Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar zaten 2010un aralık ayında yeni yönetmelik yayınlandı. özürlülük ölçütleri değişti. bu tarihten önceki raporların ömss de ve atamlarda geçerli olmayacağı kesindir. bir de rapor konusunda hakem hastanenin verdiği rapora güvenilmeli. herşeye şüpheyle yaklaşmak pek doğru bir yaklaşım değil. işin sahtekarlık boyutuysa söz konusu olan bunu herhalükarda yapılabileceğini bilmek lazım. insanları bu duruma düşüren bu tür hilelere başvurmaya sevk eden, bu insanların aldığı eğitim ve bu ülkenin lanet olasıca politikalarıdır. bir de sitede bazı arkadaşlar kendi kafasından rapor oranı vermeye kalkmış. bu da sağlıklı bir durum değil. dışarıdan bakıldığında birçok kimsenin özürü görünmeyebilir. hiç kimse bir kişi ya da kuruma özrünü açıklamak zorunda da değildir. mantıklı olalım lütfen

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bu sorunu bimere özidaya cumhurbaşkanlığı aile ve sosyal polikalar bakanlığının mail adreslerinede yazarsanız onlarda raporlar hakkında daha sıkı işlere imza atarlar....

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bunu sorun olarak öne sürmedim. bu benim şahsi düşüncem. senin düşünceni de dinlemek isterim.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Benim şahsi düşüncem yukarda açık ve net bir şekilde yazdım ama birdaha yazayım şuan hala engelli olup raporuna sırf cetvel yüzünden oranlar düşük veriliyor mevcut bu durum tekrar gözden geçirilerek cetveldeki oranlar net bir şekilde düzeltilmeli daha sonra bütün engelli olanların müracatları alınmalı ve baştan aşağı bütün tetkikleri bir defaya mahsus çok sıkı yapılmalı ve heyete sunulmalı bütün haklardan yararlanabileceği tek seferde heyet raporu verilmeli birdahada heyet kapısı kapanmalı ama bunu ince eleyip sık dokumalı hakkaniyetli bir şekilde artık her kurumun isteğine göre heyete gidilmemeli yok ehliyet yok vergi indirimi yok işe girecez yok kulaklık yok araç alımı v.s yazık günah bu insalara her yönetmenlik değiştiğinde rapor rapor bizde bundan usandığımız için açtık böyle bir konu mantıksızlık değil aslında aynı düşüncedeyiz gidiş yollarımızmı farklı acaba okan yoksa senin söylemine bişey dediğim yok yanlış anlaşılma olmasın zaten soru şeklinde açtım başlığı görüş almak adına....

sorun yukarda arkadaşın söylemiş olduğu engeli olmadan engelli kadrosuna işe girenler ....

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bu söyledim insanların özrünü bırak afedersin annesinin karnından çıktını biliyorum emin olmasam yazmam bal gibide özürlü degiller ha özürlü degiller derken şunu da belirteyim bunların özür durumu % 40 toplamaz ben iyi biliyorum bu insanları parti ayagına benim adamım ayagına almışlar bu raporları ben kendimden eminim hemde bu insanları şikayet edecem ama zamanı var onlarda insanları hakkını yemeyi görsünler bakalım

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Eğer ki hile ile rapor alıp benim önüme geçecek olan kim olursa olsun,Allah'ından bulsun !! bu kadar diyorum.. İnşallah o iştahı kabaran,engelli sınavından medet uman o kişilerin planları bozulur..

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı şeylerden bahsediyoruz. ama birazda haklarımızı bilmememizden kaynaklanan sorunlar var; şu kadarını söyleyeyim, sağlık raporu alırken arka kısmına raporu ne için aldığının belirtilmesi istenirse bu sorunlar ortadan kalkacaktır. mesela 193. sayılı yasadan yararlanmak için, 2022 maaşı, istihdam, eğitim vs. bunlar istendiği takdirde rapora ekletilebiliyor. bir de şöyle bir durum var. hakem hastanelerde raporlar ince elenip sık dokunuyor diye düşünüyorum. o yüzden birçok uyanık hakem hastane yerine başka hastanelere müraacat ediyor. rapor için rapor alınacak kurulda bilgiler eksizsiz olarak rapora işlenirse ve hakem hastaneden rapor alınırsa Maliye Bak. bile rapora sorunsuz onay veriyor. aynı şekilde düşünüyoruz belli ki. ama aksaklıklar noktasında engelli kardeşlerimizin de ciddi bilgi eksikliği olduğu kanaatindeyim.

