Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    erken yaşlılık emekliliği için sgk başvurdum.onlarda beni üniversite hastenesine sevk etti.buradan çıkıcak raporun karar hanesi boş bırakılarak sgk yollayacaklar.ancak ben üniversite hastenesine verdiğim bir dilekçe ile aynı raporun hastene heyetine girdiğinde banada verilmesi için sağlık kurul raporu karar hanesinin doldurulup banada verilmesini istedim.ayrıca sağlık kurul raporunun arkasına istediğim ibarelerin yazılmasını talep ettim. dilekçeyi vermek zor oldu ama verdim.bu isteklerim kabul edilirmi? raporun arkasına 5 madde yazılsın dedim ancak onlar hepsi bir raporun arkasında mümkün değil dediler.her maddeye ayrı rapor nüshası düzenlenirse ve heyet başkanı izin verirse olur dediler . NE YAPMALIYIM BU KONU HAKKINDA BİLGİYE İHTİYACIM VAR NASIL BİR YOL İZLENEBİLİNİR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Tüm değerlendirmelerin raporda yer almasına mani hiç bir düzenleme yok. Aksine, onca hakka dair seçenekler rapora konulmuşsa, hepsine dair değerlendirme yapılabileceği içindir... İlgili yönetmeliğin 14. maddesi çok nettir:

"Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir. Kurum müracaatlarında ise raporun bir nüshası raporu isteyen kuruma gönderilir."
    Mevzuat Bilgi Sistemi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dediklerinizi tam anlamıyla yaptım.ama dilekçeme hayır yanıtı verdiler.ben şimdi ne yapmalıyım .kanun maddesini gösterdiğim halde kabul etmiyorlar anlamış değilim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

BİMER'e şikayette bulun hemen.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    banada aynı şekilde vermediler dilekce yazdım olumsuz dediler - bimere yazdım başhekim yardımcısı aradı veremeyiz dedi ve bimere de gereği yapıldı diye yazmışlar bende bıraktım artık 3 yıl oldu hala sgk nın bana ne kadar özür verdiğini bilemiyorum.
    bu tip konularda çok güzel bir yazı hazırlanıp cumhurbaşkanı ve başbakana düzenleme yapılana kadar hep birlikde yazmamız gerek bence.

1-heyet raporunun kendimize bir süretinin verilmesi
    2-aynı tertibata sahip aracı farklı kişilerin kullanabilmesi
    3-biz arac içindeyken herhangi birinin aracımızı sürebilmesi
    4-elektrikde gaziler kadar indirim uygulanması

şu an aklıma gelmiyor fakar bu konularda sonuca ulaşılana kadar yazmamız gerek.