Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba, konu hakkındaki benzer başlıkları inceledim.ancak yinede emin olmak istediğim bazı konular var.Şuan hali hazırda bir bankada çalışıyorum.Banka yakın dönemde birleşme yaşayan bir banka olduğundan bu tarz bir girişimde bulunmadan önce titiz davranmaya çalışıyorum.zira böyle bir girişimde bulunmam ve sonuç alamamamla birlikte banka insan kaynakları durumdan kendine vazife çıkarmaya kalkabilir.

Ben 2 yıl önce geçirdiğim bir trafik kazası sonrası yapılan ultrason çekimi sonrası görülen şüphe üzerine ilgili branşta muayene oldum.Yapılan kan testleri,biyopsi ve mr tetkikleri sonucunda kompanse siroz teşhisi kondu.Hatta yakın zamanda yapılan ultrason çekimindeki şüphe üzerine, karaciğerde tespit edilen nodüllerin niteliğini öğrenmek amacıyla MR çekimim yapıldı.Neyseki MR'a göre kanser bulguları saptanmadı.

SSK girişim 1993 ve prim ödeme günüm 3542( sanırım askerlik borçlanması da yapabilirim)

Mevcut durumda öncelikle vergi indirimi için başvurma niyetindeyim.İlk başta belirttiğim sebeplerle bu işe temkinli girişmek istiyorum.Benzer durumda olan ve vergi indirimi hakkı ve hatta erken emeklilik hakkı kullanmış olan veya bu konuda fikri ve bilgisi olanlardan görüşlerini rica ediyorum.

syg.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar , şuana kadar kimseden dönüş olmadı.bu konuda fikri bildikleri olanlar varsa paylaşmalarını rica edicem.Kısa bir süre içinde başvuru yapmayı düşünüyorum.Ancak bu başvuruyu yapmam demek eğer sonuç alamazsam hastalığım sebebiyle işveren tarafında sorun yaşamam anlamınada gelebilir.O yüzden görüşlerinize ihtiyacım var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Bu konuda bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Baktım ama sakatlık oranı cetveli'nde Siroz olarak bir ibare göremedim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey, aynen bende cetvele baktığımda siroz ibaresi göremedim.Ancak karaciğerde yaşanabilecek en kötü iki hastalık var biri siroz diğeri de kanser.Ancak tabi ordaki ifadelere dayanarak oran konusunda fikir yürütmek mümkün değil.Ancak tecrübe etmiş yada bu duymuş birisi bu konuda yorum yapabilir diye düşünüyorum.

Üye
    myratyilmaz Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de konuda fikrim yok. Ancak TBC geçirmiş(akciğer hastalığı) ve Hepatit B taşıyan biri olarak şunu söyleyebilirir. Sağlık raporu alırken bunlardan hiçbiri rapora eklenmedi. Sanırım bu hastalıkların sadece dış belirtilerine bakarak karar veriyorlar. Dışarıdan bir eksiklik yoksa rapor da yok gibi.

Mesela çok ağır bir diyabet hastasının ayağının bir kısmı veya ayağı ampute edeilmişti. Ona %90 rapor vermişlerdi.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef konuya dair cevap alamadım.Ancak pazartesi başvurumu yapıyorum.Sonucu burdan paylaşırım.En azından benim durumumda olanlar için bir fikir vermiş olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Konuya dair bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun sabah gastro entroloji doktoruyla gorustum.Mevcut durumda %40 oran yazdi rapora.Yarin sabahda uyku bozukluguna dair raporumla diger doktora gorunucem.Cetvele gore %10 oranida uykuda periyodik hareket bozuklugundan olmasi gerekiyor.Formule gore yanlis hesaplamiyorsam toplam oran %46 oluyor.Ne dersiniz olumsuz dönme riski var mi Ankaradan?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Güncel bilgi için teşekkürler.

Tanı kısmında sakatlık oranı cetveli'ndeki ilgili maddelere doğru atıf olursa, rapor aynen onaylanacaktır diye düşünüyorum.

Not: Raporu en az iki nüsha olarak almayı ve noterde çoğaltarak orjinali hep kendinize saklamayı aman unutmayın. Defterdarlık noter ya da başhekim onaylı nüshayı kabul etmek zorunda.

Hastane raporun bir nüshasını sevk eden kuruma gönderecek, bir nüshasını size verecek.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Doktora benim herhangi bir telkinim olmadi.Tetkiklerim ve raporlarimi inceleyip,kendi raporunu doldurdu.Devlet karaciger hastalarina karsi acimasiz dedi.Yuksek oran verilmesi getirilen kurallar nedeniyle mumkun degil.Varis,ozefagus kanamalari ve sarilik olmadikca oran yukseltilemiyor dedi.İsin ilginci o semptomlar sonrasi nakil olmazsa maks sure 4-5 yil yasamak icin Boyle soyleyince hayalkirikligi oldu bende.Sonra %40'i gorunce biraz rahatladim.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba, bu konuya ilişkin sorularıma yanıt bulamadığım için, eksikliği gidermek adına gelişmeleri buraya yazıyorum.