buzluçay;
    kardeşim haklısındır. herhalde konuyu bilmiyorum zaten bunları sana hitaben de yazmadım. ama illa ki böyle numaralarla rapor alanlar varsa sen şikayet etmeye çekiniyorsan bu senin günahındır. bir de zamanı gelecek demişsin sen bir şekilde hakkını aramaya başla. eğer gerekirse ya da zorlanırsan olabildigince yardımcı olurum sana.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Evet kesinlikle aynı kanatteyim o yüzden heyetin karşısına manken gibi çıkılmasın dedim tetkikler eksiksiz yapılsın ve dilekçede bütün haklarından faydalanmak istediklerini belirtseler ancak cetveldeki oranların korkusu ile hareket ediyorlar sanırım ben şuan girsem yine aynı oranda alacağımdan eminim benlik problem yok sorun sahte raporların önü nasıl kesilir bunu düşünüyorum ama heyetlerinde eskisi gibi ezbere rapor vermediklerini görüyorum şahsen mersinde girdiğim heyetlerdeki doktorların kararları davranışları hakkaniyetli gibi bana tetkiklerini eksiksiz getir ibrahim dediler o tetkiklere göre rapor oranı yazacağız aksi takdirde oran düşük olur bende uğraştım ama heyete girmeden hangi rahatsızlığım varsa ameliyatımdan kaynaklı ayrı ayrı işkence gibi tetkiklerde olsa yaptırdım ve heyete sundum oranların yazılması 5 dk bile sürmedi herkes bana baktı şaşırdı ama bilmiyorlarki her tetkik için 3 ay 5 ay bekledim ama aldım umarım hayırlısı olur herkes için sahte raporla önümüze geçenlerde varsa diğer tarafta alacaklı olmak iyidir kendileri bilir Allah ıslah etsin....

Birde yukardaki yorumlarımın birisine link attım Allah için bir tıklayıp okuyun tamda konunun üzerine bugün sitede öyle bir soru sorulmuşki gülermisin ağlarmısın

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilmukabele

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yok çekincem falan yok sadece araştırma içindeyim biraz daha bu konuda bilgi sahibi olayım ondan sonra süreci başlatacam yardımın içinde çok sagol eger ihtiyaç duyarsam bilgine yardımına o zaman size haber veririm

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bio kardeş ilginç, entresan ve gülünç durumlar...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

İlginç belki arkadaş genel anlamda engelli belki cetvelin hezimetine kurban oldu ancak raporu süreli ise neden sınav başvurusu kabul edilir veya işe başladığı kurum neden yeniden rapor istemez neye göre çalıştırırlar engelli kadrosundan anlamış değilim....

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar... Şimdi sizin dediklerinize göre 2010 aralık ayından önce alınan raporlar bu sınava başvurmak için geçerli olmayacak diyorsunuz.... İyi de ben şahsen 2009 da süreklidir raporu aldım ve bu raporu işkur a işlettim... 2009 ekim ayında da özel bir şirkette çalışmaya başladım... İşkur un kabul ettiği ve süreklidir ibarsei olan bu raporla bu sınava nasıl başvuramam? Bu biraz saçma geldi bana... Eğr bu doğruysa sınava girmek içn yeni rapor çıkartmak gerekecek ki bu iş için de kim bilir kaç gün uğraşmamız gerekecek... Bu konuda net bilgisi olanların burda paylaşımlarda bulunmaya devam etmesini temenni ediyoruz...

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben aynı durumda değilim yani raporum daimi. çünkü hastalığım kronik. ancak bio kardeş biraz da empati yapmakta fayda var hile ile rapor alanlardan bahsetmiyorum; ancak düşündüğümüzde önemli bir özrü olan birinin raporu süreli olsa bile istihdam edilebilmeli. sonradan engeli ortadan kalkarsa o zaman ona göre bir yasal uygulama belki yapılabilir. bazı raporların süreli olmasının nedeni hastalığın iyileşme ihtimalinden değil, hastalığın ilerleme ihtimalinden kaynaklandığını da unutmamak lazım.

ECOnomiST;
    kardeş kılavuz açıklanmadan ne söylense boş, ancak yüksek ihtimalle yeni rapor istenir diye düşünüyorum senin durumunda. çünkü 2010 aralık ayı itibariyle özürlülük çetveli değiştirildi. senin mevcut raporun yeni cetvele göre düşebilir ya da yükselebilir. eski raporların hepsinde aynı durum sözkonusu.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon