Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oguz020 Avatarı

Gerçek Adı
    Oguzhan
    Son Giriş
    21.08-2013
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iş yerım cocuklugumdan berı yasadıgım yerde keban barajındayım herhangı bır olumsuzlukla karsılasmıyorum ama tabıkı devlet daırelerınde olan ışçi-memur ayrımı ıster ıstemez can sıkıyo ..

ayrıca raporumda SÜREKLİDİR ibaresı var %40

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

ben raporu 4 yıl önce aldım o zaman tek göze %20 veriyorlardı bende dr. sorunlarım var dedim test istedim ve heyet günü göze %20 psikolojidende %25 aldım toplamda %42 ye denk geldi baltzar formülünden dolayı , yeni yönetmelikte tek göze %32 veriliyor senin işin daha kolay olur ama rapor süreli 2yıl olur , bi defa işe girince iş degiştirmedigin sürece yeni rapora gerek kalmıyor zaten

Üye
    kasperx Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    01:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkur ederım hepinize bakalım sonuc ne olacak . heyecanla beklıorum . kısa sure ıcınde ıkı farklı hastaneden kurula gırebılıormuyum . bır engel oluomu ve masraflımı ne kadar ucret alıolar

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Tek gözün tamamıyla görmemesi % 32'dir. Ama göz dokusunda, çevresinde doku kaybı, deformasyon vs. söz konusu ise bu oran biraz daha yukarı çıkar. Göz biraz dahi görüyor ise oran %15 lere falan iner.

Gözle ilgili verilecek oran doktorun inisiyatifinde değildir. Hesabı kitabı bellidir. Ancak başka özürler de varsa özür oranı artabilir. Yoksa doktora yalvarsanız da, rüşvet verseniz de, tehdit etseniz de tablodan yazanların dışında bir oran veremez.

Üye
    kasperx Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benım gormeyen gozum diğerine göre küçük görünüyo ve göz kapagı diğerine göre biraz düşük yüzümün sağ tarafı ise biraz şiş uykusuz kaldıgım da görmeyen güzümün altı morarmıs gibi duruyo . umarım bunları dıkkate alırlar . ilk rapor aldıgım da hiç dikkate alınmadan direk yuzde 20 verdıler. (

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bir gözü görmeden yaşayan insan zaten normal ruh halini sergilese mutlaka raporun oranını yükseltir! ama ben şahsen bunu tavsiye etmem. çünkü yaşadığım ve gördüğüm her şey bana düşünceleremi duygularımı ve korkularımı resmi olarak sorunlu diye belgelersem ilerde resmi kurumlara işim düşerse sorun çıkarır diyor! tabi yine ne yapacağınızı siz bilirsiniz! sonuçta herkesin hayatı kendine

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar görme engelini iş gücü kaybı ile karıştırmayın bazılarına vücut fonksiyonuna bakarak %18-30-35 rapor veriyorlar yani bu verdikleri raporda bütün vücudu değerlendiriyorlar sadece gözden verseler tek göze eğer bir gözü sağlamsa %50 vermeleri gerekir bizim ülkemizde böyle yanlışlıklar oluyor adam burnunun ucunu göremiyo adama %45-50 veriyorlar bu yanlış bir durum

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

psikolojik olarak raporu %40 ve üstünde alırsa rapor iki yıl gecerlidir , zaten bi defa işe girince tekrar istemezler raporu ama iş degişikligi yaparsan tekrar rapor alman gerekir bu sefer bir yıl kontrol verirler her ay gidersin hastaneye görünürsün 1 yıl sonra tekrar teste sokarlar test sonucuda sana baglı

Üye
    kasperx Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar uzun zaman oldu yazmayalı ama rapor konususunda umıdim kesildi . rapor aldıgım devlet hastanesıne gıttım . ılk once hasta haklarına gırdım bayan wardı ona durumumu anlattım benı geldıgıme pişman etti. gözüm görmüo dedim olabilir sen kendı işini görebilirsin işe giremiorum hep engel dedım pisikolojim bozuluor dış görüntüm yüzünden insan içine cıkmaktan korkuorum dedım pisikoloojik destek alıp onları kabllene bılırsın dedı . 14 yıldan berı bu halldeyım hala kabullenemedım kolaymı zannedıosun dedım . yapacak birşey yok almaya kalakarsan bile % 20 verılmıstı bana tek göze ondan bile düşük verirler dedi beni postaladı . bana bi yol gösterin arkadaslar . yapacak birşeyim warmı . birde pisikolojık tedavi almak istiyorum ama maddi yonden iyi değilim . devlet hastanelerinden alına biliyormu . bana yararı olurmu szce ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Psikolojik tedavi görmek için devlet hastanesine başvuru yapabilirsin. Orada doktorun rapor oranı verip veremeyeceğini de söyler zaten...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kasperx Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işe yararmı dersınız . Allaha sukur suan bır ısım var ama bırakmak ıstıorum . fakat bu işi zor bulmustum her iş gorusmesınde gozumun gormemesını sorun cıkartıp işe alınmıordum . işsiz kalmaktan korkuyorum .market işiyle ugrasıorum ve müsterilerin yuzun neden şiş gözünmü şiş dişinmi şiş gibi sorularından artık bıktım usandım .% 40 rapor alıp engellıler ıcın yapılan kpss sınavına gırmek ıstıorum . baska turlu dısarda iş bulmam ımkansız gıbı duruyor . nabsam bılemıor yıllardan berı ugrasıorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12