Bugün uyku bozukluğu için nöroloji muayenesi oldum. Oran yazmadılar ancak tanı kısmına uykuda periyodik hareket bozukluğu yazdılar. Hemen akabinde sağlık kurulunun olduğu odaya çağırdılar. Fiziken beni görmek adına sanırım bunu yaptılar, bir de mesleğimi sordular.
    Sirozla ilgili tekrar dahiliyeye gerek olup olmadığını konuştular. Diğer görevli gastrodan incelenip tanı yazıldığı için gerek olmadığını söyledi. Uyku bozukluğuna ne yazdılar göremedim.
    Sonra önümüzdeki çarşamba raporun hazır olacağını gidebileceğimi söylediler. Bu işlerle ilgilenen bir kaç memurla konuştum. Ankaranın gastroentrolojinin yazdığı rapor ve oranlara müdahale etmediklerini çok emin bir şekilde söylediler. Eğer öyleyse sonuç olumlu olacak gibi gözüküyor.

Şimdi sabırla beklemek kaldı geriye.Tabii bu arada bankadaki işimede aynen devam etmem gerekiyor

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Siroz hastaligina Gastrontoloji bakar zati. Anormal olan Dahiliye nin oran onermesi olurdu.

Orani Gastro onerdigi icin sorun yasayacagini sanmiyorum. Klinik bulgu olarak dosyana ne eklendi o kismi cok onemli. Saglik kurulu raporunu sorunsuz alacagini dusunuyorum.. Onerdigi oran klinik bulgularla destekleniyorsa Maliye Saglik Kurulu da itiraz etmeyecekdir. Benim gordugum (4 kisi), Gastro dan oran alip da Ankara Saglik Kurulunun orani bozduguna sahit olmadim.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, dosyama eklemeden kastınızı anlamadım.Ama şöyle açıklayabilirim.Kan testi sonuçlarım, kandaki hbv dna kopya sayısını gösteren testlerim, ultrason sonucum, MR raporum ve en önemlisi orta derecede kronik hepatit b ve aktif siroz tablosu şeklinde tanı konulmuş biyopsi raporum var eklerde.Beni muayene eden doktorda sağlık kuruluna giren evrakta bulgular kısmına bu raporlardaki değerleri ve tanı olarak "orta derecede kronik hepatit b ve kompanse siroz açıklamasına ek olarak sakatlık oranı % 40 ( kırk)'dır." açıklamasını yazmıştı.Bana da orada bulunan memurlar Ankara'nın gastronun yazdığı orana müdahale ettiğini hiç duymadıklarını belirttiler.Umarım öyle olur.

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sesene;

selam sende benimgibi karaciger hastasisin ve bilincli hastasin yazilarini okuduguma göre ,bende biopsi oldum benim biopsi sonucum fibrosis 2 evre yaziyor,sana sunu sorcaktim fibro 2 nci evre orta aktivmi yoksa hafif aktivmi onu sana soracaktim ,doktora soramadim cünkü askeri hastanede olmustum bu biopsiyi ve orda doktorlara birsey bile soramiyorsun,ve bu biopsiye göre birtek bana dedikleri intefereon tedafisi olman lazim ilerlememesi icin dediler okadar ,inteferon olursam fibrosis gerileye bilirmis dogrumudur acaba

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Diğer arkadaşa sormuşsun ama bende bildiğim kadarıyla yazayım.Siroz şuanki yöntemlerle geriye götürülemeyen bir hastalık türü.Yapılan tedaviler mevcut durumu koruma yada yavaşlatma amacını güdüyor.Bununla ulaşılmak istenen amaç ise hastanın öngörülenden daha uzun süre hayatta kalmasını sağlamak.Sizin sadece fibrozis evrenizle yorum yapmak bence doğru değil.Ama diğer değişkenleri gözardı edersek henüz karaciğerinizde sirotik evre başlamamış olabilir.Doktorlardan da hiçbir görüş alamadığını belirttiğin için sana öncelikle ve kati suretle konusunda uzman doktorların olduğu bir hastaneye mevcut test ve biyopsi sonuçlarınla birlikte başvurarak bilgi alman ve tedavine başlamanı şiddetle tavsiye ediyorum.Çünkü daha sonra tedavi sürecine başlamadığın her dakika için pişmanlık duyacağından emin olabilirsin.Eğer siroz gelişmediyse kendini daha şanslı hissetmelisin.Çünkü siroz gelişmeden tedaviyle fibrozis evresinin geriye dönebildiğini biliyorum.Diğer başlıkta vergi indirimi konusunu sormuşsun.Yüzde yüz böyledir diyemem ama benim kendi aldığım değere ve sakatlık oranı cetveline göre eğer siroz teşhisi yoksa % 30'dan yüksek oran verileceğini tahmin etmiyorum.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon