Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şahan Avatarı

Son Giriş
    31.08-2011
    Saat
    19:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boğa sorum sana beni aydınlatırsan sevinirim

malulen emeklilik için sgk başvurdum orda kardiyolojiden 50+10 toplam 60 puan verdi hastahanedeki sekreter rapora puanı 55 yazmış bende itiraz ettim neden eksik yazdınız diye o da bana balzat formülü var o hesaba göre öyle olur dedi ben de o formüle göre hesaplarsan ben 60 yaşından büyüğüm 10 puan eklemen gerkiyor yanlış yapmısın düzelt bunu dedimse bana verdigi cevap sgk 80 puan alanı bile emekli etmiyor senide etmeyecekler dedi
    ne kadar söylediysem nafile ben yaptım git başhekime şikayet et dedi daha sonrada yav onu yani eklenmesi gereken 10 puanı sgk ekliyecek biz eklemiyoruz dedi böylemi oluyor
    bana saçma geldi

söz konusu olan babam akıl saglıgı %90 verdi doktorlar onu da yüzde yazmıyoruz agır zeka özürlü yazarız dedi
    bu ne kadar doğru bu böyle mi oluyor puan yazılması lazım değilmi lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayır, balthazard formülünü kim uyguluyorsa, o %10 artışı da onlar eklemeli (yönetmelik madde 11: "60 yaşın üzerindekilerde hesaplanan özürlülük oranına Balthazard Formülü ile % 10 eklenerek kişinin özür oranı bulunur.")

Ama, malulen emeklilik söz konusu olduğunda rapora hiç bir şekilde oran yazılmaz. Ayrıca
    20- Sinir ve Ruh hastalıklarında: Hastalık veya arızanın doğuĢtan veya sonradan olduğu, başkalarının yardımına ihtiyacı olup olmadığı, nörolojik ve psikiyatrik arızaların güncel tedavi algoritmalarının uygulanmasına rağmen tedaviye cevap verip vermediği, hastalığın tedaviye dirençli olup kronik bir mahiyet kazanıp kazanmadığı belirtilecektir.
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...