TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fahri1222 Avatarı

Gerçek Adı
    fahri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulupta özürlü raporu alan varmı? yeni kanuna göre yüzde kaç veriliyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.440
    Verilen Beğeniler
    2.844

HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ
    EVRE I:
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar % 50

EVRE II:
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve tedaviye rağmen semptomatik olan hastalar % 100
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fahri1222 Avatarı

Gerçek Adı
    fahri
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben özürlü raporu alacağım kartal eğitim araştırma hastanesiden almayı düşünüyorum bu hastane hakkında bilgisi olan varmı benim hastalıgım hipertrofik kardiyomiyopati yani kalp hastalıgı bu hastalık oranına göre yüzde kaç rapor alabilirim? raporu maaş hakkı icin alacağım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.440
    Verilen Beğeniler
    2.844

Kartal eğitim hastanesindne rapor alan varsa, yaşadığı tecrübeyi buraya aktarabilir mi lütfen..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sümen Avatarı

Son Giriş
    23.03-2019
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asemptomatik ne demek?ben de hipertrofik kard.hastasıyım,ilaç kullanıyorum,ara ara rahatsızlanıyorum.bu durumum semptomatik mi değil mi?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Semptom : Belirti

Asemptom : Belirti vermeyen..

diye biliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.440
    Verilen Beğeniler
    2.844

Benim anladığım şu: HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİ rahatsızlığının bazı belirtileri ve sonuçları var... Eğer tedaviye rağmen bu belirtilen sürüyorsa oran % 100 oluyor, tedavi sonrası belirtilen ortadan kalkmış ama muayene ve laboratuar sonuçlarıyla HİPERTROFİK KARDİYOMİYOPATİnin varlığı tespit ediliyorsa o zaman oran % 50 oluyor.

Üye
    Hakan TATAR Avatarı

Son Giriş
    28.01-2018
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HİPERTROFİK KARDİYOMATİ twşhisi konuldu bana, raporumu tam verwcekti ancak HOLTER RiTİM testi istedi, ritimde bir bozukluk çıkmadı, buna rağmen raporumu verirmi? Bilgisi olan varsa yazarmı lütfen

Üye
    hcm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    20

"Bazı hastalar tamamen asemptomatik olup normal yaşam süresine sahipken, diğerlerinde dispne (nefes darlığı), angina (göğüs ağrısı), senkop (bayılma) ve/veya ani ölüm gibi kısıtlayıcı semptomlar görülür. " Semptatik ile asemptomatik arasındaki farka bunları örnek verebiliriz.

Üye
    Eforya Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba hipertrofik kardiyomiyopati hastasıyım ef %60 alsancak devlet hastanesine başvuru yaptım %10 vermişler kmp nin oranı en az%50 biliyorum diger hastalıklarımada %20 vermiş sizce ne yapmaliyım

Üye
    hcm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    20

HKM teşhisi varsa en az %50 vermek zorundalar. Heyette kalp doktoru yok muydu? Eğer teşhis sabitse rapora itiraz etmelisiniz.

Evre I:% 50
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar

Evre II:% 100
    Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve tedaviye rağmen semptomatik olan hastalar

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    95

rapor çıkarmadıysan yarıda isen çıkartma başka hastaneye başvur yada hata ver deyip doktor ile konuş yada hasta haklarına uğra yönlendirme yapacaklar

Üye
    Eforya Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor dün aldım bu konularda bilgim olmadıgı için bişey yapmadım araştırmalarım sonucunda burdan bilgi almak istedim teşekkür ederim

Dahiliye doktoru bölüm açmadan gidemiyosun israrla sormama ragmen gerek yok hkm raporunu ilave et yeterli dedi

Dahiliye doktoru bölüm açmadan kardıyolojiye yada başka bölüme gidemiyosun israrla kardiyoloji yazmadınız dememe ragmen gerek yok hkm raporunu ilave et yeterli dedi teşekkür ederim

Üye
    Eforya Avatarı

Son Giriş
    10.09-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@hcm mrb il saglık müdürlüğüne başvuru yaptım 2. yetkili hastaneye gönderdiler elimde kardiyoloji doktoları prof dayimi kaya bozyaka hastanesi kardiyoloji pelin pınar hanımın koydugu hipertrodik kardiyomıyopati teşhisi olmasına ragmen gittiğim hastanedeki kardiyoloji doktoru çektiği eko da kardiyomiyopati yok sadece kalp kapakçıgında sorun var deyip % 10 verdi sizce hakem hastanesine gitmelimiyim

Üye
    hcm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    20

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Eforya Doktor HKM yok şeklinde bir yorum yaptıysa şahsi kanaatim en az iki kardiyologa daha görünmeniz. Gerçekten bu hastalık sizde yoksa diyecek birşey yok, ama o doktorlar da HKM teşhisi koyarsa onların da teşhisleri ile birlikte mutlaka itiraz edin (zaten elinizde HKM teşhisine dair bir rapor var anladığım kadarıyla). Bir itiraz süresi var mı bilmiyorum, varsa onu geciktirmeyin. HKM varsa %50 vermek zorundalar, bu çok net.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon