Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ömss sınavı hasebiyle bugünlerde yetkili hastanelerde sağlık kurulu raporu alabilmek için aşırı yoğunluklar yaşanmakta sağlam insanların bile ömss sınavına girebilmek için heyete başvurdukları duyumlarını almaktayız sizce bu nasıl önlenmeli veya geçici rahatsızlıkları bulunan hastalığının tavan yaptığı dönemde yüzde 40 üzeri rapor alıp daha sonra hastalığı geçen bu raporu kazanılmış hak gibi görenler bulunmakta bunların önlenebilmesi gerçekten engeli bulunan arkadaşların hakkını almaları hak yemeleri hiçte hoş olmayan bir durum sizce bu konu nasıl düzeltilmeli fikirlerinizi yazarsanız seviniriz başlık altında yazılan bütün yorumlar değerlendirilip daha sonra bimer,özida, cumhurbaşkanlığı, aile ve sosyal polikalar bakanlığı, ösym ve sağlık bakanlığı ile irtibata geçerek konunun düzeltilmesini gerçek engellilerin zaten engel oranlarını yine alacaklarını cetveldede haksızlığa uğrayan kardeşlerimiz için yine vurgu yapılacaktır durum anlatılacaktır... Kısaca sizce bu durum nasıl düzeltilir ?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bunun önüne geçmenin tek yolu yeni rapor istenmesidir.Ayrıca ÖSYM nin belirleyeceği noktalarda sınava müracaat esnasında uzman dr tarafından kontrol edilmeli ve ona göre sınav müracaatının alınması gerekli, zaten ilgili kanunda bu yönde bakınız ne demiş o kanun..
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak?Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik”in 4.Maddesi f.bendi derki ,
    f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu,

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Evet bencede yeni rapor istenmeli ama hakları yenen gerçek engelli olupta yüzde 40 altında rapor verilen kardeşlerimizin mağduriyeti giderildikten sonra yeni rapor istenmeli .....

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

zaten milli eğitimin engelli alımında başvuru esnasında devletin görevlendirdiği doktor komisyonu raporları inceledikten sonra başvuruyu yapabiliyorduk..bundada kesinlikle böyle olacaktır..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

golden_heart,
    Raporu incelese ne olur esas engelli kişiyi incelemesi lazım.Zaten amaç sahte raporların önüne geçmek değil mi? İlk müracaat esnasında görsel temastan sonra müracaatı kabul etmeli...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

ondan bir sonuç çıkmaz aynen devam eder sorun o yüzden daha farklı bir yol izlenmeli cetveldeki gerçek engelli kişilerin alamadığı oranlar düzeltilip sıfırdan yeni yönetmenlik doğrultusunda heyet rapor istenmesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ve her kişi tüm haklarından yararlanacağı rapor alarak nokta konmalı bu iş çok uzuyor herkes defalarca heyete girmektende usandı bir defa ama tüm haklarınında değerlendirileceği rapor olursa defalarca heyete gitmektende kapı kapı gezmektende kurtulur herkes....

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ben şunu anlamıyorum arkadaşlar; bakıyorum sitede hem bu sahte raporların varlığından şikayet var..hemde deniyor ki "bu devlet durup durup yeniden rapor alın derse " endişesi ve de öfkesi var..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..şuan burada yorum yazan arkadaşları kastetmiyorum,ama bu site de gerçekten ne istediğini bilmeyen arkadaşlar var..bana kızabilirler ama bu böyle..hem sahte raporları engelle diyeceksin,hemde devlet "madem o zaman herkes yeniden güvenli şekilde rapor alsın" dediğinde sesini çıkarmayacak bu sürece katlanacaksın..bir çok kişi armut pişsin ağzıma düşsün diyor..ama yoooook öyle..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

İsmail kardeşim yok asla alınmıyorum anlatmak istediğinide yazdıklarınıda gayet iyi anlıyorum yazdığın her harfin altına imzamı koyuyorum bu konuyu açma sebeplerimden biriside bu herkes haksızlığa karşı adalet yanlısı ancak malesef icraata gelince dediğin gibi armut piş ağzıma düş ben çok ciddi bir şekilde yazdım ve üstünede düşeceğim mücadele edeceğim bürokrat ve siyasilerle yakınen kimlerle görüştüğüm konusudunda bilgi sahibi olan arkadaşlarım ve kardeşlerim var inşallah başarırız hayırlı bir işe imza atmış oluruz buradaki tek amaç haksızlığı önlemek farklı bir amaç yok yorumları okurken iyi analiz ederlerse diğer arkadaşlarda farkına varacaklardır...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

inşallah kardeşim..ya bakıyorum bu gibi konulara kimse tenezzül edip girmiyor yorum yazmıyor..ama bir adam "araba almak istiyorum,düşünceniz nedir" dediğinde sayfalarca yorum yapılıyor..ya bu millet halinden memnun,ya bizde bir şey var..bak bu sınavın yapılması hızlandırılması konusunda da,öyl çok konu açıldı ki (açanlardan biri benim) ama yine kimse yoktu o zamanlar..40 bin kişilik sitede çok az insan destek veriyordu..devlete yazı yollayalım..yok! gazetelere yazı yollayalım.. yok! bi yerde toplanalım,sesimizi duyuralım..yok! ama şimdi bakıyorum da o gün olmayanlar,şimdi bu sınavın telaşında..ben her engelli kardeşim için çabaladım,ama onlarda keşke destek olsaydı..belkide daha hızlı ve detaylı bir saınav olurdu..hakkımızda hayırlısı olsun..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

İsmail kalbimiz temiz şu linkteki konuyu okurmusun işte bahsettiğimiz haksızlıklardan birisi bu belki arkadaş engelli ancak süreli raporla işe alınmış doğal olarak engelli kardosundan işe girmiş ama şuan engelli değil görünüyor raporunda http://www.engelliler.biz/forum/saka...usurduler.html

golden_heart;
    KArdeşim sen meraklanma yarın ösym yeniden rapor almanız gereklidir dediğinde gör yorumları devleti kurumları bakanları herkesi yerden yere vururlar

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

o iki iki dört zaten kesin ..bu devlet engelliye zulüm yapıyo,bu hükümet gibi engelliyi hor gören olmadı gibi şeyler yazacaklar..ezberledik .. ama işte ağzı olan konuşur hesabı,altında neyi amaçlıyor devlet diyen olmaz..ha haklı olanlar vardır,mesela evden dahi çıkarken zorlananlar,bi daha rapor alırken zorlanır..ama bu rapor isteme işi de onun selameti için sonuçta..gerçi daha bşey yok ..ama olursa da bence hiç bir sorun olmaz..yeter ki sahteler ayrışsın..veridğin linki okudum ne yazık ki öyle olanlarda var aramızda..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

İşte diğer yorumumda yazdığım gibi önce cetvelde gerçekten engeli olanların rapor alamama durumu düzeltilecek sonra herkesten tüm haklarından yararlanabileceği rapor düzenlecek bir daha rapor almayada gerek yok bu raporlar verilirken bütün tetkikler muayene ve kontrollerde çok sağlıklı yapılmalı görüldü yazıp atılmamalı ha bide hastalığı ve engeli olanlar devamlı muayene oldukları bölüm doktorlarından gerekli raporlarını alarak heyetin karşısına çıksınlar manken gibi çıkarlarsa yine alamazlar bedenlerinde ne rahatsızlıkları varsa ayrı ayrı tetkilerini yaptırıp heyete sunsunlar ...

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar sizin dediklerinizi hepsine katılıyorum...bio arkadaşımından belirtiği gibi eskiden çoçuk felçi olanların rapor oranları %40' ne yaziki 2006-2010-2012 yönetmeliklerinden bu tarz rahatsızlıkları olanların oranları ciddi bi şekilde düşürüldü..ve şuanda rapor almak isteyen ben ve benim kişiler heyette girdiklerinde maymunluk yaptırılmakta...yani şuanda hakkı olmayan raporu alıyor hakkı olanda alamıyor şuanki rapor yönetmeliğinde...bu sisteminde kolay kolay düzeltilecegini zannetmiyorum çünkü devlettin işine geliyo engelli sayısının az olması....Bu nedenle ben ve benim olan arkadaşlar yeniden rapor almaktansa,mevcut şartlarını korumak için bu olaya girmek istemiyoruz...ben baştan beri söylüyorum eğer sahte rapor alan kişiler zaten sistemdeki açıkları bildiklerinden dolayı ne kadar yaptırım yapılsada yine kılıfına uydururlar...ama bunlarla mücadele etmenin gerekliliğini savunanlardanım..ama hep elmayla armutu karıştırdıgımız için kaybeden yine bizler oluyoruz...atı alan üsküdarı geçiyor.....Raporların yeniden istenmesi şuan için kimse için hayırlı olacagını düşünmüyorum....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

designer_07,
    Raporların yeniden istenmesi hayır olmaz demişsin amaç zaten sahte engellilerin ayıklanması gerçek engelli kardeşlerimizin hakkının yenmemesi bu yüzden ÖSMM müracaatlarında 16 Aralık 2010 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe uygun rapor istenmeli,hatta müracaat esnasında yetkili sevk vermeli ki sadece sınav için yeni rapor istemeli...Bu benim kendi düşüncem bu düşünceme itiraz edende olacak....
    Yine bazı arkadaşlarımız ellerinde ki eski tarihli raporları kazanılmış hak olarak görüyor tek başına rapor almak kazanılmış bir hak değildir.O rapor ile müracaat sonrası vergi ind. hakkı kazandı ise,Kamu-Özel işe girmiş ise,ÖTV muafiyetinden faydalanmış ise bu kazanılmış haktır.
    Mesela bir örnek 01.10.2000 tarihinde işitme engelliler ÖTV muafiyetinden faydalanıyordu ve kişi ÖTVden faydalanarak araba aldı.Diyelim ki 15.10.2000 de yönetmelik değişti dedi ki işitme engelliler ÖTV den faydalanamaz dediler o zaman 01.10.2000 tarihinde ÖTV den faydalanarak araba alan kişiye hakkın kayboldu ver arabayı mı diyecekler.İşte bu kazanılmış haktır. Lütfen sizden ricam tek başına rapor almak KAZANILMIŞ bir hak değildir.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar sadece benim tanıdıgım üç kişi var eger şuan rapor için heyete girsin rapor alsın yemin ediyorum o halleriyle %10 bile alamazlar ama birinin raporu %60 digerinin raporu %52 bir digerininki ise %48 bu vatandaşlar işe girmişler güzel güzel çalışıyorlar birisi kamuda belediyede digeri sendikalı her hakkı olan 1600tl gibi güzel bir maaş veren özel sektörde işçi bir digeride 29 nisanda yapılacak sınava hazırlanıyor sınav günü yaklaştıkcada iştahı kabarıyor arkadaşlar bu ülkede allah peygamber kul hakkı bilinmedikce bu tür sorunlar bitmez içim gidiyor bu adamları şikayet edecem ama kime edecem nereye edecem kim bu adamlara bu durumun hesabını soracak bilemiyorum yeni rapor isteniyor deyince bir çok kişiden tepki geliyor neden çünkü bir çogu bu insanlar gibi inşallah yeni rapor isterlerde gerçek özürlü kardeşlerimizin hakkı yenmez.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon