Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2022 aylığı için devlet hastanesinden % 30 rapor aldım. fakat işçi bulma kurumu bu oranın bana hiçbir yarar sağlamayacağını bildirdi.. ben şuan işkurun yönlerdirmesiyle başka bir hastaneden işe girmek için rapor alabilirmiyim çünkü devlet hastanesinden alığım rapor 1 ay oldu bi problem olurmu sizce..??? alabilirmiyim..??

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Aldiginiz rapor, orani itibari ile yok hukmundedir. Farkli hastaneye muracaat edebilirsiniz.

Muracaat esnasinda size, daha once "Saglik Kurulu Raporu" alip-almadiginiz sorulabilir. "Hayir" deyin.

Ama. % 30 aldiginiz hastaneye en erken 6 ay sonra muracaat edebilirsiniz.

Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım çok saolun. peki sence %30 luk raporumu %40 yaptırabilirmiyim çünkü doktorlar pek ilgilenmediler sağ ve sol gözüm problemli dedim umursamadılar bile.. yardımcı olacağınız birkaç tüyo varmı ?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Oran yukseltmek icin tuyo bilmiyorum. Oldugunu da zan-etmiyorum.

Sorunlarini iyi anlatmalisin, epikriz (tum tahlil- klinik bulgu vb) elinde ne varsa goster. Oykunu (hastaligin oykusunu kisa-oz) anlat.

Muhtemel senaryo su sekilde olacaktir.

iceri girdiniz ; Dosyanizi gosterdiniz, ve doktor eline aldi.

Ne sikayetiniz var diye sordu.. Hah tam bu asamada zamani cok iyi kullanarak, kisa ve oz ayni zamanda epikrizlerinizle izah ederek anlatin. Cok anlatirsaniz sizi dinlemeyebilir. Aldatmaya yonelik caba gostermin.

Mesela ben girsem muhtemel senaryo su sekilde olurdu.. Siz kendinize uyarlayin..

Gastro bolumune girdim : Merhaba hocam, ve dosyami uzatiyorum. -Ne sikayetiniz var. "Ben Crohn hastasiyim hocam, 16 aydir tedavi goruyorum. 1 yandan da kolonoskopimi dosyami gosteriyorum (cunki hastaligi ispat eden o dosya) 1 yandan da tedavi surecinde aldigim ilaclari anlatiyorum.
    Doktor kolonoskopiye bakarken ben 1 yandan onune tahlil sonuclarimi koyuyorum (dikkat et onceki dosyanin uzerine degil , yanina koy) sira ile anlatmaya devam ediyorum ve ispat icinde o an sozunu ettigim evrenin klinik bulgusunu gosteriyorum.

Ozetle : Durumunu anlatirken klinik bulgunla orantili olarak oykunu anlat.

Ozur ortapedikse zati gozle gorulur durumdur uzatmadan tablona gore degerlendirir ve yollar. Ama spesifik ve goreceli 1 durumsa, senin hangi tabloya uygun oldugunu incelemek durumunda.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    6 ay geçerse aynı hastaneden alabilirsiniz.
    Başka hastaneden almak için herhangi bir süre zorunluluğu yok. Başka hastaneye beklemeden gidebilirsiniz.