Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    14 yıldır tip 1 diyabet hastasıyım... sağ ve sol gözüm diyabetten dolayı 3 derece bozuk haftada mutlaka bir defada şekerim düşüyor hipoğlisemi ye giriyorum... sizce yüzde kaç rapor alabilirim..?????

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tip 1 diyabet olan ve vücudada zarar vermiş ise saglık raporu %40 direk alırsın. yani şeker göze,böbreklere,karacigere,ayaklara vurmuş ise ... ilaç raporundada tip 1 diyabet olarak ta geçmesi gerekiyor.. şekerin 200 ün altında tutulamıyorsa.

Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani gözden dolayıda alabilirim tip 1 diyabet hastaları genelde %30 alıyorlarmöış forumda okudum çogu bundan şikayetçi acaba bende bu duruma düşermiyim diyorum ..

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Diabetes mellitus
    a-Diyet ve oral antidiabetiklerle kontrol altına alınan, komplikasyon yapmamış Tip II Diabetes mellitus: % 20
    b-Komplikasyon yapmamış olan, açlık kan şekeri 200 mg’ın altında tutulabilen, ketoz ve hipoglisemi göstermeyen Tip I diabetes mellitus: % 30
    c-Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan, komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus: % 40

NOT: Komplikasyonlar Balthazard Formülü ile eklenir.

işin özü %40 alabilmek için C şıkkına ilaveten geriye dönük kan şekeri seviyesi yüksek çıkması gerekiyor. komplikasyon yani şeker hastalıgı vücuda zarar vermiş olması gerekiyor.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

deejayamt;
    Ben % 30 diyabetten ve % 10 hipertansiyondan aldım.. Eğer diyabetten dolayı komplikasyon oluşmuş ve 200 mg altına düşmüyorsa (tahlil ile tespit edilmesi gerekiyor) % 40 direk alırsın.. % 40 da yetiyor zaten..

Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özürlü raporu çıkarmak için kaymakamlığa başvurdum beni devlet hastanesine gönderdiler. orada da maaş için rapor istemediğimi çalışmak için rapor çıkarmak istediğimi söyledim. fakat heyetteki doktorlar okadar makinalaşmışlarki benim yüzüme bile bakmadan 0 verdiler oysa tahlil sonuçları hep yüksek çıktı fakat ben hem diabet hastasıyım hem gözlerimde problem var hemde noröpatim var ama adamlar tamam tamam deyip gönderdiler.... işkur 0 ile bişey yapamayız dediler ama seni tıp fakültesine göndereceğim dedi bide orda şansını dene dediler.. ben ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun %40 olmadan işkurda bi işe yaramıyor bişey yapamıyorum..ve tıp fakültesine gidebilirmiyim çünkü 30 luk raporum sonucu dün aldım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yukarıda ertuğrul01 arkadaşımızın aktardığı oranlara göre % 40 ve üzeri rapor almanız gerekiyorken bunun altında bir oran verilmişse, il sağlık müdürlüğüne giderek rapor oranına itiraz edin. Ya da işkur sevk ederse başka hastaneye, oraya gidip yeni rapor alın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...