Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    07:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    21 Mayıs 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: minosetcan1976 Mesajı Gör
    arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra 4 sefer ıtıraz ettım ankara gelir idaresi başkanlığına ve bugun vergı ındırım hakkını elde ettım

arkadaslar hastahaneden aldıgım % 60 raporumu maliye % 19 olarak onaylayarak gondermıs cıddı bır anlamda durusmus rapor derecemı ne yapmalıyım. benım ozrum kbb % 36, ortopedı % 37 toplamda hastane % 60 vermısti. ama mailye raporu % 19 olarak baya bır dusurmus anlam veremedım ne yapmalıyım

Üye
    sinan147 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    06.01-2013
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hep düsürüler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Rapordaki oranın düşürülmesine itiraz edin ve sağlık kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesini, gerekirse başka hastaneye sevk edilmeyi isteyin.

Belirleyici olan sakatlık oranı cetveli'dir. O cetvele aykırı olarak maliye oranı düşürmüşse, er ya da geç hakkınızı alırsınız... Siz yeter ki hastanede verilen oranın cetvele uygun olduğundan emin olun
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Bülent bey itiraz dilekçemi Eskişehir gelir idaresıne yazdım onlar dilekçemi almadılar ankara gelir idaresi başkanlığına ya posta yoluyla yada elden göndermemi muhatabın ankara gelir idaresi başkanlığı oldugu söylediler bende ankaraya gelir idaresi baskanlığına dilekçe ile ıtıraz ettım daha once 2000 yılında almıs oldugum %42 raporumuda ılave ettım ama o zaman sadece ortopedik rahatsızlıgım vardı dılekcemdede belırttım bunu ama suan kı aldıgım raporda hem ortopedık hemde kbb rahatsızlıgım toplamda %60 olarak hastahanenın verdıgı raporuda ılave ederek yazdım ve posta yoluyla gonderdım gelısmelerden haberdar ederım en azından benım durumumda olan arkadaslarada yardımcı olur dusuncesıyle

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benim sol kulagım %85, sag kulagım %60 işitme kaybı var hastahane %36 verdi. ortapedi ozrumde %37 bazalt formulune gore %60 toplam işgücü kaybı olarak hastahane vermişti vergin indirimi için basvurdugumda % 19 olarak malıyeden dondu. ıtıraz ettım cevabı yenı geldı cevapta su sekılde yazıyor kbb için %4 ortopedi için %19 toplamda %19 yanı ıtırazınız degelendırıldı oncekı verılen dogrudur dedıler . anlamadıgım su ben özürlülük ölçütü sınıflandırmasına bakıyorum sol %85, sag %60 işitme kaybı % 4 e mi tekabul ediyor işin içinden cıkamadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

İşitmeye dair hangi oranda rapor veiliyor bilemiyorum. Şurayı inceleyebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...aplanmasi.html

Eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre hastanenin verdiği oran doğru ise, bence ikinci kez red kararı veren maliye'yi derhal dava edin: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey merhaba
    ankara ıkıncı sefer ıtıraz ettım bu sefer benı defterdarlık aracılıgı ıle baska bır hastahaneye sevk ettı ben kamuda memurum ust yazı ıle hastahaneye sevk edıldım dun heyete gırdım ama raporun sonucunu bana degıl dırek defterdarlıga gondereceklermıs oraya ozur oranları yazılmadan defterdarlıkta ankaraya gonderecekmıs yanı hastahane teshıslerını yazacak ozur oranını ankara belırleyecekmıs. bu uygulama dogrumudur ben hastahanenın bana yuzde kac ozurlu rapor verdıgını oğrenemıyecegım. boyle bır uygulama varmıdır . daha oncekı hastahaneden ` raporum vardı malıye  a dusurmustu. daha oncekı raporumda eskı degıl aralık 2011 yılna aıt idi.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çogu hastane artık öyle yapıyor benimkide öyle gitmişti

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım anladıgım hastahane muayene edıyor teşhislerini yazıyor ankara o teşhislere göre derece veriyor öylemidir?

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ewet aynen öyle

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra 4 sefer ıtıraz ettım ankara gelir idaresi başkanlığına ve bugun vergı ındırım hakkını elde ettım benım sıze tavsıyem peşini bırakmayın ama onemlı olan hastahanenın özurluluk ölçütü sınıflandırılmasına gore işlem yaptıgından emın olun

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı ugurlu olsun arkaaşım

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayırlı olsun.