Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bestadereler Avatarı

Son Giriş
    07.09-2015
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent bey'e veya bu iş hakkında bilgi sahiplerine soruyurm
    bugün vergi indirmi için vergi dairesine gittim beni hastaneye sevk etti rapor için gittim .benim durumum sağ diz üstünden kesildi bacağım protez kullanıyorum.
    hastanenin ortapedi bölümüne gittim neyse doktor elindeki rapor oranları cetveline baktı %38 yazdı kağıda .bende doktora dediğim oranlarda değişme oldu dedim
    16 aralık 2010 dan itibaren oranların yükselmiş olduğunu bazı özür gruplarında dedim
    doktorda benim elimdeki cetvelde %38 yazıyor dedi
    ben internetten inceledim dedim bacağı dizaltından kesilen biri bile %40 üzerine alıyo dedim ben 16 aralık 2010da değişen rapor oranlarına güvenerek geldim dedim yoksa gelmezdim dedim ama siz yine %38 verdiniz dedim
    doktorda bana siz internetten oranların çıktısını getirin bi bakalım dedi yarın götürecem hayırlısı artık

şimdik yine baktım oranlara 16 aralık 2010

diz üstü özürlülük oranı (%)
    proksimal 50 (100)
    orta ve distal 48 (95)
    dizaltı
    proksimal 43(85)
    orta ve distal 40(80) bunlar yazıyo bana yeni oran yönetmeliğine göre benim sakatlık oranım nedir.ben sağ dizüstü bacak protez kullanıyorum
    bana açıklı getiriseniz sevinirim benmi yanlış biliyorum yoksa doktormu.

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

evet kardeşim benimde sol diz üstü ampüde 16 aralık 2010 dan önce %40 gibi rapor veriyorlardı ankara bunu %38 e düşürüyordu zira ben 3 kez ankaradan %38 olarak rapor aldın fakat 16/12/2010 da yeni yasaya göre tekrar heyete girdiğimde dr. bana % 38 dedi bende sizin gibi oranların değiştiğini söyledim dr. tekrar kontrol etti ve diz üstü dize yakın ise %48kalçaya yakın ise %50 olarak görüp özür diledi ve %48 olarak raporu yazdı ,raporu şubat 2011 de şişli etfal hast.den aldım umarım yardımcı olmuşumdur ,yeni yasaya göre diz üstü dize yakın 48 kalçaya yakın 50 veriliyor.yani sizin netten baktığınız oranlar aynen doğru.

Üye
    bestadereler Avatarı

Son Giriş
    07.09-2015
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün doktora internetten 16 aralık 2010 rapor oranını yazıcıdan çıkardım doktora gösterdik %48 çıkardı raporun oranını düzelttirdim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...