Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de sağ göz sıfır derece hiç görmüyor boş cam takıyorum.Bu sanırım % 32 eder.Sağ gözde de 5.00 derece.Artı ortaokuldan kronik migrenim var ataklar krizler bazen 3 gün sürüyor.Bütün bunlar % 40 ı geçer mi?Hastaneye başvurdum.perşembe günü Devlet Hastanesine heyete gireceğim.Ne önerirsiniz?

Heyette ne gibi sorular sorarlar.Ben göze verilecek oranları o an görebilecek miyim?Migreni karıştırsam mı karıştırmasam mı? Sadece göz % 40 ı geçer mi?Aileden bir doktor göz ile % 48 falan alırsın dedi.Ama Türkiye burası belli olmaz.

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimse sorulara cevap vermiyor sanırım.Hukuk okumuş biri olarak neredeyse özür cetvelini ezberledim.Perşembe heyete gireceğim.Tek gözün % 32 olduğunu tüm dünya biliyor.Ama hala bazı inatçı hastaneler ve bazı hiçbirşey bilmeyen birileri de tek göze % 20 alırsın % 12 alırsın diye yanlış mevzuat dışı bilgi vererek kafa karıştıranlar var.TEK GÖZ GÖRMÜYORSA % 32 DİR.Aşağısını alan varsa o doktor doktor falan değildir.İdare mahkemesine gider sonuna kadar hakkınızı ararsınız.Bizim hukuk büromuzda yeterince emsal karar gerekçeli karar ve rapor örnekleri var.Ben perşembe heyete gireceğim neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.Tek gözüm doğuştan yok.öteki de ancak harfler tablosunun 3. sırasını gözlükle okuyabiliyorum.Hukuken gözden % 48 alacağımı migrenden de % 10 alacağımı biliyorum.Ama bunun aşağısı olursa derhal müdahale ederim.İdare mahkemesine giderim.

Bu sitede bizler doğru bilgilendirilmek isteriz herkes gibi.Ama şunu verirler bunu vermezler gibi şeyler yerine HUKUKLA YÖNETMELİKLE birşeyler söylemek gerek.

Hukuk mezunu biri olarak ben bile neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.Ama ailemdeki göz doktorları ve diğer hukukçularla ne oran alacağımı biliyorum.O oranı vermezlerse de o hastane ile sonuna kadar uğraşacağımı biliyorum.Çünkü 38 yaşındayım ve ÖMSS sınavı benim son şansım.

Üye
    EHN1905 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,arkadaşlar Sabah 7 gibi kalktım ve ve 9da olan randevuma saat 8:20 gibi hastanede bulundum aşamlar bir bir şöyle gerçekleşti..

1: Sağlık kurulu bölümündeki danışmadan Dilekçe aldım bu dilekçe raporu ne amaçla istediğimi belirten bir dilekçe idi ne bilim ömss bakım aylığı fln ne için istiyorsan

2. Doldurup 2.vezneye kayıt yaptırıp dolaşılacak drların listesini verdiler toplam 6 kısım ... ve bana git 121.5 Tl yatır ve ondan sonra dolaş dediler bende tamam dedim biliyordum zaten ama 112 tl olarak biliyordum süpriz oldu ama neyse...

3. Drları sıra ile dolaşmaya başladım ortalama her dr sıra fln dahil 15 dk sürdü 15x6 olarak hesaplayabilriz bu zamanı...

4: elimdeki listeye bakarken birde ne görim asıl hastalığımla ilgili olan birim yani ortapedi lisetede yok.! gittim vezneye sordum dedi o sağlık kurulunda yok ek ücrete tabiii.! gittim 15 tl daha yatırdım..

5: Gözümdede miyop fln vardı göz dr gittim ayrıntılı bir muayene yaptı dedi emin olmam için seni çapaya sevketmem lazım...!
    dedim hocam ne çapası başvuru tarihine bişey kalmadı beni en az 1 ay oyalarlar dedim sonra hocada ben karışmam sağlam yazıyorum dedi bende eyvAllah demek zorunda kaldım...

6: Daha sonra göğüs bölümü beni solunum testine tabii tuttu ve skolyoza ek-20 rapora ekleneceğini söyledi... 25 Tl solunum testi için gitti bu arada

7:nihayet ortapediye ulaştım dr dedi filmlerine bakim bende 2 ay önce çekinmiş olduğum filmleri gözterdim hoca dedi Bunların raporları nerede..! bende dedim ne raporu yok vermediler konseye fln gidim pskolyoz ve ameliyat teşhisi koydular dedim..

git rontgen bölümünden rapo al dediler oraya gittimm orasıda sabah 11 kadar veriyormuş saat 12yi geçiyordu perşembe sabahı gel dedi hoca ayarlamaya çalışırız bir daha film çekitrmezsin dedi normalde geçmişe dönük rapor olmaz dedi...!

VE BUGÜNLÜK MACERAM PERŞEMBEYE ERTELENDİ RAPOR ALINACAK VE ÖĞLEDEN SONRA KURULA GİRİLECEK...

ŞİMDİ SORU ARKADAŞALAR? solunum bölümü en az kayıp veriyor skolyozdan % alırmıyım yani toplamda
    % 40 bulurmuyum hatta hoca kağıda demiş ağızla dedi oraıda muamma yanii sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım saygılar..

Üye
    osmanmuhammed Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de skolyoz var göğsümde de çıkıntı var şişli etfalden 6 ay önce 100/93 aldım

Üye
    EHN1905 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    B Aldım arkadaşlar solunumdan vermişler geri kalanı skolyozdan yanii tek başına skolyoza vermiyorlar doğruymuş.

evet sosyal hizmetlerden evrakı onaylatıp vakıfbanka parayı yatırdım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12