Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruker Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk Er
    Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tıp 1 Diabet ,oranını bilmiyorum ama sol gözümde tembellik var ve geçirdigim menenjit sonrası büyük bir unutkanlık sorunu bunların oratalaması veya toplamında herneyse %40 veya üzeri özürlü raporu alabilirmiyim?

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

G-Pankreasın endokrin fonksiyon bozuklukları1- Diabetes mellitusa-Diyet ve oralantidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus 20b-Komplikasyon yapmamışolan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip Idiabetes mellitus 30c-Açlık kan şekeri sürekliolarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmışketoz gösteren Tip Idiabetes mellitus 40

NOT:
    Komplikasyonlar Balthazard Formülü ile eklenir.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Diyabet için:

1- Diabetes mellitus

b- Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz vehipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus: % 30
    c- Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus: %40

Göz tembelliği için alacağınız oran en fazla % 10 olur..

Menenjit hastalığının sebep olduğu unutkanlığa oran verilir mi bilmiyorum.. sakatlık oranı cetveli'n de yok menenjit olarak.. Onun için bişi diyemicem..

Raporunuzu aldığınız zaman, unutkanlığınız için oran verilirse, buraya yazar mısınız yüzde kaç oran verildiğini?..

Üye
    faruker Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk Er
    Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tıp I Diyabetim ,geçirdigim menjit sonrası unatkanım ve kafam darbelere sese ısıga cok hassas ve sol gözümde kayma 2 gözümdede görme bozuklugu var sol gözümdeki kayma odaklanınca çift görme yapıyor gözlük kullanırken bu daha fazla oluyor doktorlar ameliyat olsamda görme merkezim yerine oturmaz gözüm kaymaz ama çift görme devam eder diyorlar. sigortam yok işe baslayacagım ancak rapor alma süreci uzun sürebilir bu yuzden baslaman rapor almak istiyorum işkurun sevki ile ücret ödemen rapor alınabilindigini duydum genel saglık sigortası cıktıktan sonra kalkmıs olabilicegini düsündüm hala böyle bir durum var mı varsa nasıl sevk alabilirim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tip 1 diabet komlikasyon yapmamış ise 30 dur ancak gözden alacağınız orandan ziyade menejitten alabilirsiniz belki çünkü gözden fazla bir oran verilmiyor