Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nazlibodrum Avatarı

Gerçek Adı
    Nazlı Başeskioğlu
    Son Giriş
    08.03-2012
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle böle bir site oluşturduğunuz için size sonsuz teşekkür ediyorum.
    23.01.1975 doğumluyum. 04.1991 ssk girişliyim. işe başlarken beni işkura yönlendirdiler ve %40 sol kol doğumsal plexsus hasarı tanısı altında rapor verdiler. bu raporu kaybettim ve sgknın kayıtlarında bulamadım 2009 senesinde sol kol doğumsal plexsus hasarı ağır düzeyde hasarlı adı altında %60 düzeyinde bir rapor verdiler (sol kol gerektirmeyen işlerde çalışabilir)yazıyordu. sinema sektöründe çalıştığımdan dolayı yıllaca sigortam yatmamış fakat mevcut durumumda toplamda 1875 günüm var. kolumdaki engel durumundan dolayı sırtıma ileri derecede ağrılar saplanıyor. bunun beraberinde malülen emekli, olmak için vergi dairesine vergi indirimi için başvuruda bulundum. 2009 yılında almış olduğum raporun geçerli olmayabileceğini belirttiler. ve beni tekrar hasteye sevk ettiler. gittiğim hastanede hiçbir tetkik, muayene ve kontrol yapılmaksızın bana toplamda %37 rapor (hipertansiyon %10 sol kolum için %30 )verdiler. il sağlık müdürlüğünü aradığımda 2. hatta 3. hakem hastaneye sevk edilebileceğim söylendi. bu durumda sölenenleri takip edip sağlık il müdürlüğünün yolunumu izleyeyim lütfen bana yardım edin....

şimdiden çok teşekkürler.......

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Şu aşamada size söylenenleri yapın en son yine rapor oranınız düşük olur ise o zaman konuyu yargıya taşırsınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, önce hakem hastanesine gitmelisiniz, oradan çıkacak sonuç da olumsuz olursa ve siz sakatlık oranı cetveli'ne göre Balthazard Formülü ile toplandığında % 40 ve üzeri rapor verilmesi gerektiğinde ısrarcıysanız, o zaman konuyu mahkemeye taşıyın...

Yalnız, bir karışıklık olmasın... Siz malulen emekli olamazsınız. Siz, % 40 ve üzeri rapora karşılık defterdarlıktan elde edeceğiniz sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız. Bunun kriterleri de şu tablodaki gibi olacak:

2008 oncesi - 1. rapor %40 2. rapor %60 en son rapor %37. Ne yapmam lazım?

Not: 18 yaşından önceki sigortanız TAM primle yatırılmışsa (yani staj değilse), sigorta başlangıç tarihiniz 18 yaşınızı tamamladığınız gün olarak dikkate alınır. Yok, 18 yaşından önceki sigortalılığınız TAM primli değil idiyse, o zaman 18 yaşını tamamladıktan sonra TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih, emeklilk hesabında sigorta başlangıcınız sayılır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...