Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar sadece karaciger rahatsizIgina bagli olarak heyetten %40 olarak raporum verildi.Artik Ankaradan gelecek cevabi bekleme sureci basladi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayırlı olsun. Güncel bilgi için teşekkürler. Dilerim Ankara da aynı şekilde onaylar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey teşekkürler.

Esasında bende aynen onaylamaları gerektiği fikrindeyim.Kaldı ki sakatlık oranı cetvelinde birbiriyle çelişen bölümler var.Zaten bir şekilde oran düşürümü olursa direkt esastan dava açarım.

Şöyle ki :

Giriş kısmında "İlerleyen karaciğer rahatsızlığının komplikasyonları ödem, generalize asit, özefagus varisi ve hemorajiye yol açan portal hipertansiyon, hepatik ensefalopati ve böbrek bozukluğuna yol açan metabolik rahatsızlıkları içerir."

şeklinde tanımlama yapılırken , tabloda aşağıdaki ifade yeralıyor.

"İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü "

Görüldüğü gibi tabloda ilerleyici karaciğer hastalığı objektif bulguları VEYA dedikten sonra yazılan bulgularla , giriş kısmında ilerleyici karaciğer hastalığı komplikasyonlarını açıklayan bulgular aynı şeyi anlatıyor.Hal böyleyken oradaki VEYA ifadesi anlamsızlaşıyor.

Kaldı ki bütün tıp literatüründe siroz hastalığı geri dönüşü olmayan bir hastalık olarak anlatılır ve tedavi tamamiyle mevcut durumu korumak veya yavaşlatmak amaçlıdır.Ve hastalığın ilk evresi olan kompanse sirozda güç kaybı ve halsizlik dışında şikayet görülmez.Zaten bir sonraki aşamaya geçtiğinde nakil yapılmazsa verilecek erken emeklilik aşağı yukarı 5 yıllık bir emeklilik oluyor

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mendoz;

Konuya dair çok kesin malümatım olmamakla birlikte sizin bilginizin kaynağı nedir? Paylaşırsanız sevinirim.

Zira sakatlık oranı cetvelinde hiç bir karaciğer hastalığının ismine atıfta bulunulmamıştır.Kaldı ki safra kesesi iltihabı veya taşı nasıl karaciğer hastalığı oluyor o kısmı hiç anlamadım.Safra kesesi karaciğerin bir bölümü değil ayrı bir organdır.

Forumlar gibi bilgi paylaşım ortamlarında doğruluğu kesin veya teyitli olmayan bilgileri sıralamanın çok doğru bir yöntem olmadığı fikrindeyim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

sakatlık oranı cetveli sayfa 78...

Tablo 7-
    Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.

Sınıf 1 Sınıf 2 Sınıf 3 Sınıf 4
    Özür Oranı % 15
    Özür Oranı % 30
    Özür Oranı % 50
    Özür Oranı % 95
    Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.
    Son üç yılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesi iyi ve gücü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir
    Veya
    Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.
    Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya son üç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü
    Ve
    Beslenmesi ve gücü zayıf
    Veya
    Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
    Ve
    Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba metepe mesajimda mendoz nickli arkadasin mesajini alintilamak ve cevap vermek istemistim ama alinti cikmamis..Ekledigin kismi cokca inceledim.Sahsi yorumum ilk iki seviye kronik hepatiti tarif ediyor.ucuncu seviye ve sonrasi ise siroz veya karaciger kanserini.tabii bunlar benim yorumum.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

28 ekimde onaylanan heyet raporum bugun vergi dairesine ulasti.

Kronik hepatit ve/veya siros tanısı için %40 ve üzeri rapor alanlar ve vergi indirimi veya malulen emeklilik için onaylatanlar lütfen bilgi paylaşımında bulunur musunuz?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Hasandonmez ;

Yukardaki tabloya baktigimizda , sizin almis oldugunuz % 40 orana karsilik gelen 1 cetvel yok.

Oranlar 15/30/50/95 olarak belirtilmis.

Ya size verilen oran eksik/fazla ya-da Siroz disinda baskaca hastalik var ve bu Balthazarla hesaplanarak % 40 verilmis.

Tam olarak orani hangi hastaliklardan aldiniz. ?

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selim Bey, KRONİK HEPATİT VE KOMPANSE SİROZ tanısı ile rapor verildi.Bu tabloların belirtilen oranlar dışında arada kalan değerler için kullanılmayacağına dair yönetmeliklerde bir madde göremedim.Tablonun mutlak değerler üzerinden kullanılacağı konusunda emin misiniz? Yani demek istediğim 2 kısım arasındaki ara değerlerin kullanılamayacağına dair bir yönerge var mı?

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar, pc olmadigi icin telefondan yaziyorum.hatalar icin kusura bakmayin.bugun haydarpasadaki heyet surecini tamamladim.heyetin onune ciktim.omurilik ve fitiklarla ilgili el kol muayenesi ve yurume kontrolu yapildi.ciktiktan sonra ismim okundu.oranlari gostermediler.ankara kanaliyla gittigim icin bana rapor vermeyeceklerini soylediler.oranida kesinlikle soylemediler.sadece karaciger icin on sayfada % 30 yazdigini gordum.omurilikteki sorunum cerrahi gerektirdigi icin normal olarak % 18 vermeleri gerekiyor.Ama bu adamlara guvenemiyorum.boylece endiseli kaldik yine anliycaniz..

Şimdi gelelim maceralara..Beni 6 aydır süründüren gastroentereloji doktoruna cuma günü gittim.Bütün raporlarımı önüne serdim.Tabii kendisinin yok yere süreci uzatmak için istediği endoskopi raporunuda.Adam bu raporu aldı önüne ve güya inceliyormuş gibi yaparken, bir baktım uyuklamaya başladı.Hatta o kadarki ara ara kafa öne düşmeye başladı.Ben bir kaç kez seslenerek uyarmaya çalıştım.Yaklaşık on dakika bu şekilde geçti.en sonunda yine inceliyormuş gibi yaparken en sonunda karaciğerinde biraz yağlanma var dedi.Ben yine ya sabır çekerek adamın eline biyopsi raporunu tutuşturdum.O ana kadar adam biyopsi raporuna bakmaya lüzum dahi görmemişti.Biyopsi raporunu okumaya başlayınca doktorun gözü açılmaya başladı.İkinci sayfayıda okuduktan sonra başladı bir şeyler yazmaya..NEyse çıkınca hepatit b ye bağlı karaciğer sirozu yazdığını gördüm.Hale bakarmısınız kaderimiz kimlerin elinde?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Şaka gibi vallahi!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şaka değilmiş Bülent Bey hem de daha beteri de oldu..Benim çilem bitmeyecek anladım artık.10 gün önce Haydar Paşa Numune Hastanesinde rapor sürecini tamamladığımı düşünüyordum.2 gün önce ise aradan 10 gün geçtiği için oranı öğrenmek üzere hastaneyi aradım.Bana raporumda gastroentereloji ile ilgili eksiklik olduğunu hastaneye eksiklikleri tamamlamak için gelmem gerektiğini söylediler.Ya böyle bir şey var mı? Arayıp sormasam haberim bile olmayacak.Madem eksiklik var beni o gün neden gönderdiniz? Üstelik ben aramadan haberde vermiyorsunuz?Nasıl olacak bu iş bilemiyorum..

Şimdi arkadaşlar bende sizlerden görüş istiyorum.Normalde uyku bozukluğu konusunda özel bir uyku kliniğinden alınmış raporum var.Nöroloji doktoruna bunu gösterdiğimde bundan oran alamazsın diyerek başından savmaya kalkıyor.Ben de cetvelde karşılığı olduğunu söyleyince ilaç iç geçer gibi saçma sapan bir cevap veriyor.Ben yarın hastaneye gittiğimde bununla ilgili nasıl itirazda bulunabilirim?

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kimse cevap vermedikçe ben bilgileri güncelliyorum.Bugün hastaneye gittim.Raporu gördüm.Kronik hepatitten % 30 vermişler.Omurilik için ise ameliyat olmam gerektiğini söyleyen fizik tedavi doktoru % 0 yazmış.Yani karaciğerden sürpriz beklerken garanti olan bölümden gol yedim.Bu arada beni çağırma sebeplerini rapor üstündeki not kağıdından okudum.Dahiliye doktoru gastrocunun assit,varis,sarılık var mı? beslenme durumunun yazılmasını istemiş. Üst tarafta da hastada siroz da var yüzde alır mı yazmış.Şaka gibi değil mi? Hepatitten oranı vermiş sirozdan da alır mı diye soruyor Neyse gastrocu ilgili açıklamaları yazdı.

Bende heyet katına çıktım.Baktım başka bir nöroloji doktoru var.Anlattım uyku bozukluğunu ve polisomnografi testimi ve raporumu gösterdim.Önce oran olsaydı yazılırdı dedi.Bende çıkardım sakatlık cetvelini bakın hocam uykuda düzensiz periyodik bacak hareketleri rahatsızlığı koşulsuz % 10.Doğru söylüyorsun dedi yazdı oranı

Ordan çıkınca fizik tedavi doktorunun yanına girdim.Başka doktor vardı.Bakın hocam dedim, bu raporum bu doktorun yazdıkları.2 adet extrude disk hernisi ve myelomalazi yazıyor.Ama oran % 0. Hoca baktı extrude disk hernisi varsa oran verilir.Ama diğer doktor arkadaşımın yazdığını düzeltemem.Pazartesi klinikte görüşüp izah edin,anlayış gösterecektir dedi.

Yani an itibariyle elimde % 30 kronik hepatit + % 10 uyku bozukluğu olan bir rapor kapağı mevcut.Rapora yapılan her eklemeli halinin fotoğrafını çekerek oluşacak bir sorunda delil olarak kullanmak üzere kaydettim.

Pazartesi umuyorum ki son kez hastaneye gidiyor olacağım.Mevcut oranları koruyarak fıtıklar için en düşük oran olan % 8'i bile alsam % 42,6 oran almış olacağım inşallah..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün yine hastanedeydim.Son durum şu uyku bozukluğu % 10+ Kronik hepatit B % 30 şeklinde oranlar kesinleşti gibi..Ancak fizik tedavi doktorunun gazabına uğruyorum ve ne kadar konuştuysam ikna edemiyorum..Forma tanı kısmına yazdığı cümle şu : " c6-c7 extrude disk hernisi + myelopati + sağ kol flex. 4/5"

Peki bu tanının ardından oran kaç yazmış? "%0"

Şaka yapmıyorum arkadaşlar.Bu doktor ,beyin cerrahı olan doktor, diğer fizik tedavi doktoru kesin ameliyat diyor.Ve fakat iş oran yazmaya kalınca her şey farklılaşıyor.Kadına cetveli açıp gösteriyorum.Bakın hocam fizik tedavi ile düzelebilen fıtıklar dahi %8 oran cetvelde bana nasıl sıfır verirsiniz diyorum.Mantıklı bir açıklama yok.Tek bildiğim bu kadın bana oran yazacakken heyetteki ortopedi doktoru kafasını karıştırdı.Adam benim yürüyüş bozukluğuma baktı.Ama bu netice olarak bambaşka bir konu.Benim yürüyüş bozukluğumun olması ekstra değerlendirme konusu.Tablo 1.2 'den her halukarda oranı vermek zorunda.Ancak bunu kime söylediysem heyettekilerde dahil dinletemiyorum.Başka bir doktor var o oran verilmesi gerektiğini söylüyor.Ancak diğer doktor yazdığı ve imzaladığı için kendisi düzeltmeye yanaşmıyor.ne olacak şimdi bilmiyorum.Sonuç olarak % 37'de takıldık kaldık.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vallahi Hasan bey, yazacak bir şey bulamıyorum. Ancak yazdıklarınızı okuyup bilgileniyoruz... Dilerim sonu güzel olur.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon