    Yine düşük verdi ise dava açacaksın. Başka yol yok....

Üye
    ipeköz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

henüz 6 yıllık sigortalıyım daha önümde baya uzun yıllar var primimi doldurmak için sanırım beklemek zorunda kalacağım bizi ne hale getiriyorlar hakkımızı aramaktan vazgeçiriyorlar vergi indirimi vermemek için bu kadar olmaz isyan ediyorum artık ya....çok teşekkür ederim arkadaşım ilginize...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siyasi politika bu karışmıyorum buna..
    Burada da yazmak doğru olmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu dangalaklıklarla uğraşmaya gerek yok bence. Önceki raporun üzerinden 6 ay geçmeden yeni rapor vermiyorlar genelde. Bu süreyi beklemenizde bir sakınca yok diye düşünüyorum. Zaten beklemekten dolayı bir hak kaybınız da olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...