Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    13:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    belimden 3 tane ameliyat gecirdim saglı sollu fıtık ameliyatı kanal darlıgı birde bel kayması bunun akebinde askerliktende muaf oldum belimde 6 tane vida var 1 saat ayakta dursam veya otursam agrı yapıo bir işte calısamıorum sag kulagımda yüzde yüz işitme kaybı iş kura basvurdum saglık heyetine girmem gerektiğini sölediler sizce bu hastalıklarla yüzde 40 özürlü hakkı alabilirmiyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bence toplamda %40 ve üzeri rapor almanız zor. Ama, yine de deneyin derim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler .

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belimden ameliyat gecirdim ameliyatta sağlı sollu fıtık kanal darlığı birde bel kayması operasyonları yapıldı belime 6 tane vida takıldı. Sağ kulağımda yüzde yüz işitme kaybı çıktı Askere gitmek için başvurdum bu ameliyat nedeniyle askerlikten muaf olacağım sölendi ve Askerliğe elverişli değildir raporu verdiler Daha sonra bir çok işyerine fabrikalara iş başvurusu yaptım ancak belimdeki rahatsızlıktan dolayı hiç bir işe giremedim cünkü 1 saaten fazla ayakta kalsam belim ağırmaya başlıyor İşkura başvurdum özür oranımı öğrenmemi istediler sizce özür oranım kaçtır ve ben ne şekilde iş bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sakatlık oranı cetveli'ne göre:

Tablo 1.1- Lomber omurganın özürlülük oranları (yaralanma modeli).

1: Klinik bulgu, nörolojik kayıp, yapısal bozukluk ve kırık yoktur: % 0

2: Öykü ve muayene bulguları spesifik travma veya hastalık ile ilişkilidir; belirgin adale spazmı vardır, omurga hareketliliği asimetrik olarak azalmıştır veya radiküler ağrı var ancak objektif bulgu yoktur; yapısal bütünlükte bozulma yoktur veya Hastada klinik olarak belirgin radikülopati ve görüntüleme tetkiklerinde aynı seviyede ve tarafta herniye disk vardır ancak konservatif tedavi ile düzelmiştir veya
    Kırıklar: (1) bir vertebrada %25’den az vertebra kompresyonu (2) dislokasyon olmaksızın posterior eleman kırığı (3) vertebra cisminde kırık olmaksızın yer değiştiren spinöz veya transvers proses kırığı.: % 8

3: Belirgin radikülopati bulguları vardır, dermatomal dağılımda ağrı, duyu kaybı, refleks kaybı, kuvvet kaybı, unilateral atrofi vardır, bulgular elektrodiagnostik testler ile gösterilmiştir Veya Klinik radikülopati bulguları ile uyumlu, görüntüleme teknikleri ile gösterilmiş, aynı seviye ve aynı tarafta disk hernisi veya cerrahi ile düzelen radikülopati öyküsü vardır Veya Kırıklar: (1) bir vertebra cisminde %25-50 arası kompresyon kırığı, (2) spinal kanalı etkileyen posterior eleman kırığı. Her iki durumda da kırık yapısal bütünlüğü bozmadan iyileşir.. : % 13

4: Hareket segmentinin bütünlüğünde bozulma olması; fleksiyon-ekstansiyon grafilerinde 2 komşu vertebrada öne-arkaya 5mm’den fazla hareket olması veya tutulan hareket segmentinde bitişik hareket segmentine göre 11 dereceden daha fazla açısal hareket olması. Lumbosakral eklemin yapısal bütünlüğünde L4-5’de 15 dereceden fazla açısal hareket olması ile tanımlanan kayıp olması. Kas spazmı ve ağrı mevcuttur. Veya Kırıklar: (1) nörolojik bulgu olmaksızın bir vertebrada %50’den fazla kompresyon (2)nörolojik motor bozukluk olmaksızın fraktur veya dislokasyonla birlikte çok seviyeli omurga segment yapısal bozukluğu : % 23

5: Kategori III ve IV’ün kriterlerini karşılar, hem radikülopati hem hareket segmentinin bütünlüğünde bozulma vardır; kategori III’deki gibi alt ekstremitelerde atrofi veya dermatomal dağılım ile uyumlu refleks kaybı, ağrı ve/veya duyu değişiklikleri veya elektronöromyografik bulgular ve kategori IV’deki gibi hareket segmentinin bütünlüğünde bozulma Veya Kırıklar: (1) tek taraflı nörolojik bulgu ile birlikte bir vertebra gövdesinde %50’den fazla kompresyon: % 25

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani iş bulmama hiç bir yardımı olmaz daha çok zararı olur öyle anladım doğru dimi

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tabloya göre işe yarar bir oranda rapor alamazsınız ama siz yinede şansınızı deneyin.. İşitme kaybınızı atlamışız, tek kulak işitme kaybı içinde % 12 oranında rapor verilir.. Doktorda insaflıysa biraz şansınıza işe yarar oranda bir rapor alabilirsiniz belki.. Boşvermeyin, mutlaka deneyin rapor almayı..

Sonucuda bize bildirin lütfen olur mu?.. Belinizdeki sorundan dolayı tam olarak ne kadar oran verilecek merak ediyorum ben de..

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim en kısa zamanda rapor almaya gidecem sonucuda sizinle paylaşırım tekrardan tşk ii geceler

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim belime 8 vida taktılar aynı sorunlar belde hala devam ediyor fıtıkta yerinde duruyor oran 12

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende %32 gözden %12 belden almıştım

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kulaktan yüzde 12 rapor verdiler belimden rapor vermediler suan yüzde 12 rapor bnm bir işime yarar mı ben vergi indirimi erken emeklilik v.s. gibi seyler istemiyordum zaten tek amacım bir işe girip calısmak benim yasadıgım yerde cok sayıda fabrika var buralara girmemde bana azda olsa bu oranın bir yardımı olur mu iş gucu kaybından falan işe alınmamda bir öncelik sağlanabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sakat statüsünde işe girebilmeniz için rapor oranının % 40 ve üzeri olması gerekiyor. % 12 oranlı rapor malesef işinize yaramaz.

Üye
    saq Avatarı

Son Giriş
    04.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki benimle aynı durumda olan arkadas varmı hiç ne yapabiliriz hayatımızın geri kalanını nasıl devam etcez biz neye el atsak kuruyor işte vermiyor kimse

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapor için hangi hastaneye gittin? Maalesef bende şuan bazı doktorların fıtıktan oran alamazsın işgüzarlığı için sorun yaşıyorum.Oysaki yönetmelik çok açık mr ile görüntülenmiş fıtık varsa ister cerrahi gerektirsin ister fizik tedavi oran vermek zorundalar.Ben şuanda itiraz ettim.Oran verileceğini söyleyen doktorun kurulda olduğu gün giderek fizik tedavi tanı ve bulgularını yazdıracağım.Bu arada diğer doktoru bimere ayrıntılı yazarak şikayet ettim.Elimde kendisinin el yazısıyla açık net tanı yazdığı ve kaşe imzası olan form var.İsterlerse bunu da paylaşacağım.

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sonucu burada paylaşırsanız diğer sizin gibi oran verilmede zorluk çekenlere yardımcı olacağını düşünüyorum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon