Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar biliyosuniz ki artık yeni kanuna göre biz engelli değiliz. Zira %60 olan rapoarlar bile artık %25 kadar düşüyor. Bu gidişle ne kimse emekli olucak ne de iş bulacağız.
    İş yerleri sen engellisin deyip almaz, hastane sen engelli değisin diye rapor vermez. Bu gidişe bir dur demicez mi? Biz sustukca elimizde olan haklarımız dahi alınıcak.
    Biz sadece hayatımızın biraz daha kolaylaşmasını istiyoruz. Ama sesimizi çıkarmazsak bu böyle sürer gider baneneci bir milletiz. Emekli olan veya vergi indiriminden yararlanan banene ben aldım dememeli bu bizim davamiz!
    Lütfen sessiz kalmamalızyız...

Üye
    Öyküm Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküm
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belgincim bu konuda o kadar haklısın ki devlet ancak bizlerle uğraşsın bizlere tüm zorlukları çıkarsın.Şirketten bir arkadaşım kalp hastası ve kalp rahatsızlığından dolayı tek gözünün bir kısmı görme yeteneğini kaybetti pıhtı atması nedeniyle Bu arkadaşım dahi rapor için önce Okmeydanı SSK'ya gidip rapor aldı ve bu durumuna dahi %27 rapor verdiler.Sonra duydu ki Şişli Etfal Hastanesi rapor oranlarını daha yüksek tutuyormuş diye ve bir de orada şansını denedi ve malesef orası da ancak %31 vermiş raporu .Anlıycağınız kalp hastası olan bu arkadaşımız devletin bu tuhaf uygulamasından dolayı özürlü kadrosuna geçemedi ve erken emekli olma şansını kaybetti malesef.Umarız yine yine kanun değişir de buna artık bir dur diyen çıkar.

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öyküm bende bu gidişe dur densin diyorum hiç kimse sesini çıkarmıyor.Bir yürüyüş nebilim bir dilekçe herhangi şekilde olsun tepkimizi vermeliyiz. Yeni kanunlar bizi dahada zor duruma sokuyor.Baktılar tepki yok durun şu imkanlarıda alalım ellerinden diye caba gösteriyorlar. Bir arkadaşım var bir bacağı yok ve aldığı rapor%38 düşüne biliyor musunuz?Daha önceki raporu ise %50 artık siz düşünün bu insanın 6 ayda bacağı mı çıktı. Bence sürekli yazan raporlarda kalıcı olan hastalıklarda tek rapor olsun çektiğimiz eziyet bitsin. Sabahın bir köründe gelip saatlerce doktor doktor gezdikten sonra elimize verilen düşük raporlar bize işkenceden başka hiçbirşey değil. Hayat zaten bize yeterince zor birde üstelik bu kanunlarla dahada çekilemz hale sokuyor.Umarım bunlar düzelirde bizde biraz olsun rahat ederiz...

Üye
    Öyküm Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküm
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yine bi arkadaşımın raporu düşük geldi fakat kişi Ankara raporu onaylayan yere itiraz dilekçesi gönderdi ve raporu %40 yükseldi böylece.Arkadaş ayağından engelli hafif aksama var.Belki raporu düşük gelen arkadaşlara bu öneri yardımcı olur kimbilir

ANKARA RAPOR İLE İLGİLİ TEL NO :0312 4153204

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BelginCan,

Söylediğiniz bağlamda özür hesaplaması yapılan cetvelde bir yanlışlık yok olduğu kanısındayım. Yani Ankara özür derecesini düşük hesaplıyorsa o zaman yapacağımız iş, dava açmak olacaktır. Yani hastanelerde uzmanların tespit ettiği özür derecesini birileri düşürüyorsa ve insanlar mağdur ediliyorsa yasal yolları dayatmaktan başka çare yok.

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Makri, nasıl yanlışlık olmasın ki cetvelle hesaplandıktan sonra Ankara ya gidiyor. Ankara rapor düşümüyor zira zaten burdaki cetvel denilen olayda düşmüş oluyor. Sizi soruyorum Sayın Makri enson ne zaman rapor aldınız ve enson ne zaman vergi indiriminden yaralandınız bunları inanın çok merak ediyorum. Bizim mağduriyetimiz tekrar tekrar rapor istemelerinde bacağı olmayan bir insanın 6 ay içinde tabi bu cetvele göre bacağımı çıkmış yada bacağı olmayan kişi engelli değil mi yani?Nasıl dersiniz ki cetvelde bir yanlışlık yok diye anlamıyorum burda olay Ankara da değil cetvelde!Cetvele göre düşük rapor veriliyor. Umarım size tekrar rapor aldırmazlarda bu cetveli görmezsiniz başka birşey demiyorum...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BelginCan,
    Size cevap yazmıştım ama sanırım yanlış tuşa bastığımdan gitmedi. Kısaca söylemek, izah etmek istediğim şu; sağlık sunucuları raporlardaki oranları sağlık bakanlığının kabul ettiği kıstaslar çercevesinde hesaplıyorlar. Tabi ki giderilemez özürler için tekrar tekrar rapor istemeleri yersiz, anlamsız ve saçma. Burada söylemek istediğim ülkenin doğusu, batısı yani her yerinde aynı yöntemle özürlülük ölçültlendiriliyor. O zaman tartışılması gereken bu cetveldeki oranlar olmalı. Öte yandan benimle ilgili öznel sorulara cevap vermiyorum. çünkü bu zeminde bireysel olanları değil topsal olayları tartışmamız gerekir diye düşünüyorum.

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın ( Makri ) bizde zaten sağlık bakanlığının kabul ettiği cetvelli diyoruz. Ama siz diyosunuz ki cetvel uygulaması doğrudur.Bende bunu kabul etmiyorum.Şahsınıza soruyorum zira bazı şeyleri çekmeden bilemezsiniz. Bu olaylar başınızdan geçmiş gibi konuştunuz o yüzden sorma gereği duydum yoksa siizn özeliniz beni inanın hiç entarasan etmez. Ama bu bir gerçektir ki cetvel olayı haksızlık ve inşallah biz bununda üstesinden geliceğiz...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BelginCan,
    Sakin, sakin, sakin,... Şayet Sağlık Bakanlığının kabul ettiği cetvelle ilgili itirazlarınız (itirazlarımız) var ise elbette ki karşı koyup doğrusunun uygulanması için gerekli merciilere yasal haklarımızın korunması anlamında başvuracağız. Siz, biraz daha sakin olup demek istediğimi, anlatmaya çalıştığımı anlarsınız. Benim özelim tabi ki sizi enterasan (enterese demek istediniz sanırım) etmez. Benim burada söylemek istediğim tek tek bireyin sorunları değil toplumsal sorunları tartışıyor olmamız yönündeydi. "inşallah biz bununda üstesinden geliceğiz" derken Makri'yi karşınızdaymış gibi değerlendirmeniz beni üzer... Sağlıcakla,

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu yılın başlarında daha önce aldıgım vergi indirimini yükseltmek için hastaneye başvurdum gerekli muayenelerim ve tetkiklerim yapıldıktan sonra dediginiz o cetvele göre başhekimlikde oranımın 84 oldugu yazılarak ankaraya gönderildi ankaradaki heyet yapılan solunum testini begenmeyerek kangazı istedigini belirtmiş verdigim kanlar sonuçlarıyla ankaraya gitti ve gelen derecem %69 olmuş yani cetveldeki olması gereken oranı ankara düşürmüş burda magdurmu oldum yoksa ankaranın uygulaması dogrumu hiç bir fikrim yok :?

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapordaki oranları ankaradaki sağlık kurulu düşürüyor. henüz daha tersi bir durumla karşılamadım. ama nedense Belgincan aksini iddia ediyor.
    derecendirmenizdeki bu farklılık derece farklılığına yol açmamışsa bir problem yok.
    ama hastanenin verdiği raporla neden bu kadar oynayıp insanları mağdur ediyorlar. ve şayet hastaneler bu işi bilmiyorsa ankaradaki heyet yapsın her işi...

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda raporlar balthazar formülüne göre veriliyor.sağlık bakanlığı ICSsistemi isimli bir yöntem üzerinde çalışıyormuş .bu çıkana kadar sağlık bakanlığına müracaat edilirse çalışmalar hızlanabilir.SEVGİLER.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Evet, bu konuda bir girişimde bulunabilriz. Uluslararası normlar çerçevesinde bir çalışma yapmalarını yalep ederiz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şu anda raporlar balthazar formülüne göre veriliyor
    Engel Tanımam'ında yazdığı gibi balthazar cetveline göre özürlülük ölçültlendiriliyor. Ve uluslararası bir kriter. Ama biz uluslararası normları kendimize benzettiğimiz (!) için işin suyunu çıkarıyoruz. Yoksa "sürekli" yazanı hastane kapılarında süründürmez, "çalışamaz" denileni malülen emekli etmeme gibi bir hoyratlığımız olamazdı. Talep edeceğimiz çalışmanın (formülün) adı Abvahap olsa da, Hüsamettin olsa da, Makri olsa da zihniyetlerin kırılmadığı bir ortamda düzgün, adil ve hakkaniyetiyle bir iş yapılmaz. Biliyormusunuz ki; mezarda emekliliği reva görenlerin, kazanılmış onlarca hakkın gaspedildiği bir ortamda özürlüler için, özürlülerin mağduriyeti için eli yüzü düzgün bir yasa çıkacak. Ama yine de Oturan Boğa'nın dediği gibi talep edebiliriz. Zaten tekerlekli sandalyemizden, koltuk değneklerimizden başka neyimiz var ki...

Üye
    shaman Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne yapılabilecekse yapalım.. Benim sol ayak kalçadan itibaren felç. Baltazar cetvelinde "Alt Extremede %100 kayıp için %40" "iki koltuk değneğini rutin kullanır" ibaresi karşısındada %40 yazıyor.. Yani bana doktorların %40 rapor vermesi kesin. Ama gel gör ki %20 verdiler. Yani benim hiç bir şeyim yok.
    İşin garip tarafı Ortopedi doktoru sağlık kurulunda başhekime çok açık bir şekilde "sol kayıp %40" demiş idi.. Fakat rapor çıktığında %20 verdiklerini görünce şok oldum. İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz ettim onlarda Üniversite Hastanesine gönderdiler.. Onlarda da bir sürü işlem ve para istiyorlar. Eğer orda %40 verirlerse ben bu Devlet Hastanesinin doktorunu dava edebilirmiyim..
    Benimle beraber bir küçük çocuk vardı çok belirgin şekilde çocuk Down Sendromu.. Bu herif bu çocuğa bile %50 vermiş ki hiç bir işine yaramaz onun.. bu ve benzeri doktorlara haddini bildirmek lazım..
    Ayrıca kanunlar da boşlular var ve çok ayrıntılar var.. Yani Avrupada da %40 şartı var mı bilmiyorum ama yok "sol ayağının başparmağı seğeriyorsa %1 " gibi çok aşırı bir sınıflandırma ve derecelendirmenin ne faydası var.. Bir insan iki değnek kullanıyor doğru dürüst çoğu işini yapamıyorsa özürlüdür.. Bunu %20 %40 % bilmem kaç ile uğraştırmanın ne amacı var..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon