Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar. yakında ilerleyen haftalarda özürlü raporu çıkartmak için hastaneye başvuru yapacağım. kardeşimin hastalıkları zihinsel(orta-ağır), kalp hastası, nefes darlığı(solunum, dispne), eklem kemikleri güçsüz olup vücudu sağlam değil hafif yürüyebiliyor, konuşması hiç yok, bu hastalıklara bağlı olarak araç almak için yani % 90 raporu alabilmek için istanbul anadolu yakasındaki hangi üniversite hastaneleri yada eğitim ve araştırma hastanelerini tavsiye edersiniz?

Üye
    SEVVAL2003 Avatarı

Gerçek Adı
    berrin özdemir
    Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haydarpaşa numune işlemler çok hızlı ilerliyor tavsiye ederim

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben en son kardeşimin her iki raporunu haydarpaşa nümune hastanesinden almıştım. fakat hastalığına sadece zihinsel orta mental retardasyon için % 70 verilmişti bu rapor 2008 de bakım maaşı için başvurulmuştu diğeri ise 1 sene önce 2007 de özürlü kimliği için başvurulmuştu orta-ağır mental retardasyon için % 80 verilmişti aynı şekilde sadece zihinsel için yazmışlar. ama ben raporlarına bakıyorum kalp hastası nefes darlığı gibi hastalıkları eklememişler yani zihinsel dışında her iki raporda da hastalıkları yazmamışlar. ben her 2 rapor kağıdına bakıyorum sadece zihinseli yazmışlar diğer hastalıklar yok. o zaman annem gitmişti hastaneye eksik işlemler yapılmış yani zihinsel dışındaki hastalıklar muayeneden geçmemiştir ben öyle tahmin ediyorum. eğer diğer hastalıkları muayene edilseydi rapor kağıdına yazılabilirdi o yüzden rapor kağıdında yazmıyor. almış olduğum raporda zihinsel dışındaki hastalıkların var olup olmadıklarını öğrenebilir miyim rapor evraklarına bakabilirler mi haydarpaşa nümune hastanesinde?

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi hastaneleri tavsiye edersiniz marmara üniversitesi pendik araştırma ve eğitim hastanesi, göztepe eğitim ve araştırma hastanesi ve haydarpaşa nümune eğitim ve araştırma hastanesi midir?( zihinsel ve kalp hastası için % 90 alabilmek için).

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi hastaneleri tavsiye edersiniz marmara üniversitesi pendik araştırma ve eğitim hastanesi, göztepe eğitim ve araştırma hastanesi ve haydarpaşa nümune eğitim ve araştırma hastanesi midir?( zihinsel ve kalp hastası için % 90 alabilmek için).

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş sakına kartal lütfi kırdar hastanasin gitme sağlık kurul için orası benim kardeşime 1yıl önce yerinden kalkamayan kardeşime %50 verdi itiraz ettim haydar paşa numüne hastanesinegittim %95 verdi hatda ben kendim içinde gitttim uzman doktorla görüştüm devamlı heyete giren sana ancak %40 verirler dedi tabi hikayem farklı adli tıp bana %53 verdi tabi mahkemem devam ediyor şimdi pendik üniversite hastanesine gidiyorum rapor için kasım 3 heyete gircem bakalım bu sefer kaç verecekler banada başka bir dokktor tavsiye etti çünkü üniversite hastanesi gerçek malüliyet hakkını verir

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kerimc
    çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. size söylemek istediğim birşey var. siz de mi marmara üniversitesi pendik eğitim ve araştırma hastanesine gideceksiniz. bende oradan almayı düşünüyorum. ama ilk öncelikle daha önce almış olduğum haydar paşa nümune hastanesinde raporda kalp hastasının ekleyip eklemediğini öğrenecem. benim kardeşim 2007 de özürlü kimliği için % 80 almıştı ama raporda sadece zihinsel bölümünde orta-ağır mental retardasyon % 80 yazıyor. bundan 1 sene sonra 2008 de bakım ücreti için başvurduk orta mental retardasyon için % 70 e düşürdüler. fakat 2007 de ve 2008 de almış olduğum raporlarda kalp hastalığını yazmamışlar yani zihinsel dışında hiçbir hastalığı yazmamışlar raporda kalp yazmıyor sadece zihinsel hastası zihinsel bölümünde yazıyor nereden baksam en az 4 , 5 tane hastalığı var. onun için bende salı günü kardeşim için randevusu var hastaneye gidip öğrenecem ve eğer kalp eklenmemişse oradan kalp için oranını öğrenecem çünkü orada siyami ersek hastanesi kardeşimi takip ediyor. ona göre karar verip kalp eklenmemişse haydarpaşa nümune ve marmara üniversitesi hastanesi arasında tercih yapacam. bu hastalara rağmen hastalıkları araştıracam. sizce marmara üniversitesi hastanesi hastalık oranların tam karşılığını yazıyorlar mı eksik işlem yapmıyorlar değil mi? babam kardeşimin üzerine araç almayı düşünüyor fakat zihinsel, kalp hastası, hiç konuşmuyor ve vücudu sağlam değil eklem yada kas güçsüzlüğü olmasına rağmen. sizin bu konu hakkında bilgileriniz nedir?

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş inanın bilgim o konu hakkında inşallah yardımcı olan çıkar size birde inşallah gerçek malülüliyet hakkınızı alırsınız size üniversite hastanesinden rapor sonucumu yazacam sizde sonucu yazarmısınız

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar;

kardeşim için rapor çıkartacağım. marmara üniversitesinden diyelim rapor % 90 ın üstünde inşallah rapor çıkarsa araç alımı için geçerli midir yada devlet kurumunun bize sağladığı ötv li araç alımı için devletin üniversite hastanelerindeki % 90 üstündeki rapor araba bayilerinde geçerli midir devlet bu raporu tam teşekküllü devlet üniversite hastanelerinde araç alımı için kabul ediyor mu? eğer bu rapor marmara üniversitesi devlet hastanesinde % 90 altında çıkarsa bu rapora il sağlık müdürlüğüne itiraz edebilir miyiz % 90 ın altındakiler için. bu konu önemli olduğundan sizinle paylaşmak istedim. bilgi vereceğiniz şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%90 ve üzeri raporla ÖTV indirimli araç alabilirsiniz.

kardeşiniz araç kullanabilecek durumda ise H sınıfı ehliyet de alması gerekir.
    değilse vasi göstererek alacağınız aracı 3. dereceye kadar yakınları kullanabilir.

%90'ın altında çıkarsa itiraz etmeniz tabiki mümkün.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 ve üstü raporunuzun olması ötv indirimi için yeterli,o raporu araba bayiine götürdüğünüzde gerisini kendileri hallediyorlar.raporun düşük oranda verildiğini düşünürseniz itiraz edebilirsiniz.

raporu şu hastahanelerin herhangi birinden almanız gerekiyor http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese çok teşekkür ederim. ben marmara üniversitesi hastanesi yada haydarpaşa nümune hastanesine ikisinden birine hastaneye başvuru yapacağım da nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor?

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır % 90 olması gerekiyor.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım world56 kardeşinizin hastalığı ile ilgili teşsis tahlillerini ile hastanenin rapor odasına baş vuruyorsunuz onlar yönlendiriyorlar.Gidiceyiniz hastane hangisiyse internetten telefonunu bulun getireceyiniz evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon