TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 45 / 48 İlkİlk ... 354142434445464748 SonSon
Toplam 720 mesajın 661-675 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deşifre43 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MEB üstadlarından size bir sorum olacak 2018aralik Ankara'ya gönderdim 3 ay sonra eşik evrak diye geri geldi psguyku annesinden ve PSG raporunu gönderdim 3 ay sonra yani bugün %40 raporum%16 olarak geriye gönderdi Ankara nereye müracaat eden gerekli ve olumlu sonuç alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@Yücel06

Yazıyor doğru ama ahi düşük olunca vermiyor doktorlar. Kimisi de veriyor.

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@deşifre43

Merhaba, Sadece uyku apnesinden 40 almış olamazsınız. Başka rahatsızlığınız var mı. Uyku apnesi ahi değeriniz kaç?

Üye
    Yücel06 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2019
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Peki doktor 35 verse vergi indiriminde sorun olur mu
    Biri veriyor biri vermiyorsa ucu açık

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@Yücel06
    Genelde Ankara vergi indirimini onaylıyor. Psg raporu ve diğer hastalıklarla ilgili dökümanları yollamak çok önemli. Psg raporu olmayanların neredeyse tamamının raporu eksik evrak gerekçesi ile geri geliyor.

Üye
    berk3435 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    7

@yesilsy vergi indiriminden yararlanmak için sadece engelli raporu ve iş yerinden alacağımız çalışıyor yazısı yeterli değil mi? Yoksa hastalıklara ait raporların sonuçlarını da mı göndermemiz gerekiyor?

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @berk3435

Merhaba,

Hastalıklarla ilgili ne varsa (Rapor, epikriz, tahlil vb..) hepsini yollamak en iyisi, hatta imkan varsa ilgili hastanelerden aslı gibidir yaptırmak en iyisi. Bunlar yollanmazsa talebin geri gelmesi muhtemeldir.

Üye
    MuBi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    ;)
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    35

@yesilsy ben evraklarımı elden ankara gelir idaresi başkanlığı engelliler servisine verdim. Hastane epikriz raporumu gördü ama kopya almadı, vergi dairesi de almadı. 10 haziran tarihinde bakanlığa gönderilmiş belgelerim, geri gelmesini beklemeden ilave etmek gibi şansım var mıdır? yoksa 5 ay sonra iade gelirse mi vermek gerekir?

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@MuBi

Bu konuda bilgim yok malesef.

Üye
    soto Avatarı

Son Giriş
    04.09-2019
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yesilsy kardeş tamada vergi dairesindeki memur almıyor.Gerek yok diyor .Yeni tarihli raporlorda bandrol sistemine geçildiginden .zaten tarayıcida taratıldigi icin her seyi göruyorlar diyor.Almadı psg raporunungeri çıkardi
    @yesilsy bilmiyorsan kafa karıstırma kardeş ne geri gelmesi saçmalama kafada karistirma hacım.

Üye
    berk3435 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    7

Ya arkadaşlar benim uyku testi sonucun özelde ahi 45 çıkarken, devlette ahi 25 çıktı. Bu nasıl olabilir?

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@soto

Forumu biraz inceleseydiniz, bu tarz yazmazdınız bana.. Üslubunuz çok yanlış, benim foruma üye olduğum tarih ve mesaj sayıma bak birde kendi üyelik tarih ve mesaj sayına bak.. "bilmiyorsan kafa karıştırma" diyecek en son adam bile değilsiniz.

Ben bu zamana kadar burada okuduklarımı yazdım, Dünya kadar insanın raporu eksik evrak sebebi ile Ankara'dan geri geldi. Bende de uyku apnesi var, evrakları vergi dairesine verirken görevli memur psg raporu istedi yoksa geri gelebilir dedi.. Şuan e-rapor çıktı ve artık evrak alınmıyorsa bilemem (Ki her kurumun işleyişi farklı), Böyle bilinçsizce yazacağınıza bu durumu bir konu açarak belirtirsiniz herkes öğrenmiş olur. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Üslubunuza dikkat edin, karşınızda babanızın uşağı yok.

Üye
    engellsizz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    98

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: login Mesajı Gör
    Bu ehliyet meselesini geniş olarak incelemek gerek.Özellikle ağır uyku apne sendromu olup ehliyet kayıtlarında bu durum belirtilmemiş olanlar ne yapmalı?
    Yeni tip ehliyet alırken bir beyanname dolduruyorsunuz (Aile Hekiminden alırken öyleydi yani) burada hastalıklar var, eğer şikayetçi oldugunuz bir hastalıgınız varsa işaretliyorsunuz. Aralarında uyku apnesi de var, bunu tıklayarak beyan etmezseniz zaten bir inceleme olmaz ancak tıklarsanız aile hekiminize danışmanızda yarar var.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: berk3435 Mesajı Gör
    Ya arkadaşlar benim uyku testi sonucun özelde ahi 45 çıkarken, devlette ahi 25 çıktı. Bu nasıl olabilir?
    Olabilir, neticede uyku teknisyenin hatası olabilir, o gece siz çok kaliteli uyku uyumuş olabilirsiniz vs... bir çok etken var. Mesela klinik araştırmalar şunu gösteriyor, diyelim ki AHI 40 yani ağır derecede uyku apnesi hastasısınız ve CPAP cihazı kullanmaya başladınız, haliyle cihaz kullanırken tıkanma olmuyor, vücudunuz uykudayken o tıkanma refleksini artık göstermediği için vücut ve beyin sakinlemeye başlıyor, ve siz haftalarca düzenli CPAP cihazını kullanmaya devam ediyorsunuz diyelim. Ve sonraki gece CPAP cihazını kullanmazsanız ne olacak? Hastalık hemen geri gelecek ve tıkanmalarınız başlayacak mı? Cevap: Hayır, hemen başlamayacak çünkü vücudunuz ve sistemleriniz sakinlemeye alıştılar, dolayısıyla tıkanmalarınız gün be gün artacak.

Bunu neden anlatıyorum, CPAP cihazı kullanan birisi cihazı kullanırken gidip uyku testi yaptırsa belki AHI değeri 5-10 arası bile çıkmayabilir ya da çok düşük çıkabilir, bu normaldir, çünkü cihazı kullandıktan bir müddet sonra hastalık tam olarak geri geliyor.

Üye
    berk3435 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    7

@engellsizz uzun cevabınız için teşekkür ederim. Aslında kaliteli bir uyku uyumadım. Tam tersi özelde daha az kesintili uyudum. Ama devlette çok daha kesintiliydi. Ben buradaki raporu engel oranını artırmak için kullanacağım. Özelden almış olduğum raporda ağır uyku apnesi yazarken devletten almış olduğum raporda orta derecede apne yazıyor. Özelden almış olduğum raporumu kuruş için kullansam sorun olur mu? Uyku kalitem gerçekten berbat. Bunun içinde KBB ye gitmemi söylediler. Ameliyat olabilirmiş. Ne tavsiye edersiniz?

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @berk3435 engelli raporunu hangi hastaneden alacaksınız. Devlet hastanesinden aldığınız raporda alt kısımda sonuç olarak tam ne yazıyor

Sayfa 45 / 48 İlkİlk ... 354142434445464748 SonSon