Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zemil Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

1998 yılında % 40 oranında sürekli raporum var.Ayrıca genel kurmay başkanlığıda askere almadı. 2 hafta önce vergi indiriminde faydalanmak için vergi dairesine gittim onlarda raporumun formatının eski olması sebebiyle beni başka bir hastaneye sevk etti.Bu hastane rapor oranımı hangi akla fikre göre bilmiyorum % 10 a düşürdü anlayamadım.Biraz araştırdım 2012 özür oranı cetveline baktım.Cetvelde ve birden fazla özür için bakılan formüle göre rahatsızlıklarımın oranı % 43 ve 45 yapıyor.İl sağlık müdürlüğüne itiraz ettim.Başka bir hastaneye yönlendirdi.bundan sonraki süreç hemen hemen 25-30 gün sonra hakem hastanede başlayacak.
    Benim asıl öğrenmek istediğim ise ,

1- il sağlık a itiraz ettiğim için maliye bakanlığından çalıştığım firmaya yazı gelecekmi ?
    2- gelir ise ve oran yine düşük olursa çalıştığım firma beni engelli statüsünde çıkartabilirmi ?
    3- yeni özürlülük ölçütü kanunundada olduğu gibi verilen haklar aynen geçerlidir. olmasına karşın ben işimden olurmuyum ?

yani pirince giderken evdeki bulgurdanda olurmuyum ?
    yardımlarınızı rica ederim.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%40 dan %10 a düşürülmesi çok anormal

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Pirince giderken kesinlikle bulgurdan olmazsın %40 oranla işe başlamışsın o hak elinden alınamaz Vergi indirimi apayrı bir konu il sağlık müdürlüğünün hakem hastane kararı doğru, gelecek sonuca göre yine oran düşük olursa bu defa yasal hakkını mahkeme sürecine taşıman gerekecek ki kazanan arkadaşlarımız var.

Üye
    zemil Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çok anormal , hastanedeki kontrol eden doktor genç asistandı ve bana reçete yazdı, birde çektirdiğim mr ekranda görmedi tekrar mr formu yazdı.ısrar etmesem tekrar mr gönderecek. akabinde sağlık raporunu ben tanınmam deyip beni uzman doktora yönlendirdi 3 kat çıktım doktorun yanına gittim oda beni aynen geri gönderdi.bu sefer kapıdaki sekreterlikteki bayan ben nasıl yazılacağını doktora gösteririm dedi ve beni (kendinin dünyayı yarattığını sanan asistan doktor ) fizik tedaviye yönlendirmiş. İşte yurdum doktorları, be adam benim omurlarım arasında daralma ve genişleme var ayrıca omurlarım s şeklinde değil hiçmi görmezsin koşmayı bırak 100 mt. yürüyemiyorum. neyse arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastane genellikle fazla olan rapora göre 2 derece fazla yazıyor.

Üye
    efecan74 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2013
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef bu son çıkardıkları özür oran cetvellerinden dolayı çoğu özürlü kardeşimiz mağdur durumda. Benim gibi sizin gibi 2000 den önce % 40-50 rapor alabilen askere dahi alınmamış kişilere şuanda % 10-20 gibi oranlarda raporlar verilmekte. Şuan bizim gibi kişiler ne özürlü nede sağlam gözüküyor, sakatlığından dolayı normal işte çalışamıyor veya çalıştırılmıyor, elinde % 40 ve üzeri bir rapor olmayınca özürlü kontenjanlarınada baş vuramıyor. Birilerinin bu sorunu meclise taşıyıp bu kişilerin düştüğü durumu anlatmaları lazım. Allah bu kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşım ben bunu defalarca yazdım bimere heryere ama 3 ..5 kişiyle olmuyor mesla benim raporum var banane demekle hiç olmuyor raporu yüksek olsun düşük olsun herkez yazarsa ben inanıyorumki yüzde 40 altında kalan arkadaşlar içinde çözüm bulurlar arkadaşlar ne saglam ne özürlü gözüküyorlar ve bu durumdada magdur oluyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

1- Hayır

2- Çalıştırabilir. Vergi indirimi hak etmek ayrı, % 40 ve üzeri raporla sakat statüsünde çalışmak ayrı. Siz bugüne dek nasıl çalışıyorsanız bundan sonra da aynı şekilde çalışmaya devam edeceksiniz. Sadece vergi indirimi alamazsanız erken emekli olamazsınız, o kadar

3- Kimse sizi işinizden atamaz. Elinizdeki raporla sakat statüsünde çalışmaya devam edersiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zemil Avatarı

Gerçek Adı
    cemil
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgiler için teşekkürler , yaşayım birlikte neler olacağını öğrenicez..