Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar bütün arkadaşlar ben atipik psikozdan E oranında özürlüyüm engelli sınavlarında benım engelım hangı engel grubunda sınava tabidir bilen varsa .... saygılar.

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar içimizde çok konuya hakim kişiler var atipik pisikoz yani ruhsal duygusal engelli raporu olanlar zihinsel engelli grubuna dahil ediliyormu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

sakatlık oranı cetveli'nde ZİHİNSEL, RUHSAL, DAVRANIŞSAL BOZUKLUKLAR üst başlığında yer alıyor. Bu durumda zihinsel engelli kategorisinde yer alırsın diye düşünüyorum.

E- Atipik veya başka türlü adlandırılamayan psikozlar
    1-Tedaviyle işlevselliği tam düzelen: % 0
    2-Tedaviyle çalışma olanağı veren: % 45
    3-Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen: % 80
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir balaban geçmiş olsun.Benim kanaatime göre Oturanboğa Zihinsel Bölümüdür.. Çünkü A tipil Psikoz sürekli grupta olan bir rahatsızlıktır. Tahminim arkadaşın raporu da Sürekli bir rapor.. Süreli raporlar da , yani 1 yıl sonra ya verilen raporlar bildiğim kadarıyla Ruhsal ve Duygusal bölümünde degerlendiriliyor..Bu konularda benim de rahatsızlığım olduğu icin biraz araştırma yaptım, onun sonucunda bu yorumlarda bulunuyorum. Bu arada emir balaban raporu ne zaman aldın ve mezuniyet lise-ön lisans- lisans ? hangisi

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[]
    merhaba kardeşim soruma cvp verdıgınız için cok tşk ederim raporumun süresi 5 sene olarak degerlendirildi acaba zihinsele giriyomu gerçekden bu arada aarkadasım sende bu hastalıktanmı var?

lise mezunuyum özkan kardes senın engel gurubun nedir ?

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir balaban benim Teşhis: Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren ) .Sürekli . Özür Grubu : Zihinsel .. Çalıştırılamayacağı İş alanları : Zihnen Ağır İşlerde ... Üniversite Mezunuyum ben ( Lisans ) .. 2011 Temmuz da aldim raporu ..

emir balaban senin raporun 5 yıllık , ilk defa duyuyorum ben..Genelde 1 yıl sureli biliyorum ama senin kini ilk duydum.. Sen ne zaman aldin bu raporu? Sanirim 16 Aralık 2010 dan once almiş olmalisin..cunku 16 aralik 2010 dan sonraki raporlarin arka yuzunde kişinin özür grubu yaziyor..Sana tavsiyem şu olur..Herhangi bir hastanenin sağlik kurulu sekreteryasina git ya da telefon ac.. acıkca sor..teşhisini soyle , oranini soyle..onlar yardımcı olurlar..kafana bu kadar takılacagına ..

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan kardes evet 2011de aldım raporu daha yeni arka sayfada ruhsal duygusal isaretli ama hastalıklarımız yakın senle benim yuzde kırkbes tedavıyle çalışma olanagı veren seninkınde zihinselmi isaretli ben psiikıyatriye tekrar gittim duzeltmedi ben zihinsel isaretleyemem dedi sen hic sınava girdinmi yani evet oturan boğanında dedigi gibi sakatlık cevelınde zhnsel ruhsal duygusal aynı grupta gibi

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir balaban yani 16 Aralık 2010 daki yonetmeliğe de baktım ben , a tipik psikoz sürekli nitelikte bir hastalık. Şizoaffektif Bozukluk ta sürekli bir hastalık. Ancak bu hastalıklardan benimkisinde Kişinin özür grubu Zİhinsel işaretli, benim kisi de 2011 tarihli rapor. Ben daha once sinava girmedim emir balaban.. raporum daha cok yeni temmuz 2011 .. abimin raporu var eski oda % 80 ağır özürlü, şizoaffektif bozukluk, ama onun 16 aralık 2010 dan once aldiği icin, arka sayfada kişinin özür grubu kısmı yok... bu arada Şizoaffektik bozukluk ve Atipil Psikoz belki ayrım olarak ruhsal- duygusal bizimki zihinsel olarak, bilimsel olarak tanimlanmis olabilir..o kadar detayı ancak ya psikiyatri uzmanı bilir, ya da sağlık kurulu sekreteryasi bilir.

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özkan kardes acıkcası ben şaşırdım şimdi psikiyatri verdi diyikmi bu raporu birde yuzde kaç ama ve sadece psikiyatri ruhsal bişey yazmıyormu seninkinde

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir balaban;

raporum % 45 . Ön yüzünde Zihinsel,ruhsal, duygusal dav. bölümünde Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren ) .. Sürekli Rapor... Raporun arka yuzunde ise Kişinin Özür Grubu: Zihinsel .. Raporum teşhisi ilk olarak psikiyatri polikliniğinde psikiyatri uzmanı tarafından yazıldı..Heyette de psikiyatri uzmanı sorular sordu, cevapladim... Psikiyatri verdi yani raporu, heyette onaylamiş oldu.. Senin dediğin ruhsal bisey yazmiyor mu seninkisinde ; arka kısımdaki kişini özür grubu bolumunde ruhsal duygusal kısmı da var ama işaretli değill... zihinsel kısım işaretli

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan kardes msn falam kullanıyormusun verirsen beni şereflendirmis olursun

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir balaban msn adresim ozkancey@hotmail.com ekleyebilirsin.. facebookta da aynı adresim oradan bu adresle arattirip ekleyebilirsin emir balaban

Üye
    CIA Avatarı

Son Giriş
    29.03-2012
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar ;
    Ben Atipik Pisikoz hastasıyım.Fakat Zihinsel Özürlüler sınavına girmeye hak kazanamadım.Beni Ruhsal ve Duygusal Sağlık Sorunu olanların sınıfından sınava sokacaklar.Bu sınav Zihinsel Engelliler sınavından daha zordur.Ama bana Aile Politikaları Zihinsel olarak evrak verdi.Raporumda %45 olarak Zihinsel Ruhsal ve Duygusal sağlık sorunu vardır.Diye ibare vardır.Ben Mahkemeye versem ÖYSM Başkanlığını bu davayı maddi ve manevi tazminat davası ile kazanır mıyım?

Saygılarımla ;

Bilgilerinize rica ederim.

Aslan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Tazminat alamazsın da, idari uygulama ile ilgili olarak BİMER'e şikayetçi olabilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    egos45 Avatarı

Gerçek Adı
    milan baros
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim rapor şöyle 153-atipik psikoz(f28-f29) 1 yıl
    organik olmayan psikoz tanımlanmamış altındada şöle yazıo kişi hastalığıyla ilgili ilaçları 1 yıl kullanması gerekiyor dior ee bana baska recetede ilaç yazdı ben onları kulanıom nedir sizce benim durum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon