Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostum ben seni anlıyorum zira ben de diyabetliyim.Ama anlatmaya çalıştığım şu, diyabet tipinin yaşla veya hastalık süresiyle alakası yok.Senden sabah aldıkları açlık kan numunesinde insülin hormonuna bakarlar.Tip 2 olanlarda olması gerekenden fazla miktarda bulunur.Tip 1 olanlarda ise bu hormon yoktur.Yani bizde bu hormon çok ama işe yaramıyor.O sebepten tip1 olanlar olmayan hormonu yerine koymak için insülin kullanmak zorundadır.Tip 2 olanlar ise uzun süre ağızdan alınan ilaçlarla şekerini dengeleyebilir,hapla birlikte insülin de kullanabilir, fakat süre uzadıkça çok çalışıp fazla üretim yapan pankreas,yeter artık diyerek insülin üretmeyi durdurabilir ve bir tip2 diyabetli de mecburen sadece insülin kullanabilir.Kısacası ayırıcı tanı yaşla veya kullanılan ilaçla değil hormonun üretimiyle alakalıdır.Yaşınıza veya anlık kan şekerinize bakarak tanı koyacak bir doktor olduğunu düşünmek bile istemem açıkçası.

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de itiraz etmeyi düşünüyorum zaten Tip1 için %30 yazıyor amma niye bana %20 verdiler bilmiyorum.Şekerim yüksek seyretmediği için olabilir mi acaba ya da Tip2 mi sandılar bilemiyorum?HgbA1c 6,8'di en son.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayalet73; Diyabet Nedir burayı incelermisin yaşla ilgili olup olmadıgını açıklıyor

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim yazdıklarımla çelişen birşey yok zaten.Yine söylüyorum 14 yaşında obez bir çocukta tip 2 diyabet olabildiği gibi 40 yaşında pankreası alınan fit vücutlu bir insanoğlunda da tip 1 diyabet gelişebilir.Bazı durumlarda tanıyı laboratuvar hormon testleriyle koymak gerekir.Sadece yaşa veya sadece kiloya,kan şeker düzeyine bakarak teşhis konamaz.LADA olayına gelince; bizim yönetmelike adının bile geçmediğine katılırsın sanırım.Doktorların çoğu zaten adını bile anmak istemez.Fakat yabancı forum sitelerini izlediğinde göreceksin ki özellikle Amerika'da oldukça popüler bir konu.Bu ne demek; bir olay Amerika'dan girmişse eğer mecburen yakında bize de gelecek demek.

Üye
    ramko Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan kaygusuz
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayalet verdiğin değerli bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. yanlış bir anlaşılma olmaması için bir düzetme yapalım Tip1 diyabet (juvenil diyabet) genelde erken yaşta sahip olunmasındsn dolayı verilen bir isimdir. Ve vucut insilun üretmiyorsa tip 1 dir. insulunu eğer enjeksiyon yoluyla alıyorsa bir kişi vucut senin dediğin gibi üretimi durdurur. neyse konuyu açtığım zamanla su an arasında çok farklı bilgilere sahibim.
    rapor hatalarına gelince ben raporumu samatya hastanesinin osmaniye polikinliğinden aldım. bu hastanede tanıdıkların tanıdıkları buldum. bazı hastaneler herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına oranları düşük veriyor. itiraz hakkımız herzaman var fakat kimse tavsiye etmiyor. Ankara'dan gelen raporu aldıktan sonra bence yenileme istemek en doğrusu. hatta elinizde donelerle giderseniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. (doneler derken size ait tüm sağlık kayıtları ) ve bir şey daha öğrendim sadece şekerle tip dahi olsak bu iş olmuyor. yanında mutlaka noropatik, pisikolojik, vs vs nedenlerde bulunması lazım.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ramazan bey merak ettim şimdi, Osmaniye polikliniklerinin raporları hakkında bir şaibe olmuştu geçenlerde.Siz raporunuz için ücret ödediniz mi ve ne kadar sürede raporu alabildiniz.Ben Samatyada takiplerimi devam ettiriyorum fakat sağlık kurulu hakkında bilgim yok.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şunu ögrenmek istiyorum labratuar testleri ile tip 1 mi yoksa tip 2 oldugu tesbit ediliyor dediniz bunu açarmısınız tahlillerin neresinde hangi hormonlalarla tesbit ediliyor çünkü ben sürekli 3 ayda bir devlet hastanesinde genel tahlil yaptırıyorum birde benim ilaç raporumda tanı bölümünde hiperlipidemi konmuş sizce bu tip 1 veya tip 2 için bir şey söylenebilirmi .

Üye
    angels_52 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2012
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende tıp 1 diabetim %52 raporum var 40 şekerden %12 de rapor aldığım donemde tiberkıloz rahatsızlığım vardı ıkıs bır arada 52 verdiler raporum sureklı ibaresi var 12 05 2011 senesınde sağlık mudurluğune gelen mufettıs ınceleme yaptı şikayet uzerıne gelmışler sahte raporlar verılıyormuş mufettıs benı tekrar hastaneye gönderdıler oradakı dr bana %20 verdı dıabetten oranımı duşurduler ama benım elıme ulaşan bıl ve belge yok bu durumda benım ne yapmam gerekır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Cetvele rağmen düşük oran verilmişse, il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz etmelisiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1012252
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ramko Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan kaygusuz
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Atakan bey ne yazıkki bende sizin gibi düşünüyorum. tabi kurumu zan altında bırakmak değil amacım ama anladığım ve öğrendiğim kadarıyla Osmaniyedeki kurul oranları tutabileceği min. oranda tutarak başının ağrımasını istemiyor. Raporumu itiraz etmek yerine yenisini çıkartmak tarafındayım. bunun için gereken süreçi bekliyorum. ve tekrar üzgün olarak samatya diyabette bende takip ediliyorum açıkçası çok memnun değilim.

Ertuğrul bey sizin sorduğunuz soru için yanlışım varsa lütfen üstatlar düzeltsin. cerrahpaşa da yapılan bir test var (antigad diyeceğim ama emin değilim) kan tahlili hemen çıkmayan hormonal bir test

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Samatyanın diyabet bölümünü kullanmıyorum.Endokrinoloji bölümünü kullanıyordum doktor emekli olana kadar. Açıkçası üç aylık tetkikleri aile hekimine de yaptırabiliyoruz sonuçta. Sonuçlarda sorun yoksa hastaneye gitmeyi de gerekli görmüyorum.
    Sayın angels_52 hemşehrim, yüzde kırkla yüzde oniki sadece toplandığında elliki yapar. Balthazarda göre sonuç bu olmamalı arada birşeyleri atlıyorsunuz bence. Ayrıca bildiğim kadarıyla tüberküloz tedavi edilebilir bir hastalık nasıl rapora ekleyip sürekli diyebiliyorlar anlayamadım. Tedavi sonucu kalan hasara göre rapor vermiyorlar mı acaba?
    Sayın Ertuğrul bey, ayırıcı tanı için bildiğim kadarıyla c peptit düzeylerine bakılıyor. Tip 1 de ya hiç yok ya da çok azdır, tip 2 de ise fazladır. Başka testleri de var ve bu testleri genelde ilk tanıyı koyarken yaparlar. Siz doktorunuza hatırlatırsanız bu testi yaptırır zira her hastanede, en azından dış laboratuvar yöntemiyle bu testler yapılıyor. Hiperlipidemi ise( kısaca kolesterol diyelim) bir hastalık değildir ve sadece kolesterol ilacı yazabilmek için rapora yazılır.
    Bir de genel bir olaydan bahsedeyim; biliyorsunuz diyabet otoimmün bir hastalıktır. Yani bağışıklık sistemimiz sebebi bilinmeyen bir şekilde hormon üreten organa savaş açmıştır. Aynı mantıkla diyabetlilerde tiroid bezi sorunları da genelde vardır. Zira o da bir otoimmün hastalıktır. O yüzden özellikle rapor almak isteyen arkadaşlar tiroid hormonlarına (T3-T4 ve TSH.) baktırsınlar ve hipertansiyon olayını da atlamasınlar.

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden aldığım yeni raporumdan anladığım kadarıyla verebilecekleri en düşük oranları veriyorlar.Kardiyoloji bölümüyle işiniz varsa başka hastaneden rapor alın derim.Kardiyolojiye 1.gidişimde doktora randevu verdiler iki gün sonraya.2. gidişimde doktor ekg ve eko istedi.ekg kolay hemen yaptıryorsunuz,eko için 10 gün sonraya randevu verdiler.3. gidişimde eko çektirip tekrar doktora randevu aldım. bir veya iki güne randevu veriyorlar.4. gidişimde kalabalık içinde zor da olsa sonuçları gösterip işimi halledebildim.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla Ahmet bey o hastane benim kara listemde zaten.Bir tüp kanımı dış laboratuvara göndermeyi unutmuşlardı,sonucu bir ayda geldi.Kendi standartlarında hizmetin tamamlanma süresi beş gündür yazmasına rağmen.İşin kötüsü o gereksiz sonuç gelmeden doktora sonuç da gösteremiyorsunuz orada.Saçmalık.Avrupa yakasındaki en sistemsiz ve lakayt hastane bana göre.Mantık olarak Esenyurt DH. Büyükçekmece DH. ve Sadi konuktan uzak durmaya çalışıyorum.Bir de yeni açılan M.Akif Ersoy Kalp ihtisas hastanesi varmış fakat gitmedim ancak rapor vermeye yetkili hastaneler arasında görünmüyor.Ben tedavi ve kontrollerimi Kardiyoloji Enstitüsünde yaptırıyorum orası da rapor vermeye yetkili değil.

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor verecek hastanelerin tüm branşlarda hizmet vermesi gerektiğinden M.Akif Ersoy Kalp hastanesi yetkili değildir...Elimde anjio,stent raporlarım ve sintigrafi sonucum olduğu halde benden eko istedi yaa olacak iş mi?

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sintigrafi stentten önce mi takıldıktan sonra mı? Önceyse istemesi normal de eğer işlemden sonraysa saçmalık. Bir de bu hastanede olacak tetkikler diye tutturuyorlar mı bilginiz var mı? Ben bir keresinde hastane doktorunun istem kağıdıyla sintigrafiyi özelde çektirdim fark falan da almamışlardı.En azından çok kısa sürede çekiliyor.Bu yöntem denenebilir lazım olacaklar için.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon