Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    salih_6071 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm oktay abi okudum ama içim bir tuhaf oldu

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Oktay bey,
    Vergi indirim hakkına zaten çalışır iken müracaat etmediniz mi müracaat esnasında çalıştığınız iş yerine gelecek vergi indirim belgeniz.Oradan alıp diger evraklarınızı da tamamlayıp SGK ya emekli olmak için müracaat edeceksiniz.
    Bakınız bu linkte SGK ya müracaat esnasında istenen belgeler var.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...-ve-surec.html

Üye
    okt.kargz Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay Karagöz
    Son Giriş
    12.05-2012
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başvurduğumda çalışıyor idim ama şuan çalışmıyorum.

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oktay bey emekliliğiniz şimdiden hayırlı olsun...emeklilik müracatı için zaten işten ayrılmanız gerekiyordu..yani sorun yok...yapmanız gereken maliyeden evrağınızın bir fotokopisini almanız..onada gerek yok ama müracat esnasında zorluk çıkarabiliyorlar..o fotokopiyle hemen emeklilik dilekçenizi veriniz...bu ay çıkmadan yaparsanız bu ayın maaşınıda alabilirsiniz...İstanbula evrağınız 10 gün içinde gelir...10 yada 15 gün sonra gidin isteyin...çünkü evrağın aslını eski çalıştığınız şirkete gönderecekler..onu beklerseniz işiniz bu ay bitmez...

Üye
    okt.kargz Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay Karagöz
    Son Giriş
    12.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Salih kardeşim.Duygusallığın için sağol ama tuhaf olması için bir neden yok hayat mücadele zaten.Benim kulaklarımdaki özürüm 13 yaşında oldu.Liseyi bitirdim askerlikten muaf tutuldum. 87 senesinde evlendim 3.yılımızda tek çocuğumuz kızımız dünyaya geldi. 8 aylıkken serebral palsy tanısı konuldu.Zeka düzeyinde şükür bir problem yok.İlköğretimimi ve liseyi bitirmiştim ama birde 8 sene kızımı okula taşıdım bir kere daha okudum diyebilirim.Şuan hala yürüyemiyor.Kendim bir yandan iş güç derken eşimde kızımla beraber rehebilitasyon merkezlerine git gel derken fıtık ameliyatı geçirdi. Şükür Allaha maddi bir sıkıntımızda yok.Hayat mücadele ister sağlam olalım ister özürlü ölene kadarda mücadeleye devam. Tekrar sağolasın.

Bir kere daha konuya ilgi duyup bilgilerini paylaşan yardımcı olan sıkılmadan sorularıma yanıt veren moderatör ve diğer üye arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Herşey gönlünüzce olsun.Sevgi ve saygılarımla.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

emekliliğiniz hayırlı olsun Oktay Bey..
    sevgiler, saygılar bizden...

Üye
    okt.kargz Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay Karagöz
    Son Giriş
    12.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar herkese merhabalar,maaş bağlanması konusunda e-devlet sgk sorgulama bölümü üzerinde nihayet bilgilerim gözüküyor.Yalnız başvuru tarihim 21 mart 2012 olduğu halde emekli aylığı başlangıç tarihi 1 nisan 2012 gözüküyor. Tahminimce mart aylığı verilmeyecek. Seher35 rumuzlu arkadaşın mesajında hemen başvurursanız bu ayın aylığınıda alırsınız diye bir bilgi vardı. Başvuru tarihinden sonraki aybaşından itibarenmi aylık almaya başlıyoruz, yok değilse mart aylığı konusunda hak talebim olabilirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun. Evet, aylık başvuru tarihini takip eden ay başından itibaren hesaplanır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123