Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    starry Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    19:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar tek gözün görmemesine verilen oran 2011 yılında itibaren %20ye düştü dedi doktor ve bana %20 verdipeki benim bu özürllük durumumla kamuda iş bulma şansım nedirbu düşürülen oranalrın tekrar yükselme şansı var mıya da yeni çıkan ÖMMS de benim durumumda olan insanlar için bir kadro açılacak mı?

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sarry kardeşim öncelikle geçmiş olsun şu an itibariyle özürlülük cetvelinde herhangi bi deyişiklik söz konusu deyil minumum bir gözün hiç görmemesine verilen oran yüde 32 den aşagı olamaz sen raporu aldıgın yere itiraz et ve düzeltsinler ikinci sorunu gelince yüzde kırkın altında özür oranın oldumu ne yazık ki pek yararlanabilecegin bi hak yok özürün ortapedik olsaydı oran aranmaksızın araç alımında ötv den muafiyet hakkın olurdu sadece yani özet olarak senin gözden yüzde 32 başka bi rahatsızlıgın varsa ordanda yüzde 8 alıp yüzde 40 tamamladıgın zaman özürlü haklarundan yararlanabilirsin

Üye
    starry Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim...ben 2010 da beyoğlundan %45lik rapor aldım diğer gözümdede görme bozukluğu ve astigmatta va rzaten ama o 2010 yılıydıbugün gittiğim de ise 2011 yılından itibaren tek gözün görmemesine %20 rapor veriliyor dedi ve üzerine diğer gözümdeki rahatsızlıktan dolayı da %20nin üzerine bişey eklemedi ben eyüp devlet hastanesine gitmiştimdaha heyete girmedim onu da 15 kasıma verdiler acaba heyette değiştirrler mi ?ya da başka bir hastane var mı önerebileceğiniz..

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sarry kardeşim sizin 2010 da yüzde 45 aldıgınızz oranla şua anki arasında her hangi bir yasa deyişmedi bunu ısrrarla takip edin dedigim gibi bir gözün en hiç görmemesi durumunda verilecek oran en az yüzde 32 dir buna ilaveten o görmeyen gözün bir travma yada bir kaza sonucuunda tespit edilmesi durumunda balthazar formülüyle ek olarak oran verilir / örnek mesela göz kapaklarının düşük olması yani fiziki kayıpta varsa eye r ilaveten oran verilir ikinci soruna gelince heyette bişey deyişmez doktorunun verdigi oranı onaylarlar sadece bence başka bir hastanede şansını dene NOT AYRICA KONUYU GENEL YAYIN YÖNETMENİMEZE BÜLENT BEYE DE YAZARSANIZ SİTEDE ÖZÜRLÜLÜK CETVELİ ÖLÇÜTÜNÜN ÇIKTISINI ALI HASTAHANEYE GİDERSENİZ DAHA İYİ OLUR BENCE

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

özürlüler dairesi başkanlığına şikayet et deki tek gözüm görmüyor özürlü olmam için diğer gözümde mi kör olsun onu istiyor devlet aynen öyle de

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

sol ayağı dizinden itibaren kesik bir tanıdığıma %25 vermişlerdi ben şaşırmıyorum valla yaşadıkça gördükçe artık bunlar normal gelmeye başlıyor ...
    sen elbette hakkını aramaya devam et yaşadığın yerdeki il sağlık müdürlüğüne bildir durumu hakem hastaneye sevk ederler ordan çıkacak rapor kesindir

Üye
    starry Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşlr,ben yönetmelik değişti diyince ağzımı açamadım zaten acaba yalan mı söyledi itiraz etmeyeyim diyebunların amacı ne anlamıyorum kesinlikle şikayet edicem o doktoru

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arakadaşım daha 1 ay oldu bende aldım gözümden rapor yüzde 32 ümraniye devlet hastanesinden sana verilen rapor tam bir iş güzarlıkla verilmiş ve önceden raporum vardı diyorsun yüzde 45 raporun sürekli ise rahat ol o raporu kulanabilirsinn şuan benim bildiğim

Üye
    starry Avatarı

Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben şuan protez kullanıyorum ama protez kullanmam oranı düşürüyor mu?

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

protez kullanman oranı düşürmez bende protez kullanıyorum bi fark etmez sen itiraz et

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALINTI

Arkadaşlar tekrar merhabalar,

İşte büyük gün geldi ve geçti. Az önce heyete girdim ve sonuçları paylaşmak istiyorum.

Yarım saat bekledikten sonra heyet odasına girdim karşımda beni muayene eden doktorlar ve Başhekim bulunuyordu.
    Başhekim karşısına geçirdiler rapora bir göz attı ve sonuçlar bölümünün altına kırmızı kalemlere yazmaya başladı
    Tansiyon % 10
    Diabet 2 %20
    Kalp yetmezliği evre 1 % 10
    ve tamam dedi.
    Ben hemen araya girerek " hocam bende evre 1 kalp yetmezliği var buda 3 ay önce Ünv .Hastanesinden aldığım rapor bu rapora göre evre 1 kalp yetmezliği olanlara Hipertansiyon oranı % 20 olur " dedim
    Bana" sen karışma " dedi
    Bende " hocam yazdığınız oran yanlış lütfen özür cetveline tekrar bakın" deyince bir zahmet cetvele baktı ve " haklısın diyerek hipertansiyon oranını % 20 ye çıkardı. ve tamam dedi.
    Ben tekrar " hocam bakın raporumda obezite yazıyor ona oran vermediniz " deyince " sen bu cetveli ezberlemişsin diyerek bıyık altından güldü ve boy kilo oranına bakarak (176 boy 133 kg)
    Obezite oranı 43 ve özür oranı % 20 diyerek teşhisler bölümüne yazdı.

Diğer göz ve fıtık rahatsızlıklarından kaç aldım onları göremeden beni dışarı çıkarttılar ve 2 hafta son gel raporunu al dediler.

Netcede ;
    Hipertansiyon %20
    Diabet 2 %20
    Obezite %20
    Evre 1 kalp yetmezliği %10

Bunları fomüle indirgersek 20+20+20+10 = % 54 özürlü raporu çıkacak

(Göz oranımda sonradan %27 fıtıktanda %8 verilmiş)

ALINTI

Arkadaşlar bakın yukarıda yazdıklarım başımdan geçen (açmış olduğum diğer bir başlıktan alıntıdır) heyet olayıdır.

Heyete girdiğinizde eğer müdahale etmezseniz ve özür cetvelinde hastalığınıza uygun oranları bilmiyorsanız sizinde başııza gelebilir.

Heyet başkanı özür cetveline bakıp direkt oranları yazıyor ve sizin bazı hastalıklarınızı yazılsa bile göremiyor ve gözden kaçırıyor. Bazı hastlıklarımızdaki evreler bende olduğu gibi asıl hastalıktaki oranlarını etkiliyor. Taniyon %10 dan % 20 çıkıveriyor..

Lüfen bu oran cetvelini mutlaka özümleyin. mümkünse internette sakatalığınızla ilgili araştırmalar yapın.

Gözle ilgi bir forum sitesi var Op. Dr. M. Erman Emre Forum Sayfası - vBulletin sayın Doktor Erman Bey herkese ve herşeye cevap yazıyor ve sizi bilgilendiriyor. Ve dedikleri çıkıyor benim göz oranıma %24-28 arası çıkar dedi ve ben %27 aldım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Bir gözün görmemesi halinde % 40 ve üzeri rapor verilmez. Eğer başka bir durum da yoksa, orana itiraz etmeye gerek yok. Ha % 20 ha % 32.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi ama başka özürüde varsa ihtiyacı oluyor yüzde 32 ye tabbi sen sadece göz rahatsızlıgıyla ilğili özürü olanlar için dedin sadece hatırlatıyım dedimm başka bir rahatsızlıgın varsa yüzde 15 alsan dahil ozaman yüzde 40 geçmiş olur. bence neyse cetvel onun yazılması lazım senin bir lafın varya tam işgüzarlık yapmış onlar diye neden işgüzarlık yapanlara fırsat verelimki. herkes işini yapsın dimi abicim

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yukarıdaki satırları okuyunca büyük dehşete düştüm.Kimi tek göz % 32 alır diyor.Kimi ben % 18 aldım diyor.Bu nasıl hukuk devleti.Daha rapor almamış sağ gözü hiç görmeyen sol gözünde de 0.5 le başlayıp 6 dereceye kadar miyop ve gece karası olan biri olarak acaba % 40 alacak mıyım? 2 marta kadar raporum yetişir mi endişesi var.Bir hastane 3 günde biri 5 günde biri 20 günde rapor veriyor diyorlar.Ayrıca 24 yıldır kronik migrenim de var.Ama abuk subuk bir heyete doktor gurubuna çatarsam ve oran % 40 altı gelirse sınav tarihini de kaçırırsam ne yapabilirim?

Yani adam gibi muayene etmeyip oranları da saptırıp % 40 altı rapor verirlerse ve ben hakem hastanesi mahkeme dava açma yolunu tutarsam ki ailem hukukçudur.Davayı kazanana kadar sınav yapılmış olursa 2 sene daha mı bekleyeceğim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    klozomenai, aynen dediğiniz gibi!

Dilerim ihtiyaç duyduğunuz raporu alabilirsiniz de mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmazsınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon