Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dogz Avatarı

Son Giriş
    26.07-2012
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba

Ben chron hastasıyımdım. bağırsaklarımın tümü alındı ayrıca ankolizan spondilit var.
    bağırsaklarımı aldırdığım için cerrahpaşa tıp fakültesinden % 50 özürlü raporu aldım. diğer hastalığımı belirtmedim.
    bir hasta ile konuştuğumda ankolizan spondilit'e % 40 aldığını söyledi. ben ikisini belirtseydim %90 mı olacaktı ?

Ayrıca şuana kadar sadece iett'den ücretsiz kartı aldım diğer haklarım tam olarak nedir bilmiyorum..

23 yaşındayım sağlık güvencem yok.üniversite okudum grafik tasarımı.şuanda işsizim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

AS için sabit bir oran yok. sakatlık oranı cetveli'nde eklem hareket açıklığı yöntemi ile belirleniyor oran.

CHRON ve AS için verilen oranlar Balthazard Formülü ile toplanır ve toplam oran bulunur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dogz Avatarı

Son Giriş
    26.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim oturanboğa abi

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Dogz;

Chron kolonumu tutmustu ?..

Bagirsaklarinin tumunun alindigini soyledin, ince bagirsak olamaz bu..

Kolon tutulmus ve burasi alinmissa, muhtemelen kolostomi var sende.

Bende Chron'um ve ince bagirsak tutuldu benim (terminal ilium)..

Malum Chron olup da A.S olmamak buyuk sans. Bende de SpondilitArtropati var..

Diger topicke OTV/MTV muaf arac alabilirmiyim diye sormussun..

Normalde Ortapedik engellilere verilen 1 hak bu.

Ama..

Chron hastalari artrit hastaliklara da yakalaniyor (bendeki ve sendeki gibi)..

Dolayisi ile, Entorapatik artrit dedigimiz ayak bileklerinin de tutulmus olma ihtimali cok yuksek.

Yani, 1 bakima alt ekstremite de kisit/sorun var demektir. Bu bakimdan OTV/MTV muaf arac alabiliyor olmamiz gerekir.

Ben bu isin ustune gitmedim, param yok arac alamam zati. param oldugunda ben OTV/MTV muaf arac alabilecegimi dusunuyorum.

Maddi durumun varsa rapor icin muracaat etmeni oneririm..

A.S lere ehliyet bile vermiyorlar normalde, ama biz tam olarak AS degiliz. SpondilitArtropati hastaligimizin tam adi. Sakro-iliak yuzeyde "skleroz" ve ya "sakroiliet" goruldugunden duz adi ile AS deniyor bize.

Ozetle kardes, AS den dolayi degil IBH hastalarinin Entoropatik artrit den dolayi ayak bileklerinin kisitliligi nedeni ile OTV muaf arac alabileceklerini dusunuyorum.

Üye
    dogz Avatarı

Son Giriş
    26.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam kardeşimm sanada geçmiş olsun acil şifalar.
    Evet dediğin gibi kalın bağırsağın tümü alındı.ince bağırsağı dışarı verdiler daha sonra içeri alındı ince bağırsak makata bağlandı.Bende biraz araştırdım araç olmuyor bu durumumda ileride ne olur bilemiyorum