Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bende yeni üyeyim tek böbregim var doguştan digeri isekum yapıyor 6 oada doktora gitmem gerekirmiş rapor almak için ugraşıyorum ayrıca troid ve şeker başlangıcı var çalışamıyorum yorulunca tansiyonum yükseliyor bana ne oranda rapor verirler bilen varmı şu anda babamın sigortasından saglık için yararlanıyorum yüzde 40 alırsam emeklilik için kaç yıl çalışmam yada prim ödemem gerekirbilgisi olan lütfen söylesinveya maaş alabilirmiyim işkura baş vurdum bana uygun iş olmadıgını söylediler

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Tek Böbrek için:

Diğer böbrek tamamen normal: % 10
    Diğer böbrek tamamen normal, potansiyel hastalık mevcut (örnek: taş hastalığı): % 15
    Diğer böbrekte intermitan semptom veren ve devamlı tedavi gerektirmeyen üst üriner
    sistem hastalığı: % 20
    Diğer böbrekte devamlı takip ve sık tedavi gerektiren üst üriner sistem hastalığı: % 25
    Diğer böbrekte cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı: % 30
    1-Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış veya iyileşmiş: % 0
    2- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap veren.): % 10
    3- Kalıcı hipotiroidi (tedaviye cevap vermeyen veya günlük 400 mikrogram ve daha fazla tiroksin gerektirenler): % 40
    b- Kretinizm: % 20
    c- Doğuştan iyot eksikliği sendromu: % 20
    d-İyot eksikliğine bağlı diğer tiroid bezi bozuklukları ve benzer durumlar: % 0
    e-Tirotoksikoz (komplikasyonsuz): % 10
    f-Tiroidektomi (Fonksiyon bozukluğuna neden olmamış, Ca dışı nedenler): % 0
    ________

1- Diyabet için :
    a- Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus: % 20
    b- Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus: % 30
    c- Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus: %40
    _________
    Hastalıklarınız için sakatlık oranı cetveli ne göre verilen oranlar bunlar. Durumunuza uygun olan bölümlerin karşısındaki yüzdeliklere bakacaksınız.. Tansiyon içinde oran verilir size.. % 40 ya da üstü rapor alabilirseniz şayet yararlanabileceğiniz haklar bunlar: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Ek bilgi: Rapor başvurunuzu şu şeklide yapmanızı tavsiye ederim, sonradan uğraşmamak için: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Not: Dilekçe örneğini kendi durumunuza göre uyarlayarak yazınız..

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birden çok amaç için saglık raporu vermiyorlar tek bir istekte bulunmalısınız diyorlar.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

ben üye oldugum tarihten beri hala rapor alamadım dahiliye doktorum beni böbrek ultrasonu için gönderdi 2 ay sonraya gün verdiler neyse onuda çektiler ,tahlil için bekledim tahlide yapıldı ,göz ve nörolojiye gönderdi ama her iksinede ayrı günlerdemi gitmem lazım ,yoksa biri digerine aynı günde sevk edermi,birde bu arada çekilen ultrason ,ve tahlllerin zamanı geçermi ,yani zaman aşımına felan ugrarmı ,umarım tekrar ugraştırmazlar beni...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Bir zaman aşımı olmaz. Sonuçta onlar da biliyor devlet hastanesinin sıralarını
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah istediğiniz gibi rapor alırsınız ben bilirim bu durumu

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim cevaplarınız için