Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben ağustosta bir yıl dolduğu için yeni raporumu alıcam. bu rapordada h sınıfı ehliyet ötv indirimi çalışabilir yani bütün özürlü haklarından yaralanmak için raporda belirtilmesini istesem yaparlarmı.birde ben otomatik araba kullanabilir mi yoksa özel tertibatlı araç kullanabilir mi yani ben otomatik kullanabilirmiyim. bunların hepside raporda belirtilirmi.karışık oldu biraz ama yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raamis rapor alırken söylersin h sınıfı ehliyet alabilir bide tertibatlı araç kullanabilir ibaresininde bulunmasını istersin...sadece h sınıfı ehliyetle trafiğe çıkılmaz diye biliyorum...

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani h sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç ikisidemi olması gerekir.otomatik araç kullanabilirmiyim sadece özel tertibatlımı kullanabilirim.ikiside aynı anlamamı geliyo onuda bilmiyorumda.yani ben bütün özürlü haklarından yaralanabilirim diye rapora ekletebilirmiyim

Üye
    koçum Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ms hastasına h sınıfı ehliyet raporunu zor alırsın devlet hastanesinden isterler

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raamis çok geçmiş olsun bende 20 yıldır emes hastasıyım şükür idare ediyorum ben de senin gibi araç almak istedim ama yüzde 42 lik raporum olmasına rağmen dr sana olmaz dedi ve alamadım umarım sen alırsın

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ms olduğu içinmi alamadınız rapor oranın dan dolayımı.benim rapor %83.eğerki ms lilere vermiyolarsa benimki hayal etmiştim hayal olarak kalır heralde ozaman.ama üzülürüm.

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ramis benim sağ tarafımdan geliyo ataklar 17 yıldır betaferon aşı kullanıyorum sen aşı kullanıyomusun

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birde raporu zaten devlet hastanesinden alıyorum.son bi umut ben ehliyet alamazmıyım araba alamazsamda başkası benim arabamı kullanabilirmi yani ötv den yararlanabilirmiyim.

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok ramiss sen umtsuzluğa kapılma senin oranın daha yüksekmiş sana verirler sanırımsen hastaneye gidince doktoruna durumu izah et h sınıfı ehliyet almak istiyorum diye

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yani ehliyet alamıyosamda indirimli araba alabilirmiyim

betaferon kullanıyorum atak sağ sol her taraftan geliyo valla.geçmiş olsun sizede

bende 11 yıldır ms hastasıyım 21 yaşımda teşhi konuldu ilkini sayarsakta teşhisten önceki 19 yaşımdaydım

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hala yürüyebiliyorum belki ondan vermedi ve benim sağ tarafta olduğu için otomatik vitesede uygun gelmiyo sen şansını dene bence alırsın özeltertibatlı veya otomatik vitese uyuyosa o daha iyi h sınıfı ehliyet için başvurunu yap birde benim bildiğim hepsi tek raporda olmuyo hepsine ayrı ayrı rapor alacaksın çalışıyosan vergi indiriminden erken emeklilik için ayrı h sınıfı ehliyet için ayrı diye biliyorum senin şu an durumun nedir ilaç kullanıyomusun ataklar hangi taraftan oluyor

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

20 yıldır hastaymışsınız allah yardımcınız olsun durumunuz iyidir inşallah.ben bu yaz tekerlekli sandalyedeydim baya süründüm arka arkaya ataklar geçirdim şimdi biraz toparladım baston falan ayağa kalkıyorum

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

indirimli araba almak için önce ehliyet almanız veya varsa ehliyetiniz onu h sınıfına çevirmek gerekiyor benim bildiğim tabi sen yine araştır 90 ın üstünde olursa raporun o zaman aileden bi yakınında kullanabiliyo aracı sende bayağı eski emesli imişsin benim gibi tekrar çok geçmiş olsun

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

betaferon kullanıyorum bi sıra tysabri ye başlayacaktım sonra vazgeçtim.ataklarım çok sık oluyo.çok şikayetim var benim şimdi ayaktayım baston yanımda biri olmazsa mümkün deyil yürüyemem.hem baston hem yanımda biri olacak.ömss ye de girdim bakalım ne olacak

h sınıfı alamzsam normalinide kullanamam.bu dengezislikle uyuşuklarla güç kaybıyla.sanki şimdiye kadar arabamı kullandımda heves işte çok yardımcı oldunuz sağolun

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şükürler olsun ben iyiyim biraz da kendim dikkat ediyorum bizim hastalığı yaşamayan bilemez kafaya hiç bi şey takmamaya çalışıyorum çalışarak kendimi fazla yormuyorum hayırlısıyla şu emeklilik işim de hallolursa gelecek kaygım da hallolmuş olacak aşılarımı hiç aksatmadan kullanıyorum 17 yıldır betaferon süzgeç gibi oldum sen de betaferon kullanıyomuşsun senin de r r emes dir büyük ihtimalle ben evliyim 2 oğlum var gelecek kaygısı onlar için var yoksa emekliliğide fazla kafaya takmam sen de çalışıyosan bir an önce vergi indirimine başvur erken emeklilik için

ne demek ramiss tabi senin en doğal hakkın onu almak için de uğraşmak lazım uğraşmayınca olmuyo senin ehliyetin varmı normalde kullanıyomusun araba onu al da başvur yani ondan önce vergi indirimi hakkını almaya bak hiç sigorta girişin varmı çalıştınmı sigortalı

ömss ye bende girecektim ama vergi indiriminden yüzde 42 alınca ve emeklilik şartlarımda dolunca emekliliğe başvuru yaptım hem başka bir arkadaşın önüne engel olmayayım diye bu bana yeter emekli olursam ben normal kpssden de 85 puan almıştım önceden 50 puan alanlar işe yerleştirildi ben 85 puanla yerleştirilmemiştim o yüzden imtihana bile girmedim başka bi arkadaşın nasibini kesmeyeyim diye emeklilik dilekçemi verdim inşallah emekli olursam o bana yeter

Sayfa 1 / 2 12 SonSon