Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    saglık raporu için ücret talep ettilermi ayrıca sen raporu emeklilik içinmi kullanacaksın yoksa çalışırkenmi vergi indirimini kullanacaksın. ben emeklilik için kullanacagım.

arkadaşlar saglık raporu alırken hangi bölümler bulunmaktadır.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyabete baglı polinöropati için iki doktorla görüştüm %5 verdiklerini söylediler bana göre daha fazla vermeleri gerekir çünkü bu rahatsızlıkta en önemlisi yürüme zorlugu çekilmesi sizcede %5 den daha fazla verilmesigerekmiyormu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda bir fikrim yok. Ama iki doktor da aynı şeyi söylemişse, doğrudur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar psikolog doktorlar da hastane rapor oranlarında belirliyiciyse hangi rahatsızlıklar için ne kadar % oran belirliyorlar yani kriterler nelerdir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, belirleyicidir tabii. sakatlık oranı cetveli'nde ilgili bölüm: ZİHİNSEL, RUHSAL, DAVRANIŞSAL BOZUKLUKLAR[INDENT](Özürlülük oranları belirtilere göre değil, işlevsellik düzeylerine göre verilir.)

zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 1 - Diyabet  hastası  olup  %40  ve  üzeri   rapor  alınabiliyor mu?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 2 - Diyabet  hastası  olup  %40  ve  üzeri   rapor  alınabiliyor mu?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 3 - Diyabet  hastası  olup  %40  ve  üzeri   rapor  alınabiliyor mu?
    zihinsel ruhsal davranissal bozukluklar cetveli 4 - Diyabet  hastası  olup  %40  ve  üzeri   rapor  alınabiliyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

açıklamalar için teşekkürler ..... ayrıca bir sorum olacak psikiyatri den alınacak raporlardan dolayı engelli olarak çalışmaya veya emeklilige engel bir durum teşkil eden bir şey oluşurmu.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım psikolog doktora rahatsızlıgını anlatmış ve ilaç yazdırmış tanı olarakta anksiyete (F41.2) depresyon (F32.1) diye not düşülmüş bu arkadaş saglık raporu için başvurursa özür oranı olarak % kaç alabilir bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını almak istiyorum..veya tanı dan sonraki süreç nasıl gelişiyor

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için defterdarlık a kişisel başvuru yapacagımız %40 ve üzeri saglık raporunu verebiliyormuyuz. sorun olurmu.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım
    çok uzun yıllar önce diyabet teşhisi konmuş ve hap ile tedaviye başlamış,son 8 yıldır da insülün ve hap ile devam eden tip II diyabet hastasıyım.
    Baba tarafımın tamamı diyabet ve buna bağlı hastalıklardan dolayı vefat etti.
    Vergi indirim olayını ben de geçen yıl duydum ve hemen araştırmaya başladım.Doktorumla ve vergi dairesi ile görüştüm.Gerekli evrakları tamamlayıp hastanede gerekli tahlilleri yaptırdım. şekerim 200 ün altına düşmüyor.Düşmesi için o gün hiçbir yiyecek yememem ve sürekli ilaç almam gerekiyor.Diyabet'in komplikasyonlarına gelince ilk sırada böbrekler,ardından gözler geliyor.Benim doktorum %30 diyabetten , % 10 hipertansiyondan verdi. Psikiyatri doktorum % 27 verdi. Heyete girdim. Heyet % 53 SÜREKLİ olarak (Yani kontrol vs yok) olarak onayladı ve Vergi dairesine bağlı sağlık kuruluna gitti. Oradaki işgüzar elemanlar % 46 ve 1 yıl sonra kontrol olarak onayladı. Vergi indirimi alıp 2 ay önce emekli oldum. 1 yıl sonra kontrol muayenem var. Ancak geçtiğimiz ay içinde şunu da öğrendim ki Anlara'daki beyefedilerin aldığımız rapor üzerinde hiçbir şekilde oynama yapması mümkün değilmiş.DANIŞTAY bu konuda karar verdi ve Ankara merkez sağlık kurulunun hiçbir yetkisi olmadığını bildirdi. Diyabetin yanında başka da bir hastalığın varsa onları da belirtirsen iyi olur.Geçmiş olsun.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet hastanelerinde saglık raporu için başvuruda prosedür nasıl işliyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yakın tarihte rapor almış ve tecrübelerimi paylaşmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...oru-aldim.html

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyabet hastaları nefroloji ye gittiginde acaba ne gibi tetkik tahlil yapılmaktadır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Onu bilmiyorum ama, durumu gösteren yakın zamanda yapılmış ne kadar tetkik ve rapor varsa, yanında olsun. Mutlaka faydası dokunur...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nefroloji olmayan hastanelerde bu branşa hangi bölüm bakmaktadır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herhalde genel cerrahidir.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon