Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MUSTAFA44 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent agabeyim ve diğer bilgisi olan arkadaşlar,
    benim %80 raporum var, vergi indirimi de alıyorum, ancak ruh hastalıkları kontrole ve heyete girecekleri raman 72 söyledi.
    benim raporumda sürekli yazıyor. sağlık kurulu raporları hakkındaki yönetmelikte "5- Raporun süreli olup olmadığı ile süreli raporlarda kontrol süresi mutlaka belirtilir" ibaresi bulunmakta. benim raporumda böyle bir yazı bulunmamakta.
    aynı yönetmelikte, "Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor alınması halinde, çalışma gücü kayıp oranları bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden hesaplanır." deniyor. burdaki "ancak süreli raporlarda" demi,ş yani süreli mi sürekli mi bunu nerden bileceğiz?

kafam karıştı hastalığımdan dolayı çok kafama takıyorum. benim ve diğer arkadaşlarında bilgisi olsun bu konuları aydınlatırsanız sevinirim :lol:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Raporda kontrol muayenesi ya da bir süre belirtilmemişse, "sürekli" ibaresi olmalı zaten. Yoksa, ve/fakat sakatlığın sürekli ise (yani zaman içinde azalmıyorsa) bu durumda raporun da sürekli muamelesi görür.

İş hukuki zemine taşındığında, emsal olabilecek bir karar: http://www.engelliler.biz/forum/huku...nir-hukuk.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUSTAFA44 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

mrb bülent abi bi kaç sorum daha olacak
    ekim ayından önce malulen emekliliğe başvurursam ne gibi faydaları olur?
    eski raporumu 3.5 ay önce almıştım tekrar bi rapor almama gerek varmı?
    raporlar ankaraya mı gönderiliyo yoksa bulunduğumuz şehirde mi onaylanıyo? malüllükiçin başvursam ankara çağırıyormu kontrole?
    endişelerim var kontrolden dolayı,kararsızım ,malulen emekli mi olsam yoksa 15 seneyi mi doldursam?kısaca durumumu izah edeyim.rahatsızlığım dakika başı hasta olmuyorum olsada oanda kontrolü verecek doktoru nerde bulayım eegde emarda kan tahlilde birşey çıkmıyor psikolojik(gözle görünmüyo) olduğundan dolayı doktorlara inandıramama gibi bi durumum var 4 sefer heyete girdim diyarbakırda 2 sefer heyete girdim doktor inanmadı 2sene uğraştım en son rahatsızlandım doktor hastalığımı gördü 50 gün hastanede yattım ondan sonra raporu verdi endişelerim bu yüzden korkuyorum bir sorun çıkacak diye vereceğiniz cevapla yol göstereceğinize inanıyorum teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Epilepsi hastaları da sanırım kriz geçirmek için bir süre hastanede yatırılıyorlar. Sende de öylesi bir şey olabilir diye düşünüyorum.
    Bence korkunun yararı yok. Şartların tutuyorsa malulen emeklilik taebinde bulun. Sonrası o zamanın işi.. Emekli olmak için yapılabilecek başka bir şey de yok sanırım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUSTAFA44 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

siz dedenizki malulen emekli olanların maaşı ekimden sonra 300ytl ye kadar düşecek ondan dolayı sordum
    birde malulen emekli olsam çalışabilirmiyim

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

MUSTAFA44,
    Malülen emekli olanlar çalışamaz. Vergi indirim belgenizde varsa normal emekliliği salık verirdim.

Üye
    MUSTAFA44 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    makri teşekkür ederim bende bugün itibariyle senin gibi düşünüyorum
    bülent abi üste bir soru yazdım bir kısmı silinmiş galiba
    neyse bugün ssk müdürlüğüne gittim malülen emeklilik için dedilerki bize başvuracaksın raporunu ankaraya göndereceğiz ankara büyük ihtimalle bulunduğunuz ilde rapor verecek hastaneye sevk edecek rapor tekrar ankaraya gidececek onlar kafasına yatmaz ise başka bir ile tekrar sevk edecekler ve sonuç gelecek dediler
    bende anlattığım durumlardan dolayı vazgeçtim hayırlısı neyseo olsun