Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    barx Avatarı

Son Giriş
    16.05-2011
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mehaba başımdan geçen olayları sizlerle paylaşmıştım ve bu konuda yazdıklarınıza katılıyorum bu uygulanan özürlülük oranı tesbit etme cetveli hem başına özürlülük durumu gelen kişileri hemde daha önceden bu durumu daha önceden alınmış saglık kurulu raporlarıyla kanıtlamış olan insanlarıda magdur ediyor nitekim bu insanlardan biride benim (2006) da çıkan yöetmelik te (madde13 /4) te benim kendi anladıgım raporunda eger (SÜREKLİDİR) işareti varsa bu kişiye yeni rapor verilmez . şeklinde
    benim anlamadıgım 1.önceden kazanılmış hak diye birşey varmı? 2. devlet kendi vatandaşını neden magdur etmeye ugraşıyor kısaca engellilerin hayat içindeki yaşam kavgası yetmiyor birde bu durum yüzünden mahkemelerde süründürecekler

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaslarım
    Engelliler biz sitesinde 10 000 üye var Bu uygulama ne zaman cıktı Ak parti hükümetinde o halde bence vereceğimiz en büyük çapa Ak partiye bak kardeşim sen bizim hayatımızı zorlastırdın bizde sana 10 000 kişi olarak oy vermiyoruz bilgin olsun demektir bir imza kampanyası başlatılabilir bence bununla ilgili ayrı küçük bir site bile yapılabilir bence onbinlerce imza toplanarak sesimiz duyurulur ben chpli yada başka bir parti taraftarı değilim acıkıcası gecen secimdede akpye verdim ama bu haklarıma tecavüz edebilecekleri anlamına gelmez yoksa gelirmi ? kimse dur demezse sanırım gelecek

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dizaltı kesik bacaklı arkadaşlar devlet bizi sakatlık kadrosundan dereceleri düşürerek çıkardı malülen emekli olmamız imkansız bir kolu dirsek altından olmayanlarda bir gözü olmayanlarda hafif özürlü sıtadüsüne konuluyoruz gelin birlik olalım bu sorunu kaldırmaya çalışalım suskun.tg@hotmail.com tagıçeçe

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Taki sesimi birileri duyana kadar her nekedar devlet beni özürlü sınıflandırmasından çıkarsada ben sagdizaltı kesik bacagımla vede %47 sakatlık raporumla 2008 tarihli yeni raporumla mücadeleme devam edecem ankara vergi defterdarlıgı %47 raporu %34 de düşürerek gönderiyor iki senedir herdefasında pu anı düşürülen rapor iptal sayılıyor yeniden hastaneden rapor çıkarıp ben gönderiyorum onlar puanımı düşürerek raporu iptal ediyorlar gelin kolu olmayanlar diz altıdan, doguştan kısabacaklılar,bir gözü olmuyan.birbacagı dizaltından olmuyon bu saçma yasayı birlikte aşalım hakkımızı yedirmeyelim tagı çeçe

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

susmayın sustukça sıra size gelecek boykot edin bu özürlüler ölçütünü

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın TAGI ÇEÇE sustukça dahada kötüye gidiyor ben daha öncede yazdım kolu olmayan bir kişinin tekrar kolu çıkarmı veya bacağı olmayan bir kişin bacağı tekrar çıkar mı?Nedir bu engellilerin çilesi sürekli engelli olan bir kişi nasıl olurda düzelir. Neden tekrar tekrar rapor isterler anlam verememekteyim.Bu olaylarıın gelmesinin sebebi haklarımızı suistismar edenler yüzündendir. Zira sahte rapor alıp engelli gözüken. Sıf otobüsler bedeva binmek için yapan birçok kişi yüznden bu haldeyiz. Ama haklarmızı savunalım düşen rapor yüzünden mağdur bir çok engelli arkadaşımız var lütfen susmayalım gelin hepbirlikte birşeyler yapalım hayat bizim için yeterince zor bunlarda tuz biber oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Konuyla ilgili olarak ilk adımı attık: http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=41778
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar salık müdürlüyüne itirazdabulunalımhakkımızı arayalım sinirden neyapacagımı bilemiyorum bugün aramadıgımçalmadıgım kapı kalmadı herkes topu birilerine atıyo buyasayı deyiş tirelim tagı çeçe

Üye
    timsahi Avatarı

Son Giriş
    25.03-2014
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar mesele cetvel pergel meselesi değil.Mesele zihniyet meselesi.Şöyle ki;daha önceleri yine internette okuduğum ve gayri resmi bir yazıda gelirler idaresi müdürlüğüne çalışan/çalışmış bir avukatın açıklaması aynen şöyle;oranlar siyasi irade tarafından düşürülmesi için sözlü bir talimatın varolduğu yazıyordu.Neden yazılı değil de sözlü derseniz,yazılı şekilde verilecek talimat suç teşkil eder ve ispat nedenidir.o yüzden sözle geciktirin, uğraştırın, geri gönderin,oranı düşük tutun gibi şifaen tavsiyelerin varolduğunu açıklamıştı.Bende böyle bir durumun varolduğuna inanıyorum,çünki 2007 ve 2008 de aldığım eksiksiz ve usulüne uygun %50 raporlar %15 e düşlürülüp elime tutuşturuluyor.bende kendi avantajım olan kardeşlerimin hukukçu olması nedeniyle kanuni takibe başlayacağım.Son gönderdiğim raporun ankaradan sonucunu bekliyorum
    :lol:

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyküm eminmisin arkadaşım o bahsettiyin arkadaşın ayakta kısalıkmı vardı yoksa bacagımı kesikti aldıgı derecesi kaçtı ankaraya itiraz hangi şartlarda etti yardımcı olursan ben de aynı yolu denemek isterim tagı çeçe

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bubir uyarıdır herkes özürlü adayıdır bunu bile bile bukanunu çıkaranlardan tek dileyim kendi evlatlarının başına böylebir sakatlık gelse vede böyle bir tabloyla baş başa kalsa acaba buyasayı çıkarmaya vijdanı el verirmiydi bu yasayı çıkaranları buradan kınıyorum derhal yapılan hatadan geri adım atılmasını özürlü bireylerden özürdilenerek birdaha böyle bir çıkmaza girilmeyeceyinin sözünü vermeleri özürlü ölçütü sınıflandırmasının eski yönetmenliye göre devam etmesini istiyorum sag dizaltı kesik özürlü birey olarak tagı çeçe

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sözlerinde haklısın TAGI ÇEÇE fakat bu işler öyle beddua ile veya kınamakla felan olmuyor bir şekilde sesimizi duyurcaz mağdur durumda olan birçok arkadaşımız daha var yazılı dilekçe veririz olmadı DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ var sokaklara çıkar yine sesimizi duyururuz yeter ki bilinçli bir şekilde hareket edelim...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir sorumdaha olucak vergidefterdarlıgı hastaneye sevk ediyor beni hastaneden %52 rapor alıyorum bunu vergi defterdarlıgına gönderiyorlar ordan da ankaraya gidiyor puanı %34 de düşürüyorlar ben tekrar aynı hastaneden vergi defterdarlıgının düşürdüyü aynı raporu hastaneden ala bilirmiyim hastanenin arşivinde %52 olarak duruyor vergi defterdarlıgın arşivinde puanı düşürülmüş olarak duruyor hastane verirmi yasal yoldan alma hakkım varmı aynı raporu hastaneden istedim vermediler

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buyasayı çıkaran komisyondakileri tek tek kesecek sin bir ayagını ondan sonra sakat mı oluyomuş saglammı anlıycaklar acıyı hisseden benim onlar hissetmiyorki benim çektiyimi ozaman nasıl olurda özür derecelerini düşürürler hasta varsa ilacını yazacaksın yazmasan ilacını yanlış ilaç verirsen o hasta ölür farklı konularla anlatmaya çalışıyorumki belki birilerinin beynine girer bizi tekrar hak ettiyimiz engelli hakkımızı verirler tagı çeçe

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    idari mahkemeye dosyam gelir gelmez dava açıcam kazanma şansım varmı vergi indirimi almam için dilekçeye ne yazmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim davaya tam olarak vergi defterdarlıgınamı ilsalık müdürlüyünemi yada hangi kuruluşa neşekilde açıcam acil cevap

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon