Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pardon ben yeni üyeyim size bisey danısmak istiyorum. Ben 25 yasımdayım askere almadılar beni raporum var askerlikten. Ancak bu rapor sosyal yasamımda bi isime yaramadı. calısmak istiyorum ancak rapor istiyorlar askerlik raporunu saymıyorlar.skolyoz hastasıyım. pazartesş günü devlet hastanesinden rapor almak istiyorum. iskur a basvurup yapmam mı lazım onların beni yönlendirmesi icin? yoksa ben direk hastaneye gitsem aldıgım raporla is bulabilirmiyim? skolyoz zhastalarına % de kac veriyorlar acaba . hayrlı aksamlar

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bildiğim kadarıyla işkurdan özürlülük için sevk kalkmış kaymakamlıktaki mal müdürlüğünden sevk al birde ben yeni bi rapor için müracat ettim beyin cerrahı mr ve bt çektirdi ben daha öncedende ameliyatlı olduğum halde belimde platinler olduğu halde skolyozu mevcuttur diye yazıp%12 oran verdiler

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha derecemi bile bilmiyorum. İleriderecede rotoskolyoz teshisi koymustu asker hastanesi
    Bundan neyi anlamalıyım? raporu alamadınız mı? saglam mı gösterildiniz?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış anladın galiba bende skolyoz ve belimde platinler olduğu halde özürlülük ölçüsüsünde  oran verdiler skolyozmetre ile senin skolyozun ölçüldümü sadece skolyoza oran veriliyormu bilmiyorum ben 3 sene önce ameliyat oldum belime platin taktılar yeni mr çektirdiler mr sonucunda skloyozu mevcut belinte platinler olup spesifik omurga hastalığı mevcut yazıp oran olarak 12 verdiler

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır bana hic derecem söylenmedi. Peki ameliyattan memnunmusunuz? istediğiniz hareketleri (hic değilse) skolyoz lu iken yapabildiğiniz hareketleri yapabiliyor musunuz? bANA doktoru(m) önermedi ameliyatı sende ilerleme olmaz durmus dedi gerek yok ameliyata dedi.Bende olmadım acıkcası olmakta istemiyorum. Ancak askere almadılar ama normal calısma hayatında engelli raporu vermiyorlar. Askerlik ile esdeger tutulmaz calısma hayatı deniliyor. Saglam olarak is basvurusu yaptıgımda da bu seferde askerlik bitirme belgesi istiyorlar. 2 arada 1 derede kaldım. O yüzden 1 kez daha rapor cıkarmak icin ugrasıcam bu seferde saglam gösterirlerse ameliyat masasına yatacam. Ancak seni plantinli iken %12 diye sınıflandıran heyet banada aynı muameleyi yaparsa bu sefer ordan sorun cıkarmı acaba. Kafam cok karıstı.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Skolyoz için rapor oranının belirlenmesinde derecesi ve yol açtığı nefes darlığı önemli. Yani burdan birşey söylenemez..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

masato kardeşim zate yüzce devletimiz belinde felç yoksa özürlülük ölçütünde fazla oran vermiyor ben hala öne ve arkaya eğilemiyorum ağır birşey kaldıramıyorum meslek hastalıkları hastanesinden bu meslek hastalığıdır diye rapor aldığım halde yüzce devletimiz oturarak çalışabilirmişim diye meslek hastalığı bile saymıyor burda şu var sadece rapora müracatta skolyozdan girme eğer vücudunda başka hastalıklarda varsa onlarıda yazdır yoksa belden çok bi oran vermiyorlar ama şuda var iğne emgsi diye bi işkence var onu yaptırıpta sinir harabiyeti ileri derece çıkarsa ozaman belki oranın yüksek olur ben o iğne emgsini yaptırmadım çünkü benden önce içeri giren hastalar ciyak ciyak bağırıyorlardı sordum onlara çokmu acıyor diye dedilerki resmen çin işkencesi fizik tedaviyide müracat ettiğinde yazdır ama iğne emgsi isterse o sana kalmış bişey selamlar

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok hocam ne ignesi ben normal igneden bile korkarım. Kaldı ki hakkımda rapor hayrlı değilsede vermezseler vermresinler.sinir harabiyeti yaptırıp nedn daha beter olalım durduk yere Allah korusun . Ben pazartesi baslıcam heyete gitmeye. bu heyet isi 1 günümü alır mı? yoksa daha mı uzun sürüyor. rapor kac günde belli oluyor. Kusura bakmnayın kafanızı ütüledim heyetece en son 2004 te girmistim baya zaman gecti unuttum

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün raporu aldım.%24 rapor verdiler.Askere almadılar hemen cürüğe ayırdılar.Simdi is icin isteyince calısabilir raporu veriyorlar.Ayakta duramıyorum agrıdan.Ben ne yapacam simdi.Kim alır ki beni ise !. Raporuda yanlıs hesaplamıslar zaten.toplam %27 oraya % 24 yazmıslar.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

raporu ilk alıyorsan il sağlık müd git itiraz et ama sadece skolyoz için girme bölümlere göğüs psikiyatri gibi bölümleride yazdır

Üye
    EHN1905 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyozun %Kaç ? Kardeş Bendede çift taraflı kifoskolyoz varda üst 70 alt 60

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

skolyozumun derecesini bile söylemediler.filmin üzerinde % 55 yazıyor ama o derecemi bilmiyorum.psikiatri ve diger bölümlerde vardı raporda.Ama genede alamadım.% 24 le hic bisey yapamam.İsci bulma kurumuna durumumu anlatım basvuru yapsam ilgilenirlermi acaba.Kafam corba gibi oldu

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

55 Derecenmi acaba? bunu öğrenmen gerekir benimkisi 65 Derece %45 raporum var.

Üye
    masato Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derecemi bilmiyorum.Bana derece felan söylemediler.Merakta etmiyorum.Skolyoz bana engel değil.Hamd olsum normal kisinin yapamıyacagı bir cok hareketi yapabiliyorum.Benim derdim özürlü isem rapor ver değil isem askere geri al !

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok Az Vermişler.. Bence İtiraz Edin... benim ileri derece kifozkolyozum Var.%52 verdiler arkdaşım sadace kifoz olduğu halde%42 verdiler Ayrıca %40 rapor alabilirsen Memurluk sınavında girebilirsin...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon