Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,
    farklı bir forumda açtım kusura bakmayın konu uzadıkça içerik değişiyor ve benim için çok mühim bir konu olması sebebiyle burdan destek isteyeceğim.
    ben ilk sorumu yazdığıma kkelebekk tüm hakların değerlendirildiği genel bir sağlık raporu için dilekçe örneği linkini vermişti sağolsun, bende onu hastaneye verilecek şekle getirmeye çalıştım. ama 28 gün komada kaldığım için olsa gerek algıda sorun yaşıyorum. yani nereleri çıkartmam gerektiğini anlamadım. şimdi lütfen eklemem veya çıkarmam gereken yerler varsa yazar mısınız?

Şişli Etfal Hastanesi Başhekimliği'ne

... / ... / 2011

10 Aralık 2010 günkü Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması'nı düzenleyen 9. maddenin 5. fıkrası,

"raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir."
    talimatını; 'Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi'ni düzenleyen 14. maddenin 2. fıkrası ise,
    "Özürlü sağlık kurulu raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün yararlanabileceği hakları sayısınca veya talep ettiği sayıda çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir."
    talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde, evde bakım hizmetinden yararlanıp yararlanamayacağıma, sakat statüsünde çalışıp çalışamayacağıma ve hangi işlerde çaışamayacağıma [ayakta yapılması gereken işlerde çalışamaz], sakatlık/vergi indiriminden yararlanıp yararlanamayacağıma, 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma, H sınıfı ehliyet alabileceğime ve özel tertibatlı otomobil kullanabileceğime, özürlü kimlik kartı alabileceğime dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şu dilekçe örneğime göz atında harekete geçeyim. yanlış birşey yapmak istemiyorum ve beni en iyi yönlendirecek kişilerin burda olduğuna inandığım için rica ediyorum dilekçeme bir yorum yapın

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba.önce hastaneden heyet sağlık raporu çıkartıyorsun elinde varsa onu kulana bilirsin..sağlık raporun ve bakıcıyla beraber yaşadığın ilin sosyal hizmetler müdürlüğüne gidiyorsun ve orası gerekli evrakları nasıl nereden alacağını bildiriyor..ilk adım bu..

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynısını yaptım. sosyal hizmetlerdeki memur benimle çok ilgilendi. "öncelikle sağlık raporu çıkar, özürün %50 nin üzerinde olsun ve ağır özürlümü sorusunun karşısında evet yazması gerekiyor" dedi "engelli raporuna başka işler içinde ihtiyacın olacak, genel bir dilekçe yaz" dedi. ancak işi başından aşkın memura nasıl bir dilekçe yazacağım diye soramadım. sizden yardım istiyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

gittiğin hastanede matbu olarak düzenlenmiş dilekçe vardır.raporunda nelerin değerlendirilmesini istiyorsan onları işaretler ve imzalar verirsin.dünden beri panik halindesin.panik yapma ,hepsi hallolur.hastanedeki görevli sana yardım eder.

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım öyle olur zira artık aksaklığa, pürüze harcayacak enerjim kalmadı. herşeyim elimde olsun, vereyim evrakımı atayım imzayı kollarımı bağlayıp bekleyeyim istiyorum. geçirdiğim trafik kazası karışıktı. taraflara kaza davası açıldı ve bu sebeple adli tıp tarafından çok hırpalandım. yine aynı sürecin içinde olduğunu hissetmem panik olmama sebep oluyor sanırım. resimlerimle gideceğim ve hastanedeki dilekçeye göre hareket edeceğim. teşekkürler kazazede...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

kazada yolcu konumundamıydınız.bu kaza nedeniyle hiç tazminat almadınızmı.bence tazminat konusunu araştırın.davalar ne durumda.

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır sürücü konumundaydım ve kasko olmadığı için aracım çöp oldu. savcı ceza davası açtı 8 ay önce ancak adli tıp çok araştırdığı için ancak duruşma günü verildi. ilk duruşma şubatta olacak. avukat tazminat davası açacak ancak değil avukatın masrafı harçları bile duyunca vazgeçtiğim için adli yardım istedik mahkemeden. onun içinde bu engelli raporuna ihtiyacım olacak. yani yolun henüz çok başındayım...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

kazada kusur oranın neydi
    kaza tespit tutanagında ne yazıyor.
    ayrıca avukata gerek kalmadanda tazminat alabilirsin

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazaya sebep olan kişi o gece ifadesinde "önüme atladı bende vurdum" demiş. incirli köprüsünün direğine yapışmışım bu arada. ailem ben komadayken gelen polislere "biz kızımızın derdindeyiz siz ifade diyorsunuz" diyerek saldırdığı için polis zorla babama "kazadan haberimiz yok, kimseyi tanımıyoruz, şikayetçi olmaya gelemeyiz" dedirtmiş. söylediklerine göre beni yoğun bakımda bırakıp karakol, adliye uğraşamayacakları için mecbur kalmışlar. ben komadan çıktım, alçılarım çıktı, hafızam düzeldi tuttum adliyenin yolunu. 8 aydır uğraşıyorum dava açılacak diye, ancak açıldı işte. ilk kaza tespit tutanağında ben kusurlu göründüğüm için (babamın yüzünden) ancak avukatla işin içinden çıkabilirim diye düşünüyorum.

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şişli Etfal'i aradım. "resim ve dilekçeyle gelin" diyorlar. hastanede bu başvuru için matbu bir dilekçe yokmuş yani.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Yasemin, konu başlıgın yazdıgın içerikle uyuşmuyor ablası. Öncelikle konu başlığı şu şekilde olmalıydı:" Tüm haklarımdan yararlanabileceğim tek bir rapor çıkartmak için yazdığım dilekçe uygun mu?"
    Bu şekilde bakınca olaya bu konunun aslında şu foruma taşınması da gerekiyor:Sağlık Raporları
    Bu şekilde içeriğe uygun başlıkla uygun forumda olunca mesajın, hem görünür olur hem de ilgili forumda tecrübelerini ve bilgilerini paylaşanlar olur. Daha çok ve detaylı cevap gelir ilgili forumda.
    Başlık daha dikkat çekici olur hem.
    Şöyle bir göz attım dilekçene. tüm haklarından bahsetmişsin zaten. Şimdilik gözüme çarpan bi terslik yok. İlgili foruma taşınınca işin ehli arkadaşlar daha derli toplu sana yardımcı olurlar. Ben şimdi okula gitmeliyim. Akşam gelince konuya ben de bakarım detaylı olarak inşallah.
    Akşam görüşmek uzere. kendine iyi bak.

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın ablacım hemen düzeltme yapacağım. Telaşımı, heyecanımı anladığının için teşekkür ederim. Bir kaç haftadır çok garip duygular içindeyim. Ben "trafik kazası geçirmiş bir hasta" olduğumu düşünüyordum, meğersem özür oranı oldukça yüksek olan engelliymişim. Raporda çıkacak oranın yüksek olması, haklarımdan faydalanacağım için sevindirecek ancak hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını henüz anladığım ve kabullenmeye çalıştığım için oraya buraya sıçrıyorum...tekrar tşkler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Yasemin ablası bu konuyu açtıgın iyi olmuş. Şimdi farkettim dilekçeni inceleyince. Şuradaki sabit linkte bazı hatalar var yeni gördüm ben de:http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Altını çizdiğim yerler, düzeltilmiş halidir. O yüzden altını çizdiğim yerleri sen de benim yazdıgım şekilde düzelt ablası.

Şu şekilde olmalı:

"16 Aralık 2010 günkü 27787 Sayılı Mükerrer Resmî Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması’nı düzenleyen 9. maddenin 4. fıkrası,
    "raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir." talimatını;

Üye
    yasemincan Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim ablacım hemen revize ettim. işte meşhur dilekçemin bitmiş hali..

Şişli Etfal Hastanesi Başhekimliği’ne
    "16 Aralık 2010 günkü Resmî Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in 'Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması’nı düzenleyen 9. maddenin 4. fıkrası,
    "raporun kullanım amacı bölümüne; bireyin yararlanmak istediği hak ve hizmetlere ilişkin talepleri belirtilir." Talimatını vermektedir.

Bu hükümler çerçevesinde, evde bakım hizmetinden yararlanıp yararlanamayacağıma, sakat statüsünde çalışıp çalışamayacağıma ve hangi işlerde çaışamayacağıma [ayakta yapılması gereken işlerde çalışamaz], sakatlık/vergi indiriminden yararlanıp yararlanamayacağıma, 2022 sayılı yasadan yararlanıp yararlanamayacağıma, H sınıfı ehliyet alabileceğime ve özel tertibatlı otomobil kullanabileceğime, özürlü kimlik kartı alabileceğime dair ibarelerin eksiksiz doldurularak, 5 nüsha halinde tarafıma sağlık kurulu raporu verilmesini arz ederim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon