Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 20 şubat tarihinden bugüne 4 hastaneye gittim.Ama rapor alamadım.Hakem hastaneye sevkedildim.O da 20 gün sonra vereceğini söyleyince ÖMSS sınavına girememenin hak kaybına yolaçması ile dava açma yolunu seçtim.
    Yaşadıklarımı kısaca anlatayım.

1-20 şubatta askerlikten muaf raporum olduğu için askeri hastane beni daha iyi anlar diyerek asğlık bakanlığı rapor veren hastaneler içinde olduğu için İZMİR ASKERİ HASTANESİNE GİTTİM.Rapor vermiyoruz dediler.

2-21 şubatta Alsancak Hastanesine gittim.16 mayısa gel dediler.

3-22 şubatta urla hastanesine gittim.Aynı gün muayenelerimi oldum.38 yaşındayım dedim.ÖMSS benim son şansım.hukuki mevzuata bakarak % 40 üzeri rapor alacağımı bilerek geldiğimi söyledim.Gerçekten de ailenin göz doktorları avukat büyüklerim arkadaşlar ve idare mahkemesi başkanı bu davalara bakan akrabamızla uzun uzun inceleme yapmıştık.Bana raporun sınava yetişir demelerine rağmen 1 martta bana teşhisi saptanmış ama oranları verilmemiş rapor parçası ile hakem hastaneye sevkettiler.

4-Dün hakem hastaneye il sağlık md isteği üzerine gittim ve 20 gün sonra rapor verileceğini öğrenip eve döndüm.Çünkü ÖMSS ye giremedikten sonra o raporun hiç bir önemi yok.

5-Urla Hastanesini sözle uyardım.Mail ile faks ile uyardım.Sağlık Bakanlığı il sağlık md ve başbakanlığa kadar yazdım.En son bugün sosyal politikalar bakanına yazdım.

6-Şu aşamada artık tek yapılacak dava açmak.Çünkü sınav hakkımı kaybettim.

Rahatsızlıklarım şunlardı;

1-doğuştan sağ göz sinir felci ile sıfır görme.tedavisi de mümkün değil.bunu göz doktoru da çok iyi biliyor ama korkudan rapor vermek istemediğinden bu yolu seçtiği belli.konuyu saptırdığı
    tedavi olabileceğimi söylemesi tam bir yalan.kendi şahsına da mektup yazdım zaten.sayın doktor gelin mahkemede hesaplaşalım dedim.sağ göz doğuştan yok tedavisi de yok nasıl hakem hastane beni tedavi edecek sen kimsenin keşfetmediği bir tedavi biliyorsan gel uygula dedim.
    Hipokrat yemininin içine ettiğini de söyledim kendisine.
    Sol gözde de ileri derece fort myopi var.

2-ortaokuldan beri ağır atak ve krizlerle gelen 24-72 saat arası süren günlük yaşamı felç den migren.bunu da nörolog teşhis etti.

3-10 yıldır kadrolu öğretmen olamamanın verdiği stresle bir hayat kuramama evleneme maddi durumun bozukluğu ile psikolojik uyum sorunu koyan psikyatr teşhisi.

Bu 3 rahatsızlığa sokaktan geçen vatandaşa o özür oran cetvelini versek en az % 50 verirdi.

Sokak adamı ile hipokrat yemini eden hekim arasında hukuk devletinde o da eğer varsa farklı olmalıdır.

çünkü hipokrat yemini eden adam sokak adamı gibi davranamaz.hukuksal yasal çerçeveti bozamaz.yönetmeliği yok sayamaz.,

bir doktor batılı bir ülkede vatandaşın hayatını çalamaz.bu ancak kabile devletinde oba çadır devletinde olabilir.bir doktor keyfi tutumla bir vatandaşın sınav hakkını gaspedemez.

Oysa biz sosyal hukuk devletiyiz.

Devleti kuran kişi 1923 te hukuk dvleti kurdu.eğer bu hukuk devletiyse benim hakkım % 40 ın çok çok üzerinde bir orandır.

Sokakta yürüyen herhangi biri de bunu görür ve anlar.bunun için oran cetvel bilmeye gerek yok.
    Hastane ile de bakanlık ile de göz doktoru ile de artık mahkeme de hesaplaşacağız.

Tam yargı davası kazanılırsa idareye kesilecek tazminat rücu edecek ve göz doktorunun cebinden alınacaktır.

Yürütmeyi 29 nisana kadar durdurabilirsem sınava girme hakkını elde ederim.
    Milli eğitim bakanlığını ve ösym yi uyardım.mahkeme kararlarının iki kurumu bağlayacağını şimdiden uyardım.

Dava süreci içinde başka hastaneden % 40 üzeri rapor alıp mahkemeye delil olarak sunacağım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hay Allah! Sınavı kaçırmış olmanıza çok üzüldüm. Son dakkada ne kadar mümkün olabilir bilmem ama, ben olsam doğrudan Valiliğe gider, orada görüşebileceğim en en tepedeki bürokratla görüşür, durumu izah eder, mesai saati bitmeden rapor almamın sağlanması isterdim. Diğer tüm evrakları da tamamlar, raporu alır almaz ömss başvurumu yapmaya çalışırdım.

Hastanelerde vs. Valilikten çekindikleri kadar hiç kimseden ve hiç bir şeyden çekinmezler. Valilikten biri başhekimi aradığında, emin olun 10 dakkada raporu elinize verirler!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili yönetmenim sanırım sizinle adaşız.Benim de ismim Bülent.Çok üzgünüm.Hukukta da okuyorum.Nisan da vizelerim var.Ama içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Birileri sağlam olarak rapor alırken benim doğuştan bir özrümün olmasının bir işe yaramaması çok üzücü.Valiliğe gidilebilirdi.Ben son şansımı dün sabah 6 da Atatürk Araştırma Hastanesinde denedim.Kalp Cerrahi şefi akrabam.Ona gittim.O bile heyetteki memura söz geçiremedi.Muayeneniz 3 gün sürer raporu 20 gün sonra alırsınız dedi.Sonra bize kızmayın dedi.Yani heyet sekreteri kalp cerrahisi profesörünü dinlemedi.Takmadı bile.isterseniz evraklarını ver muayeneye başla dedi.Ama raporu 20 gün sonra alırsın ya da vazgeçin dedi.O aşamada ne yapılabilir.Kalp uzmanı akrabam bay pass ameliyatına girdi ne kadar sürer bilinmez ben de çektim geldim.

Dava açma dışında birşey olabilir mi ki?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Maalesef aklıma başka bir şey gelmiyor. Ben İstanbul'da raporu 1 günde aldım. Bir çok arkadaşımız da bir günde rapor alıyor. Neden size böyle ceberrutluk yapıldı, aklım almıyor. Dediğim gibi, bence size bunu yapana siz de eziyet edin. Hem dava açın hem de valiliğe şikayet edin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    maydin777 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    23.09-2013
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben iki ayağı poliyim bana yüzdee 24 verdiler. Giderekte ayakalrım güçsüzleşiyor. özürlü listesinde en az bana yüzde 60 vermesi gerekiyor. Artık ben imtehana giremeyeceğim.

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİLİ ADAŞIM URLA DEVLET HASTANESİNİ SÖZLÜ UYARDIM 1 MARTTA. e Devletten yazılı uyardım.Sağlık Bakanlığı,İzmir Sağlık Md,BİMER hepsine yazdım.Faks çektim.Hakem hastanenin beni dün reddettiğini de yine bugün faksla mail le bildirdim.Bütün gelen mail cevapları hakem hastaneye gidin itiraz edin şeklinde.Benim derdim sınava girememek.Yarın başvurular son.Dün hakem hastaneye sabah 6 da gittim.Ve dün heyet günüydü.Bunu isteseler yaparlardı.Ama yapmak istemiyorlar.Ve sekreter sen daha ağzını açmadan gidip bizi oraya buraya şikayet etmeyin diyor.Çığrından çıkmış Bülent arkadaşım.

İnan 3 üniversite okumuş ve halen hukuk okuyan biri olarak % 40 alamayacağımı hakkım olmadığını bilsem asla asla uğraşmam.Nice özürlü nice beterin beteri arkadaşlarımız var.bu işin namusu bunu gerektirir.Benim dedem tek gözlü.Dayımın iki gözü yok.Onların yanında ben özürlü sayılmam.iki bacağı iki kolu olmayana göre felçli arkadaşların yanında ben kendimi özürlü saymam.Nice hayatı alt üst olmuş özürlü insanlarımız var.

Ama ben hakettiğime hukuken onların kendi koyduğu yönetmeliğe göre % 40 üstü alacağımı biliyorum.
    Psikiyatr kendi ağzıyla benim sana hukuken vereceğim oran % 25 tir dedi.Keşke psikiyatrı o an kameraya alsaydım.Tek göz de % 32 zaten.Migrene vermeseler bile.Gören sol gözü saymıyorum bile rahat rahat % 50 yi geçiyor.Bu zülüm niye.Bu vatandaşı takmamak niye.İzmir Valisine de sosyal politikalar bakanına da yazdım biraz önce.

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili genel yayın yönetmenim sevgili adaşım ben idare mahkemesine davamı açtım.Davayı açtıktan sonra Urla Devlet Hastanesi hasta hakları kurulu ağzımı ararcasına beni aradı ve bana SİZ ASKER MİSİNİZ dendi.
    Oysa nasıl bir hastaneyse ben onlara 16-10-1996 tarihli SAĞ GÖZ GÖRMEZ RAPORU İLE ASKERE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR İBARELİ RAPORU ilk müracaatta kendilerine sunmuştum.
    Yani vatandaş olmak hak aramak için ASKER olmak gerekiyor demek ki diye düşündüm.O kadar ilgili bir hastane ki
    askerlikten muaf raporumu veriyorum.Bana asker misin diye soruyor.Tam Aziz Nesinlik bir durum bu.
    Ben de ailemin hukukçu olduğunu aile bireyleri içinde idare mahkemesi başkanı olduğumu davayı kazanacağımdan emin olduğumu söyledim.Treni kaçırdınız dedim siz.Ben sınav süresi içinde size başvurdum boş oransız rapor verdiniz.Son heyet günü de sizi uyardım düzeltin bunu dedim.Düzeltmediniz.Artık yargı düzeltecek dedim.Biz de yargıya saygı duyacağız dedim.

Üye
    (inci) Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

protez kullanan biri olarak geçen mart ayında bana verdikleri oran %32 malesef bizler ne engelliyiz ne de diğiliz!

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnci Hanım isterseniz davanızı açarız.Bilgi belgeleri tam olarak görebilirsem size dilekçe yazabilirim.Bulunduğunuz yerde dava masraflarını yatırır dava açarsınız.Duruşma yok zaten.Biraz zaman alır.Hakkınızı alırsınız.Çok saçma buluyorum.Gözlükle göremeyen var ama görüyor deniyor.Tek bacak yok kol yok protezle özürlülükten çıkarılıyor.Tek uzvun kaybı % 32 oysa Allah 2 uzuv vermiş.Biri yoksa % 50 dir oranı.Ben davamda bu istemde bulunup son yönetmeliğin de yürütmesini durdurma istedim.Eğer tek göz tek bacak tek kol la tek kulakla yaşasaydık.Allah tek organ verirdi.Madem ki iki organla % 100 duyumuz var.O halde bunlardan biri yoksa oran % 50 olmalıdır.Oysa tek göze % 32 veriyorlar.Ben davamı açtım.Kişisel olan dava daha sonra istenirse genelleştirilebilir.

Benim sağ göz anne karnında plasentadan daha sinir felcine uğramış görme oranı sıfır.Sol gözde ileri derecede fort myopi.bunun % 45 etmesi gerek.Ama tek göz % 50 yapsa ikisi % 60 ı geçer.Şuanki yönetmelikle bile akraba doktorlar % 45-50 arası alırsın demişti.Ama bana oransız rapor verip hakeme gönderip ÖMSS ye girmeme engel oldular.

Üye
    (inci) Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınava girememenize gerçekten üzüldüm.benim anlamadığım özürlülük oranını neye göre belirliyorlar?evet iki göz, birisi yok! daha ne yani?engelinin engeli, küçük yada büyük olsun, mutlaka psikolojik olarak etkilendikleri malum.niçin insanları zor durumda bırakıp diğer bölümlerle oranı yükseltmeye mecbur bırakıyorlar?

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnci Hanım,dava sonunda bunların hepsini öğreneceğiz.Ben atanamayan bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Yaşım 35 leri buldu.10 yıldır geçici personel olarak çalıştım.Aklıma da işe girmeden rapor almak gelmedi.Öğretmen olarak atanamayınca da hukuk fakültesine başladım.Ailemde hukukçular var idare mahkemesi başkanı bile var.Ben hukuki mevzuatı inceleyerek hastaneye gittim.Hastane sınav başvurusuna 1 gün kala beni başka hastaneye sevkederek büyük bir hukuksuzluk öğrneği çizdi.

Yani devlette düzen yok hukuk yok nizam yok.Bir şarlo düzeni bir istibdat ve ceberrut anlayış hakim.
    O yönetmeliğin iptali için de dava açtım. Duyu organlarının Teki çalışmıyorsa bu erken emeklilik sebebi olmalı % 50 özürlü sayılmalı.Tek göze % 32 alan var.Amcamın oğlu bir gözü kapalı % 42 raporu var.Tek göze % 17 alan var bu şarlo düzeni.Bu hukuk devleti değil.

İnci Hanım,herşeyi kafalarına göre kendi bildiğine sabit fikirle ortaya koyuyorlar.

Üye
    (inci) Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hukuk´un içinde olmanız, bu konuları daha bilinçli takip etmeniz demektir.umarım tüm engellilerin hakkını savunup, başarılı sonuç alırsınız.Dava sonucunu sitede de yayınlarsınız.

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim douştan sağ gözüm görmüyor ama raporda vergi indirimide aldım hemde doktorlara sol gözüm sapsağlam deim sağ gözümü zaten onlar douştan görmediğini söylediler ama vergi indirimi yüzde 46 aldım raporumda yüzde elli

şanas meselsi ve doktorların kararı çok önemli özürlü olmak şansmı diyeceksiniz deil ama şanst agerek kimi doktorlar 2 göz kaybına bile sağlam verirler kimi vermez doktorların insafına kalmış

Üye
    (inci) Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasin bey, siz raporu İstanbulda hangi hastaneden aldınız? tek göz için, bana verilen rapor sadece %32. Aynı şartlarda farklı oranlar! Düşündürücü...

Üye
    klozomenai Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnci Hanım Merhaba,bu ve buna benzer hukuksuzluk var.Tek göze % 32 veren var % 46 veren var.Bunu hiçe sayıp gözü görüyormuş gibi gösteren hiç oralı olmayıp rapor vermeyen var.Ben sonuna kadar nefes aldığım sürece uğraşacağım.Daha önceki yargı kararlarını emsal kararları ailemde tek gözü olmayıp % 45 alanları diğer bildiklerimi de kanıt göstereceğim.Böyle idare böyle devlet böyle yapı böyle vicdan olmaz.Bu çok ayıbın da ötesinde kul hakkı yemek varolanı yoksaymak gibi bişey.Mahkeme sonucunu bekleyelim görelim.Yarın hastanenin bulunduğu kaymakamlığa yazacağım.Vali ye yazdım daha cevap gelmedi.Vali ye devlet var mı diye sordum ben devleti bulamadım ama var mı bilmek isterim dedim .Yarın kaymakama soracam Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet var mı yoksa sadece haritada mı var diye soracağım.

Değerli yönetmenim benim dava sürecim devam ederken mahkeme elbette bir rapor isteyecektir.Benim elimde bebeklikten bugüne devlet olsun üniversite hastanesi olsun özel klinik olsun aile göz doktoru olsun sağ gözün hiç görmediğine dair raporları teşhisleri var sol gözde de problemler var.Sağ göz için % 32 kesin olmakla beraber sol göz özürleri ile % 40 üstü rapor alacağıma inanıyorum.Ben dava aşaması sırasında hangi hastaneye gitsem de mahkemeye sunsam bunu düşünüyorum.Çünkü izmir de 1. derece rapor vermedi vermemeyi topu hakem hastanesine atmayı tercih etti.Hakem hastanesine gittim.O da 15 gün rapor veririz deyince zaten ÖMSS başvurusu kaçmış oldu.Hakem hastanesine açacağım dava da sizin de ihmalinizi belirteceğim dedim.
    Bu aşamadan sonra o hastane bana rapor vermez.Kendisine dava açılacağı için zıt gidecektir.Böylece İzmir de gidecek hastane kalmadı.Kayıtlara da urla hastanesinin verdiği oransız rapor geçtiyse ne yapılabilir?Herhangi bir hastaneye gidlir mi yoksa hakeme mi gidilir?Bir ilçe hastanesine gidersem yine rapor vermeyip hakeme gönderirlerse ne yaparım?Acaba başka bir ile gidip daha küçük bir ile gidip alsam mı acaba?
    Ne yapabilirim?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon